• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
S akrosom budes zadovoljan.
Ja mijenjam svakih 300 sati ulje i sada nakon 11 godina i 12 000rs motor ne trosi ulje, netrebam ga dolijevat na 300sati.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Nije meni motor ni ina turbo trošio ali je na 100 sati vec ulje odurno rijetko do te mjere da šprica okolo kad se istače.

Znate koliko mi je ina draga kad ju dobim badave skoro a nece mi ju se više točit ;)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Nije ina loša već ti imaš prefini traktor :D

zezam se

Ina je čisto ok za 100-150h i istočnjake....
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ma ni za zetora mi ina 5 nije dobra,ak ju zetor u 100 i malo sati razbije nemre mi niko rec da je dobro to ulje.

Pošteno ulje s 150 sati ne bi smjelo špricat ko voda i pjenit se kad se istače.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Ne razumijem se previše pa neću pametovat, ali kao laik ono što sam primjetio na JD na 250 sati rada Ina Super Max nije ništa lošije ulje od John Deere ulja, nikakve znakove različite traktor nije davao. Također sam puno čuo od servisera i boljih majstora da je osnovni problem što se ulje uništi naše loše ulje u što sam sad još sigurniji, piše se o tome u temi o uljima. Ina 5 mi je u manjim traktorima, znali su po 400 rs odradit, prije, sad vise ne i dobro je uvjek. U DF mi je u cijelom sistemu Super Turbo
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Moram priznati da prvi put čujem za Super Max. Koliko košta 10 litara?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Moram priznati da prvi put čujem za Super Max. Koliko košta 10 litara?
Oko 220kn 10l ovisno gdje se kupuje malo je skuplje od super turbo
Sad ne znam dali ja grijesim ali meni je ina super turbo i u berlingu 1,4 benz i kalosu isto benz i nisam primijetio nikakve probleme naravno ina je u svim traktorima i sad mislim mjenjati na 250 sati na doradu i staviti super maxi pa da vidimo

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja ću isto probati Max,cijene variraju,kod mene su Ina ulja najpovoljnija na privatnoj benzinskoj,a za tih par desetaka kuna vrijedi probati.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Pretjeruješ, nemoguće i neistinito, tvoj problem ukoliko postoji nije u INA ulju. Ili ne koristiš propisanu specifikaciju ili stroj ima neki problem. Text ti je tipično zaletavanje nakon dobre marketinške obrade spomenutog novog distributera ulja, a da možda nisi ni svjestan kako si "obrađe". Javi se kad napraviš dvije izmjene s tim uljem pa vidiš da nije ništa bolje osim što je skuplje ime. Da znaš gdje se puni i tko proizvodi to tebi vrijedno ulje poklopio bi se po ušima i šutio, a ne bacao blato na INA maziva koja su mater mnogim današnjim rafinerijama, žalosno ali ne čak ni rafinerijama nego samo blendaonicama. Nećemo se vraćati na Milutina Barača i mjesto gdje je sve počelo, kod nas, dok Europa nije ni predviđala što se događa. INA Sper Turbo u svakom ispravnom motoru bez problema odradi 350rh u najtežim uvjetima rada bez pada viskoznosti izvan graničnih vrijednosti zadane SAE klasifikacije. Dokazano, isprobano, istinito.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ovo je masa gluposti jer ina ulje dobijem skoro badave,stari je 40 godina u ini radio i valjda 50 godina koristimo ina ulja u svim strojevima i traktorima i kroz godine sa razlika u uljima vidi.

Mjenjam na 100 i sitno sati u zetoru i ulje žubori ko voda kad ga puštaš van,kako iz malog 539.tako i iz zetora 6911 i tako i iz DF agroplusa i tako i iz DF1322 kombajna.

Dakle nije definivno sreca ulje.

Sad sam 3 dana s rotobranom natukao skoro 25 sati s DFom i ulje na štangici pod prstom i po tome kako kapa s stangice je daleko gušće kad je toplo nego inino i oko toga ne moramo raspravljat.

Puštaš inu iz motora i ona sprica okolo ko voda koliko je razbijena i čuješ doslovce da žubori ko voda.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Mislim da se ne razumijemo.

Kad izvadiš štangicu za mjerit ulje iz motora ulja ostane na štangici i to ulje kapa s stangice jer nema kud drugud.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Ma razmem ja tebe ali ti mene ne razmeš.
Da skratim priču i objašnjenja, malo te zafrkavam.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jedino tovat mast neće kapnuti sa mjerača.
Ja koristim INA ulja,kakva su,takva su,drugo nisam probao,makar vjerujem da ima i kvalitetnijih,mijenjam ih na 150 sati,i sve je OK,zasad. Samo sam jednom rastegnuo interval na 200 sati,ne namjerno,i onda je motor potrošio malo ulja,inače ga nikad ne fali,pa bih rekao da je to krivica ulja.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Evo jučer vozili bikove pa reko kad smo se vratili da pogledam ulje kad je maksimalno vruće u agroplusu nakon sat vožnje.

SDF Akros motorno vruce kapa sa stangice onak ajmo rec svake dve tri sekunde jedna kap,iznanađujuče gusto za vruce ulje.

Ne budi mi teško odem do garaže gdje je zetor u kojem je mjenjano ulje isti dan ko na agroplusu samo je u zetor stavljeno ina 5, znači zetor odradio mozda dva sata a agroplus 50+ i ulje u zetoru je mrtvo hladno jer traktor dva tjedna paljen nije i kad odšarafim na zetoru štangicu kapa ulje s nje kap za kapi bez nekog razmaka,čaki i po podu onako crtu trag ostavi koliko se brzo cijedi kad izvučeš štangicu.

Vjerujem da bi mjerenje viskoziteta ulja na oba traktora na tipa 100 sati bilo jako interesantno osobito ako je razlika na oko toliko vidljiva.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U SAME-u Super Turbo odradi 200rh, razbito je kad se mjenja, odnosno kad se ispušta, ali nema ulja koje nebi bilo, u tom intervalu ga malo dolijem samo iz razloga da bude uvjek u jednom položaju na štangici, inače može komotno od MAX do MIN oznake u tih 200 rh.
U 565 je Super 5, na 200 rh popije oko pola litre, što je za jedan IMT ništa, naravno da bude crno i razbito, da je drugačije nebi valjalo :)
U malim traktorima je Super 3...

Sad planioram u Same staviti Super MAX, u 565 Turbo, a u 539 Super 5, pa da vidimo jel bude razlike.
 

Najnoviji postovi

Na vrh