• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Ja sam imao slučaj na Hurlimanu XA86 da mi na jednoj pumpi nije bio do kraja stegnut šaraf na lajtungu od povrata, i to na onoj ispod alternatora, i događalo mi se da jednostavno traktor crkne u radu. Odzračio bih i ponovno upalio traktor i jedno vrijeme bi bilo ok, i onda opet krepavanje. Prije prvog paljenja sam već imao naviku malo napumpati gorivo, dok slučajno nisam skužio gdje mi je problem.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja sam na SAME promijenio nepovratnni ventil i nema problema od tada.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Gdje se nalazi taj originalni nepovratni ventil?
Probat ćmo ugradit na crijevo koje ide od rezervara do filtera taj nepovratni ventil,košta nekih 30kn. Još ću onda probat sve lajtunge postezat kolko mogu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Toma ja sam gledo a nevidim gdje bi mogo bit taj ventil
20170106_163142.jpg

20170106_163205.jpg

20170106_163221.jpg

20170106_163243.jpg

Evo nepovratnog ventila kojeg smo kupili i stavit čmo ga na glavno crijevo koje vodi gorivo od rezervara do filtera,i to ako uspijemo dolje kod rezervara.
20170106_163404.jpg
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Pozdrav cijenjeni forumaši!

Imam jedno pitanje, naime kod paljenja traktora (Agroplus 80-deutz motor FL914) treperi mi žaruljica grijača, sad mene zanima zar ona ne bi trebala neprekidno svijetliti npr 1min i onda se ugasiti kad grijač napravi svoje?

Kod mene se ona pali i gasi u intervalu od 1 sekunde i to traje negdje 3 minute i onda prestane.Za to vrijeme na grijaču se pojavljuje pad napona isto tako u intervalima od 1 sekunde što je po meni glupo jer grijač tada nema efekta i ne stigne upaliti naftu---> to samo nagađam jer nisam nikad vadio grijač nego sam samo s instrumentom ispitao priključke.

Još jedna stvar, meni se ta lampica pali svaki put kad dam kontakt, neovisno bilo vani -10 ili +30 stupnjeva što je opet isto tako glupo :icon_hang: jer zakaj bi grijal već ionako topli motor pogotovo u ljeti. Napominjem da nemam gumb za grijač nego je grijač automatski

Sad mene zanima zna li netko u čemu bi mogao biti problem ili je to "normalno"?
 

Prilozi

  • 105100-deutz-fahr-agroplus-95-2003-5.jpg
    105100-deutz-fahr-agroplus-95-2003-5.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 125

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kod mene agroplus 85,slična tabla kao kod tebe i kad daš kontakt kao na svakom dizelu lampica grijača se pali i svijetli stalno tih 20-30 sek i onda se gasi a ako zaverglaš odmah normalno da grijač nece grijat.

Nije normalno da blica.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene na Exploreru je tak slično kak si gore opisal, i blica nakon paljenja traktora još neko vrijeme i onda se ugasi. A prije paljenja traktora, znači daš kontakt i dok se ona ne ugasi ne palim traktor, isto ko i na autu dizelašu :)

Tak je u originalu ako nema nikakvih preinaka.

Ja sam grijač stavil na gumb s kojim ga ručno zagrijem prema potrebi, sad mi lakše traktor pali tokom zime.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
U vezi grijača:
Kod mene je točno takva situacija kao što je opisal ŠANANA i tak je oduvijek.

Kad sam malo poiskal po netu i knjigi sam skužil da ti traktori imaju PCU (preheating control unit) isto ko i svi "noviji" dizel auti. To je ona crna škatula sa lijeve strane ispod haube kod usisne grane koja onda komanduje s relejom koji pali grijač i onom malom pumpicom koja pumpa naftu na njega.

Ali meni se čini da to ne radi kak bi trebalo jer je efekt grijanja li-la kad grijem osjeća se da mrvicu lakše kresne ali nije to to. Pošto je to sve skupa spakovano u plastiku i neda se otvoriti od mojeg majstoriranja nebude ništ.

Hvala na odgovorima, inače mi to prije nije bil neki problem jer dosta lako pali, ali kak se bliži kraj akumulatoru i kad vani zahladi postaje problem. Imam dojam da bi uz pošteno grijanje ipak to bilo malo lakše i uopće nisam zadovoljan s tim njihovim sistemom.
Moral bum i ja isto tako nekad kad uhvatim vremena složiti na gumb:icon_thumright:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jesi li siguran da je to grijač na naftu? Možda samo preko struje zagrijava komoru?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Dobrica, FL 914 bi bio zračno hlađeni motor ili se ja varam? Kod SDF ima mogućnost da je grijač kao na starijim dajcevima okrugli s dovodom nafte koji se šarafa na usisnu granu, i pravokutni koji samo grije zrak. Ovaj pravokutni prema slikama ima u sebi kao nekakve mrežice koje se ugriju, dok okrugli ima spiralu. Kod mene na Hurlimanu XA86 je pravokutni, prije paljenja pritisnem gumb od grijača, čekam da se signalna lampica ugasi i onda startam. Lampica se ponovno upali i u intervalima svijetli dok se sama ne ugasi. Tako palim i po ljeti i po zimi, ako bi preskočio grijanje onda jedno vrijeme jače dimi i ne radi ravnomjerno kao kad ima uključen grijač
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
vargas - ne varaš se, zračni je motor, ima klasični grijač okrugli na naftu.
Tvoj hürli ima sdf vodom hlađeni motor pa je možda zato drukčiji grijač.

Problem je kaj tih Agroplusa 80 ima s par vrsti motora ovisno o godini proizvodnje i evoluciji eko normi i svakakvim drugim stvarima. Oni prvi su bili FL 913 motor koji je jako česti, tj. jako puno strojeva ima takve motore i ti motori su dugo u proizvodnji i na svakom uglu ima djelova, kasnije su stavili FL914 motor koji ima veci obujam i relativno je rijetki (bar u mojem kraju) i na kraju vodom hlađeni sdf motor.

I naravno tu dolazi do problema jer se traktor vodi pod Agroplus 80 a postoji više vrsta motora i samim tim više vrsta grijača, senzora.... Isto tak mi je bio otkazal senzor temperature i dojdem u trgovinu i velim liku da trebam senzor, a on meni "Ok ali kakvi? Ima 3 vrste"

Isto tako noviji imaju digitalne instrument table, a moj ima mehaničku i onda tu nastaje zbrka

Na slikama se vidi kakav je sistem
 

Prilozi

  • forum2.jpg
    forum2.jpg
    16.7 KB · Pregleda: 83
  • forum1.jpg
    forum1.jpg
    15.1 KB · Pregleda: 73

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,904
Taj 914 motor je bil zadnja generacija prije vodno hlađenog Same motora.
Čudno mi je da taj motor teško pali. 912 i 913 ni zimi ne treba grijati.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
ma kad je veliki minus pali malo teže, i primjetil sam da malo više dimi kad je hladan, moram reći da na odušak nema ni daha i sve si mislim da bi trebalo možda ventile poštelati.

Kaj vi mislite o tome, i koliko približno to košta jer ja to nisam nikad delal i radije bi prepustil to nekome ko zna?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Našli smo kvar na DF koji me je mučio kolko dugo,u vezi s naftom i to šta nije htio palit.
Problem je bio u maloj gumici koja se nalazi u ac-pumpi,imala je malo oštećenje 2mm i tamo je vukla zrak i svaki put kad bi ugasio traktor nafta bi otišla u rezervar. Zaljepio sam je sa trenutnim ljepilom. Nova se posebno nemože naručit nego samo komplet pumpica na ac-pumpi,ali bez nosaća za filter. To zadovoljsto košta 480kn.

Ovo je ta gumica koja je bila puknuta
DSC_1499.jpg

Unutra se nalazi u toj pumpici
20170106_163142_1.jpg
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Zar nema neko da pravi gumice,odnosno gumeno tehnicke proizvode,u mom gradu ima covjek koji bi to sigurno mogo uradit
 

Najnoviji postovi

Na vrh