• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Poz forumasi.
Jel ima netko iskustva s DEUTZ FAHR 3.90 75 KS. U planu je za kupit pa me zanima kak se ponasa u radu.
 

Stricina

Novi član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
24
pozdrav dragi forumaši kupio sam deutz fahr dx 160, pa me zanima ako netko zna koje mu ulje točiti za hidaruliku-on ima rezervoar iza kabine pa mi netko govori da ide motorno netko transhidrol a netko hidrol 46????? i neće da mi uključi kardan na 650-a na ovaj brži hoće da li to može biti do razvodnika?? i ako još tko zna nekakve sitnice o njemu koje će mi pomoći slobodno neka piše
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Da li je ima tko slučaj na kojem traktoru SDF grupacije da hidraulik prestane radit i ostane u određenom položaju? Agroplus 85

Čulo se kao da neki elektroventil ostao zatvoren pa dize lagano ulje na stangici za mjerenje.

Digao ručno poluge kod ugašenog traktora i opet su došle do tog polozaja dolje i stale.

Upalio traktor i nestao zvuk tog ventila i dalje sve normalno radi dva dana oranja i rotiranja.


i jedno nevezano pitanje jel netko zna gdje bi bilo za kupit gumenih završetaka koji idu na krajeve sajli za kontrolu zadnjih izvoda hidraulike? Ko metalna čašoca koja prođe kroz uho na sajli i stisne se na kuglu na ručici.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Ak je to ovaj na slici, onda je to Same hidaulika.
Jel ima osjet preko donjih poluga ili preko treće točke?
Da ti nije zelena ručica negdje na sredini?
Provjeri da ti kaj ne štopa polužje na desnoj strani kućišta hidraulike.
Spušta li kad se motor ugasi?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ovako to izgleda. Slika s neta.

Kod same je to drugačije riješeno bar na traktorima koje sam ja pogledao.





Osjet ako dobro razumijem na što misliš je preko gornjih poluga jer donje su na kuglama samo.

Polužje je slobodno bilo, na pomicanje ručica nije reagirao tj
ponašao se kao da je ugašen traktor jer kad je ugašen hidraulik ostane u polažaju u kojem je zadnje bio,možeš ga rukom podic koliko želiš ali uvijek pada na položaj polugom podešen i ne ide dalje dolje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Klasična hidraulika na Exploreru. Osjet vučnog otpora je preko donjih poluga.
Pogledaj da te ne zeza ova vanjska komanda hidraulike.
S desne strane, iza reduktora imaš jednu veliku okomitu polugu i judan kao cilindar (zapravo je feder). Tu imaš dvije male polugice koje ulaze u tijelo hidraulike. Pogledaj pomiče li se jedna od njih dok pomičeš ručicu unutar kabine. Da se nije otpustil šaraf na jenpj od njih? Ili Da se nije savila ona štangica koja je između kabine uže male polugice. Da se nije pomaknula kabina?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
NIje ništa od toga jer kad sam ručno podigao poluge i ponovno upalio traktor nestao je zvuk "blokiranog ventila" i sve radi identično kao i prije.

U bit taj dio za osjet nisam nigdje vidio tako da cu pogledat al ne vjerujem da se mogao sam popravit.

Morat ce serviser doc provjerit jel mi može maknut blokadu okretaja u petoj brzini pa cu njega onda ispitat kakve ideje ima jer večina koju sam pitao nisu imali dosad ovakav slučaj.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Po svemu sudeci kao mi se i činilo po zvuku da je ventil jer za vikend je izbacio grešku 24, elektromagnetski ventil podizanja.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Hidraulik riješen,na kraju nikakav mehanički problem.

Glavni problem je bio transihdrol JD50 u mjenjaču/hidrauliku koji se je recimo to tako rastavio se na dosta ispod 1000 sati rada i smanjen je bio protok na filterima te zbog toga hidraulik nije radio. Baš je nelijepo ulje bilo kod istakanja.

Stavljeno orginalno SDF akros ulje i SDF filteri hidraulike tri komada velika i mali mikrofilter koji je i najskuplji.

Cifra je bila 4000kn za sve uključujuci dolazak servisera,zamjenu ulja u glavčinama/kočnicama, diferencijalu i mjenjaču te kontrolom svega ostalog sa svim filterima i 65 litara ulja.

Moze mi netko pričat o ina kvaliteti koliko god želi ali uz to što mi pola obitelji i rodbine radi u ini i mogu si nabavit ulje po dobroj cijeni ja jednostavno ne vidim nigdje tu ininu kvalitetu jer ulje mi u zetoru i imtu motorno se razbije brzo,dakle 100 sati cca a u agroplusu još i brze.

Potrošim još ininog sto imam i sve cu ih prebacit na akros/petronas motorna ulja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh