• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Nemogu da nađem taj podatak. Agroplus ima motor same 3000m3 dali su to isti motori samo što je agroplus TDI.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
U upustvu za rukovanje Torpeda piše Specifična potrošnja goriva (DIN 9606)160-165 g/ KSh
Godišnji prosjek (DIN 9606) 2,7--5,2 kg/h
Torpedo D4006
Jasna mi je ova donja cifra to odgovara stvarnoj potrošnji torpeda ali ova gornja cifra mi nije jasna kako se to obračunava. Čini mi se da sam negdje pročitao za agroluks da je potrošnja 225g/kwh moram to ponovo tražiti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa svi današnji motori s visokim euro normama troše više nego stari ..ništ čudnoga
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kako je to moguće zar tehnologija nije napredovala kako onda današnja auta troše mnogo manje od stari modela.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Nažalost, moguće je.
Prije su motori imali puno ranije predubrizgavanje i izgaranje je bilo na višim temperaturama, dok danas je predubrizgavanje svega par stupnjeva. Sve to radi redukcije NOx-a.
Uostalom, vodom hlađeni motori imaju veću specifičnu potrošnju od zračno hlađenih.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Pa ovo je eur1 motor, nije to ni TDI ni Comon reil, valjda je euro1 stara generacija.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kako dizelaši više, možda traktori ali auta ne, golf2 sa 45ks troši kao moja oktavia sa 105ks.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Stari Golf 1 dizel je trošil 4 do 5 litara, benzinac 7 do 10 litara a sad koliko troši dizel a koliko benzinac ?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Nevrijedi to sad ni porediti a traktor nije luksuz neće valjda trošiti duplo više od Torpeda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Imam Same Argona 70. To je nekaj poput ovoga kaj ti gledaš.
3 cilindra turbo, zračno hlađeni.
U odnosu na Štorea čini mi se da troši puno, za vozikanje i lagani posel, dakle prosječna potrošnja.
Pod nekim težim poslom, nije mi se činilo puno u odnosu na učinak.
Testni podatak je bil oko 15kg/h za punu snagu (dakle, oko 16 lit/h).
Prosjek po radnom satu jako varira, obzirom da broji vremenske a ne radne sate.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Čitam da po novom za nove aute više ne budu smjeli davati podatke o potrošnji i karakteristikama koje su oni ostvarili u laboratorijskim uvjetima več da budu morali davati podatke dobivene u praksi s gorivima i uvjetima kakve imamo u svakodnevnom životu.
Nadam se da bu tak i s traktorima, dosta su nam lagali i mazali oči.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač uvijek se lagalo i uvijek će se lagati a u praksi dva potpuno jednaka traktora a troše različito u istim uvjetima .
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Imam Same Argona 70. To je nekaj poput ovoga kaj ti gledaš.
3 cilindra turbo, zračno hlađeni.
U odnosu na Štorea čini mi se da troši puno, za vozikanje i lagani posel, dakle prosječna potrošnja.
Pod nekim težim poslom, nije mi se činilo puno u odnosu na učinak.
Testni podatak je bil oko 15kg/h za punu snagu (dakle, oko 16 lit/h).
Prosjek po radnom satu jako varira, obzirom da broji vremenske a ne radne sate.
Jeli to 16 l na hektar?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Dali se ovo odnosi i na agroluks 60

Robustan, kompaktan i svestran motora.
U Agrolux serija je powered by SDF 1000 Tier I motora, u ponudi ili kompaktnom konfiguraciji tri cilindra za maksimalnu agilnost, ili u konfiguraciji sa četiri cilindra za maksimalne performanse vučnu. Nudi kao atmosferski i turbo varijanti, te SDF motori su izuzetno kompaktni i kombinirati spreman isporuku snage čak i pri malim brzinama motora sa izuzetnim potrošnju goriva.
Uz maksimalni okretni moment dostupan na 1600 obrtaja u minuti, ovi motori su izuzetno prilagodljiv u svim aplikacijama.
Mnogo napredniji od konvencionalnih rotacione sisteme pumpa, ekskluzivni sistem ubrizgavanja SDF koristi pojedinačnih pumpi za svaki cilindar kako bi se povećala snaga motora (sa pritiscima ubrizgavanja do 1.400 bara) i osigurati izuzetno kratkom vremenu ubrizgavanja, dok je elektronski sistem za upravljanje motorom varira injekciju timing sebe u odnosu na učitati za optimizaciju potrošnje.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Evo našao sam još jedan podatak iz enciklopedije.

Ili: Same Deutz-Fahr, tipa: 1000.3 W, vodom hlađeni četverotaktni - tri - cilindrični dizel motor sa direktnim ubrizgavanjem, elektronski Motorrregelung, pojedinačne pumpe za ubrizgavanje, pet rupa - dizni i filtera suvog vazduha.
 
Posljednje uređivanje:

Gavro031

Novi član
Tu od
7 Stu 2016
Poruka
3
Ovako vec duze vrijeme pratim forum i prije svega cestitam aktivnim clanovima na velikom broju kvalitetno obradjenih tema. Do sada se nisam ukljucivao u rasprave iz jednostavnog razloga sto niti sam imao potpitanja na koje se odgovor nije mogao naci vrlo jednostavno ili nisam imao nista pametno za reci. Ali trenutno me muci pitanje za koje nikako ne nailazim na adekvatan i zadovoljavajuci odgovor pa sam se ohrabrio priupitat jer kako kazu tko pita ne skita, a ja sam se dovoljno naskito po netu bez prevelikog uspjeha.
Dakle da ne duzim razmisljam o skorijoj obnovi voznog parka pa mi je za oko izmedju ostalih zapeo i Agroplus 70 pa me zanima da li netko posjeduje isti, kakva su iskustva,gdje se radio, kakav je radnik i potrosac uglavnom svaka informacija je dobrodosla, a kad smo vec kod agroplusa primjetio sam da na njuskalu vec dosta dugo stoji isti oglas iz Slovenije pa ako netko mozda zna nesto i o tome ima li kakvih iskustava s doticnim prodavacem.

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-agroplus-70-oglas-17387199

Unaprijed zahvaljujem
Lijep pozdrav svima
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Iskustva nekog s njima baš i ne ali bio pogledat kad smo kupovali agroplusa i obično imaju desetak komada raznih plus imaju i drugih marki.

Pogledaj im oglase na avto.net
 

Gavro031

Novi član
Tu od
7 Stu 2016
Poruka
3
Zahvaljujem, ikakvih dojmova o samom traktoru?
P.S. I mislio sam da je prisutna veca masa istih i slicnih traktora smo me kopkalo da li je jednostavno lijen mijenjat sliku ili bas ta tri nikako iz nekog razloga ne odlaze...
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh