• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
E prijatelju danas ti 4 cil nemaju 60 nego 160ks,i sretan si ako ti je traktor 110 ks sa cetri cilindra,svi slabiji su tri cilindra,a mozda budu i manje:(rofl):.A kosta ko da ima 10 cilindara,a ne ta tri,a pazi kubikaze 3,3l i max snaga 105ks.:icon_axe:
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
3 cilindra, 3000 kubika, 105ks, svakih 5000 radnih sati generalka motora i sve 5 :tractor::cool2:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Neznam i sam si o tome razmisljam a mozda nas i iznenade,mozda budu dugo isli,mozda dobim na lotu:(talk):,mozda.
Prical nedugo sa jednim serviserom,kaze 2003.smo imali seminar i kaze gazda "nasi traktori moraju dugo trajati",prosli tjedan smo imali seminar i kaze gazda "nasi traktori predugo traju".Pa si ti misli:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
3 cilindra, 3000 kubika, 105ks, svakih 5000 radnih sati generalka motora i sve 5 :tractor::cool2:
Pa, ak na fendtu getriba traje 5000h, ne vidim zakaj bi motor na nekom malom moral dulje trajati.
Uostalom , koliko traje motor na IMT-u, a nije toliko snage izvučeno iz njega?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Uzmimo samo za primjer danasnje kamione,6 cilindara, 450ks i 10L motor, vrte se i vrte, mehanicki gotovo nikakvih problema zbog toga.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
motor je i ovako i onako,po mojem misljenju,najjeftinija stavka za popraviti... ostalo je skupo...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Deutz-Fahr 6210 CShift
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=hCEoE4SOS7I[/YT]
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Možda nije tema ali se ovde isto raspravljalo o motorima i dugovjecnosti istih, prije tjedan dana nam je stao motor u vožnji tako da je skinut sa vozila i rastavljen. Motor je 12litri 6cil 430ks i prešao je malo preko 1,600,000km godina 2008,kvar je zavukli leteci lezaji na radilici sto je posledica mješanja ulja i antifriza prije nekih 400,000 km procurio kiler od hladjenja ulja i dok se skuzilo već je dobilo po nosu, tad su samo promenili kiler i ulje stim da je novo ulje ispusteno nakon 3sata rada i opes stavljeno novo. A sad ono bitno sklop motora cilindar klip i karike kao novi, bez ikakvih tragova trosenja anjzeca nema,na cilindru se jasno vide tragovi strojne obrade, klipovi bez ikakvih tragova, karika kad se stavi u cilindar lufta na prorezu možda 0,4mm i manje u glavnom svi majstori su ostali u čudu koliko je motor u odličnom stanju kao nov a toliko prošao, i da nije bilo onoga sa antifrizom ko zna koliko bi još išao, s tim da je radio uvijek pod punim opterecenjem .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kamionski motor? Koji proizvođač? Na toj kilometraži je vecinom potrebna reparacija sustava ubrizgavanja goriva,i motor ide još ohoho,naravno,ako je do toga bio održavan...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
A eto nedaleko od mene deutz star godinu dana riknuo. Neznam tocno sta jer nisam pricao s covjekom ali po prici stete je bilo ohoho. Nije mogao imati vise od 200-300 sati.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Motor je Mercedes i dosta dobro je održavan, sami motori su dugovjecni ali polako odlaze spaneri i tako to, Autobus je u pitanju.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Mercedes je drugi svijet. Imam kuci 12 litara 220 ks v6 mercedesa. Neki dan sam ga palio po onoj zimi nakon pola godine, naravno nema grijace. Puno je reci i na 'zub' da je upalio. Govorim o kamionu.
 

Ferid

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
10
Moze neko reci mi kakvi su deutz dx 3.500s koja je to serija traktora ??
Da nije za neko drugo trziste ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh