• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dali je neko mjenjao antifriz na df agrofarmu,gdje se ispušta komplet sav antifriz iz sistema i kolko ide litara?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kolko znam kupio si novi traktor,s njim dobiješ i knjigu i uputstvo za rad a tamo bi trebalo to sve pisati nutra..
Knjiga je ipak majka znanja !
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Da li bi netko znao koliko bi mogao koštati popravak mjenjača na 6507 .Problem je što izbacuje iz brzih.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas na Sameu ima čep na kileru dole sa lijeve strane, mislim da je imbus 6 ili 8mm, a na bloku je isto tako imbus čep s lijeve strane.

Vjerojatno je slično i kod tebe.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ako tko ima problema s ručkama za upravljanje duplim hidrauličkim izvodima na agroplusu vecem tipa 85 i gore i drugim traktorima ove grupacije postoji relativno jednostavno rješenje.

Obično se raspadnu gume na kraju sajle ili pukne prsten koji drži te gume na kraju sajle.


Naravno sve se da rastavit ali u beskonačnoj mudrosti u servisu ne prodaju odvojeno sajle vec samo komplet sa kučištem i ručkom za nešto ispod 4000kn.

Kupljena dva sferna ležaja 12mm ženska,skračena i narezan navoj m6 u njima,odrezan prsten na sajli koji se raspao i narezan m6 navoj na ostatku.

Malo se treba pobrusit prihvat okrugli na koji su gumice sjedale da bude više kao cilindar da se može nagurat gore sferni lezaj koji je ravan iznutra.

Radi savršeno,i osječaj na ručici je nekoliko puta bolji sad kad je sve fiksno.

Trošak 120kn.

Ovakve ručice za izvode https://www.google.hr/search?client...ab..0.1.161.a0o90uIdQwo#imgrc=UObXHfbqFB9kDM:
 
Posljednje uređivanje:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Deutz DX 4.51. Curi mi iza nešto na ploči, to će se slagat, pa će i komplet novo ulje sve.
Pitam par majstora, jedan kaže motorno u hidrauliku, jedan Hidraol 46, koje na kraju? Trenutno je motorno unutra.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Za agroplusa uzimam akros petronasov u nedelišću,dobri max, mislim da je bila oko 25kn litra.

U kombajne sam čuo da stavljaju motorno u hidrauliku jer znaju pomješat ali u traktore to još nisam čuo i ne vidim nekog razloga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ak je hidraulika odvojena od mjenjača, onda valjda motorno. Tak je na Torpedima i Detzevima serije 06, pa je vjerojatno i na tim serijama.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ja sam zadovoljan super s njim. S mjenjačem nemam problema, iako se neki žale, ja ni na 4.51 ni na 6.16 nisam imao problema. Što se tiče međuredne meni osobno malo prevelik iako ga koristim. Dosta je dugačak i nije preokretan nešto jako sa duplom vučom. Jedino ak su table pa onda neka veća sijačica i kultivator. Za rasipač i prskalicu nema toliko veze. Potrošnja tipično za DF mala, zadovoljan sam time također.
 

Agrotron150

Novi član
Tu od
9 Pro 2017
Poruka
9
Ja imam isto 6.16 110 ks je 4 g ga imam i odlican je..
El imate uske kotace ma 4.51?
Ja imam zetora 7711 snjime sve te poslove radim al bi uzeo nesto malo vece insa prednjom vucom..a taj mi dajc izg solida
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Imam uske kotače 11.2 R44 i 9.5 R32. Traktor je super, imam veliku prskalicu tako da bi s manjim bilo problem, ali kažem dosta je dugačak i s obzirom da nemam neke table i velika polja nije baš zahvalan dok recimo radim s kultivatorom, ali ide naravno.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
1000 litara je, malo ga dize, ali nemam sve utege, imam 240 kg, a mislim da moze do 560 kila utega naprijed. Moram nadokupit. Inace ide i ovako, samo treba bit oprezniji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh