• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
za dx neznam.ali na rx je gore na hidrauliku.mslim da dx isto mora ima ti sa gornje stane hidraulika neki čep na koji ide neki veći ključ tipa 27 ili 30.

Pa kaj je getriba i zadnji diferencijal spojeni?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Imao bi par pitanja vezano za agroplus 85, 99god s powershuttle mjenjačem, slika u avataru.

Prilikom kupovine znali smo da je talijan pa su borbe sitne sa senzorima očekivane,sad je došao red da se prvi problemi i pojave.

S vremena na vrijeme prestane brzinomjer pokazivati brzinu, pa za par minuta opet normalno pokazuje pa onda radi normalno tjedan dana pa opet ne pokazuje sat dva i tako u nedogled.

Pitanje prvo je ako tko zna gdje mu se nalazi senzor brzine da provjerim kontake i sam senzor jer se ponaša kao da gubi kontakt na žicama ?

Pitanje drugo gdje bi se mogao naći radionički priručnik za taj traktor ?

Kad imam lufta rastavljam polako sve i mjenjam što je potrošeno ili ošteceno jer ne volim imat nešto što je makar i djelomično neispravno pa bi manual pomogao.

Hvala unaprijed.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Lakše buš našel manual za Same Explorera, a to je isto.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Hvala,odlično,one koje sam uspio dosad naci su francuski,ovaje je za manje agropluse ali poslužit ce i on nadam se.
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Odlučio sam se dat kolegi da mi izreže utege za agroplusa 85 pošto su orginalni preskupi s 550kn po komadu, dok rezanje ce me koštat nekih 200 ali ispada da svi oko mene imaju ili utovarivače ili prednji hidraulik.

Trebao bi u biti samo precrtat nečiji uteg da imam osnovne dimenzije da bude što sličniji orginalu ali obično ekipa ima neki drugi tip utega.

Znači ako imate ovakve slične SDF utege mogu i platit samo da si jednog precrtam na karton pa da imam šablonu s dimenzijama za program napravit.

Igra mi okolica bjelovara,zagreba,siska itd u biti nije problem nikud doc samo da si to rješim.

Znači nešto slično ovome

https://www.google.hr/search?q=agroplus+100&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiXnYSRuPHJAhUKPxQKHRkIBVwQ_AUIBygB&biw=1152&bih=740#tbm=isch&tbs=rimg%3ACU1995MCnlbLIjgZepKY1JFWb0M5fMePsy6vs0qV7W-RyH5nw2GgYOfxz4PA5Y0ghNNKwe_1_1JawDVdWfFiuFbQRstSoSCRl6kpjUkVZvEfzusNMBrktxKhIJQzl8x4-zLq8R_1O6w0wGuS3EqEgmzSpXtb5HIfhFefeMHLS7fZyoSCWfDYaBg5_1HPEfKCfIw2CKZ0KhIJg8DljSCE00oR8oJ8jDYIpnQqEgnB7_18lrANV1RHygnyMNgimdCoSCZ8WK4VtBGy1EQMAq98-O1b9&q=agroplus%20100&imgrc=TX33kwKeVsvvuM%3A

gebraucht-Deutz-Fahr-AGROPLUS-100-Allrad_20130419151429_1.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Da otprilike takvi,nosač je takav...ti slovenci hoce euro i pol po kili,sto kn po komadu jeftinije od novih.

Prihvat i da nije 100% isti si ja na šabloni lako prilagodim potrebama.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Koja kilaža utega te zanima i na koju širinu nosača bi isli,tj. Kak siroki smiju biti svi skupa..najmanji priblem nacrtat šablonu za utege,samo treba znti željenu masu istih
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
40-45 kila,imam tko ce mi program napisat za izrezat i tko ce izrezat,ja samo trebam sablonu za dimenzije da bude slicno orginalu,izrezat ćemo 8 komada vjerovatno 5 cm debljine samo ostale dimenzije su mi upitne.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Imas na njuskalu 38 kg utege po 280 kn komad,kaj i nije skupo kak ostali prodaju,nisu orginal za SDF ali posluze,sam napravis nosac i stavis ih gore i ndmas brige
Br.oglasa 14949358

Da ne naganjas se kod koga bus ih kopir,pa ovom da nacrta pa izreže..
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Oni su od renaulta i ne igraju mi za moj nosac niti mi se svidjaju,a da razmisljam o tim od 300 kn uzeo bi onda orginal za 550 nove i bok,a ako se vec rade zelim da budu mi maksimalno prakticni i da imaju mogucnost da ih koristim kao kuku jer posto su dosta veliki kotaci ogranicen sam s kutem.motanja kad je prikolica naprijed zakopcena jer je kuka preblizu liniji kotaca pa rudo u nosac utega zapinje.
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
I ako neko zna imal gdje u BiH Ili hrvatskoj da se prodaje Deutz dx 3.50 3.60 ili 3.65 sa prednjom hidroulikom i vretenom ... da napise
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Covjek ga nije odrzvao ni malo
3 god je kod njega i ima 3xxx sati
S tim da mu kucka nesto u mjenjacu kad ides naprijed
mjenjac mu je 12x12
ima reversor kod volana
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
A kaj te posebno zanima?
Ti traktori su proizvedeni u Agritalia-i u Rovigu.
Motor im je Deutz 912/913 serije 3 ili 4 cilindra.
Prodavali su ih pod nekoliko marki (Carraro, Renault, Valtra...)
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
ne znam apsolutno nista o njima..
ovaj deutz dx 3.500 S je 3Cilindra
jesul kao i ostali deutz serije dx ili su losiji
znas li imajul kakvih mani nedostataka...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Napisao sam ti: to nije Deutz traktor, već Carraro. To nije kvrga poput DX-a, već kompakt u klasi Deutza 50-06, 50-07, Fiata 480, Universala 530, samo okretniji, moderniji i s više brzina, dvije brzine kardana itd.
 
Na vrh