• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Koga god sam pito tuj okolo mene svako treba kalup za gumicu. Sad smo naručili novu ac-pumpu original SDF,a za idući put čmo uzet drugačiju pumpu,kaže čovjek šta radi u trgovini rezernih dijelova u Daruvaru,da je pumpa od Man-a. Gledali smo da pašu crijeva i šarafi u nju. Cjela ta pumpa je cca 270kn+20kn filter.

Df ima 1600rs. Ima čovjek u susjednom selu Samu ex.3 100ks i na 7000rs mu 2 ili 3 puta to isto ošlo šta i meni.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Dado, jel to baš AC pumpa ili je to kučište filtera sa pumpicom na vrhu za odzračivanje sistema? Previsoko od bloka motora mi to izgleda za ac pumpu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
E točno,upravu si vargas. Tako sam to nazvao jer lakše je za shvatit na šta mislim. AC pumpu ima preko remena jer rezervar ima dolje
 

mladjo

Novi član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
6
E točno,upravu si vargas. Tako sam to nazvao jer lakše je za shvatit na šta mislim. AC pumpu ima preko remena jer rezervar ima dolje
dado imam istih problema kao i ti ajd molim te slikaj to novo kuciste i filter pa da i ja narucim
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Društvo ima li neko agroluks traktor planiram kupovinu novog ali neznam ništa o tom traktoru pošto se rade u Indiji.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
mladjo@ tek sam naručio iz poljonove taj dio,a oni ga nazivaju: Pumpa dio prečistača

Prvo si pogledaj dali ti je taj dio šta i meni neispravan,da ti nije možda neko crijevo prožuljano pa tamo gubi pritisak.
Ako stvarno je taj dio ko i na mojem df-u,najbolje bi ti bilo da si skineš tu pumpu i odeš u trgovinu sa rezernim dijelovima i vidiš dali pašu svi šarafi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,814
Te Dajcove oznake...katastrofa.
Miladine, gledaš ove bez kabine (Same Tiger ili Same Argon)?
Pogledaj model 80, s 4-cilindričnim motorom i getribom 15+15, jer je 12 brzina (Tiger) premalo (prerijetke su).
 

mladjo

Novi član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
6
mladjo@ tek sam naručio iz poljonove taj dio,a oni ga nazivaju: Pumpa dio prečistača

Prvo si pogledaj dali ti je taj dio šta i meni neispravan,da ti nije možda neko crijevo prožuljano pa tamo gubi pritisak.
Ako stvarno je taj dio ko i na mojem df-u,najbolje bi ti bilo da si skineš tu pumpu i odeš u trgovinu sa rezernim dijelovima i vidiš dali pašu svi šarafi

Ja sam to vec mjenjo ali sam te skuzio da si ti uzeo neko kuciste bez te pumpe pa bi ja to isto ja sve mislim da vuce zraka na separatoru ( filteru ispod te pumpice)
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Te Dajcove oznake...katastrofa.
Miladine, gledaš ove bez kabine (Same Tiger ili Same Argon)?
Pogledaj model 80, s 4-cilindričnim motorom i getribom 15+15, jer je 12 brzina (Tiger) premalo (prerijetke su).
Netreba mi jači traktor od 45 ks nemam puno zemlje, dali je pametnije kupiti traktor sa jednostrukim kvačilom ili sa dvostrukim?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,814
Kak to misliš? Pa gotovo svi traktori imaju dupli kuplung. Neki imaju dvostepenog s pedalom, a neki drugi s nezavisnim uključivanjem (ručni kuplung).
Ak ti netreba jači, onda OK. Problem tih traktora je mali osovinski razmak, pa im je nos stalno u zraku. Zato sam ti rekel da gledaj 4-cilindraša.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Taj sa nezavisnim ručnim kuplungom je standardna oprema i čini mi se da je to bolja varijanta, sasvim mi odgovara traktor 45 ks 4wd samo neznam kakvi su Agroluks serije sobzirom da dolaze iz Indije.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Agroluks 50 4wd bez kabine sa osnovnom opremom neki dan sam dobio ponudu 14560 e do registracije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,814
Još jedanput: kupi model s 15+15.
Motori i prednji most su talijanski, a indijska getriba je masivnija od one na Doradu. Ima duple diskove na kočnicama, a i getriba je za 80ks, tak da nebuš imal brige.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ma znam ja da je to bolje ali to je mnogo skuplje od ovoga a nemam potrebe za toliku snagu, pa koji motor ima ovaj agroluks 50 4wd ?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kod mene se pojavila još jedna nedoumica dali je bolje kupiti traktor 55ks bez prednje vuče ili 45 ks sa prednjom vučom. Cijena im je ista i oprema ista.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,814
55, 4WD :)
Koji model točno gledaš?
Ove Dajcove oznake su mi tak nerazumljive.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,814
Manjega 4WD.
Motori su isti, s različitim podešenjima pumpe (pa se može lako dići snaga na preštelavanjem regulatora).
 

Najnoviji postovi

Na vrh