• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
@ ZJ.
I ja sam tako nešto razmišljao, mislim da može bolje potegnuti 4wd ima prednost sa dvije vuče + teži je oko 300kg, nego nikako da dobijem informacije koliko je kvalitetna agroluks serija sobzirom da se radi u Indiji. Ostalo je da odlučim dali Agroluks ili Mahindra cijena im je približna.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma to ja samo repliciram ZJ -a , jer tko bi išao s novog traktora skidat pumpu i nosit je na nekakkvo sumnjivo preštelavanje ?..da vidim tog junaka ?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ustvari agroluks serije bez turbine imaju tri modela koliko sam ja vidio 40 ks 45ks i 55ks, motori su potpuno isti samo različite snage, sad kako su pojačali snagu neznam vjerovatno na pumpi ili nekim čipovanjem pošto piše da ima elektronsku kontrolu motora, i neznam dali je ojačana radilica mjenjačdiferencial na jačem motoru.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
neznam vjerovatno na pumpi ili nekim čipovanjem pošto piše da ima elektronsku kontrolu motora, i neznam dali je ojačana radilica mjenjačdiferencial na jačem motoru.
zato sam reko da je pojen na "žicu"..dakle to se radi čiipiranjem odnosno mapiranjem

Čip samo šalje lažne podake sa senzora u glavno računalo
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Predpostavljam da to čipovanje opterećuje elemente u sklopu motora mjenjača i diferencijala ukoliko nisu ojačani.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa svaki konj viška opterečuje sklopove iza zamašnjaka ..
ali mislim da je tvoja briga pretjerana oko toga ..uzmi jači motor ako je ista cjena
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Dopisujem se sa uvoznikom deutz fahr evo malo prije mi je poslao cijenu za agroluks 60 2wd to je 55ks do registracije 13128e, znači da je jeftiniji od 45ks 4wd za 1282e. Posle podne će mi poslati ponudu za agroluks 60 2wd i 4wd.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bolje uzmi jaceg mozda ti sad netreba al nikad neznas sta se moze promijenit pa ce ti dobro doc!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Već sam ti napisal, to su isti traktori, od 45 do 80 ks. 45-60ks su mehanički potpuno isti. Motor ima mehaničko ubrizgavanje, kak i svi Same motori već dugo. Razlika je u podešenja regulatora snage. Ak je elektronički regulator, još je jednostavnije. Nemaš se čega bojati, nebuš ga poderal sam tak običnim dodavanjem snage motora.
Kakva je indijska getriba, nemrem ti reći, jer ga nemam, no masivnija je od one na starijim modelima Argona /Agroluxa. Ima jače poluosovine, jače kočnice i masivnije odljevke.
Ak valjaju Kinezi, nemoj sumnjati u Indijce.
Između Mahindre i SDF-a ja bi odabral one koji imaju bolju servisnu mrežu. Uostalom, Italija ti je bliže od Indije :)
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Što se tiče servisne mreže Mahindra se sklapa u Novom Sadu to znači da bi tu trebalo biti i rezervni dijelova a agroluks se sklapa u Indiji a uvoznik za Srbiju kaže da sve rezervne dijelove za deutz fahr povlače iz centralnog magacina iz NJemačke. Agroluks je velika rijetkost i u Bosni i u Srbiji to bi možda značilo i teže doći do rezervni dijelova. Kad bi on bio kao moj stari Torpedo D4006 star 39g 8000rh. još nije generalna rađena a od rezervni dijelova zamijenjena samo sajla sata, sat i dva ležaja u diferencijalu, a kod komšije isti traktor davno prešao 10000rh.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Ak imaš traktor s getribom od 80ks na traktoru od 50ks, onda se ne trebaš bojati trajnosti.
Motor je isto već dugo poznat i napravljen je u Italiji, a ne u Indiji.
Ako pak očekuješ trajnost kao iz 70-tih, onda ipak očekuješ previše.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Evo nove ponude za agroluks, cijene su do registracije.
45 ks 2wd =11676e
45 4wd =14564e
55 2wd = 13270e
55 4wd = 16051
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Usporediti torpeda i agroluxa nema smisla jer je agrolux puno kvalitetniji traktor što se mjenjača tiče. Getriba je puno masivnija i nema dječjih bolesti ko što imaju torpedove. Nije da ja imam nešto protiv torpeda, dapače do prije koju godinu smo i mi imali TD 48 adriatika i bil je ok traktor jedina mana mu je bila mjenjač koji jako brzo dobije lufta i počne iskakati iz brzina.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Znam neke ljude koji su imali adriatika a prije su imali kao moj traktor stari model i svi su rekli da je stari model dosta kvalitetniji od adriatika, evo moj torpedo ima 8000h a mjenjač je isti kakav je bio i nov, mislim da komšija ima sa istim torpedom oko 12000h, ako ima neke veze i jedan i drugi imaju najviše radni sati u transportu. Ako je agroluks kvalitetan samo toliko koliko i moj torpedo ja bi bio prezadovoljan i vrijedilo bi kupiti takvu mašinu.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Ima svakakvih iskustava, jednostavno s torpedom nema "pravila" i ima ih koji idu bez stajanja, ali ima i onih koji se dvaput godišnje otvaraju. No nije moja poanta bila torpedo i njegova kvaliteta, htio sam reći da su agrolux traktori bolje dizajnirani od torpeda i nekim pravilnim korištenjem i redovitim održavanjem morali bi trajati. Ti traktori su jednostavni i provjereni, održavanje je relativno jednostavno, a ugodniji su za rad od bilo kojeg torpeda ili imt-a te snage
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Kao prvo, to nije Deutz traktor, već Same.
Nema Deutzov, već Same motor. Nije zračno, već je vodno hlađen.
Ima Tier1 motor i veću potrošnju od zračno hlađenog Deutz motora.

Nemreš te stvari ni po čemu uspoređivati.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Tačno je da moj zračni torpedo malo troši a jeli moguće da sadašnji deutz iste snage troši više.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Moguće je zašto ne bi bilo, pogledaš na internetu specifikacije motora u kojima redovito piše specifična potrošnja goriva i usporediš
 

Najnoviji postovi

Na vrh