• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Mi smo našega našli u Oglasniku.
Probaj po Sloveniji, tam ih je bilo puno više.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
di bi mogao nabaviti prednji most za moj 402???
Predpostavljam da te zanima most s prednjom vučom?
Trebaš kupiti puno više od mosta, kak je i ZJ kupil, a onda više nije problem to ugraditi. Samo se zašarafi jer sve paše u šaraf.
Gledam, ima ih ali su cijene poprilični skupe jer na kraju imaš traktor kojeg ne možeš registrirati. Možeš ali imaš još troškova.
 

Vlado339

Član
Tu od
25 Tra 2019
Poruka
32
Muha objasni mi..... Most sam našao sa svim za montažu za 2600eu. Kako ne mogu registrirat? Misliš zbog mosta?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
U prometnoj ti piše broj osovina, od toga koliko je pogonskih. Kad ugradiš prednju vuču to ti više ne vrijedi.

Također, prednje gume su drukčije.
 

Vlado339

Član
Tu od
25 Tra 2019
Poruka
32
Znači atest ne gine...... Znam, da za gume. 7.5 20
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Moj je prepravljen 1996. i bil je registriran sve do vremena dok nisu počeli slikati vozila (2008-9). Nakon toga ga više nismo registrirali.
Atest je velika zaj...cija, jer traže hrpu nemogućih stvari, a više nemam ni vremena ni volje za tim. Iskreno, niti potrebe.

Ak ti traktor nikad nebu išel na cestu, onda ga prepravljaj. No, na tvojem bi mjestu radije gledal onoga Fiata, a ovoga zadržal u stanju kakvom je.
E da, 2600€ (~19t kn) je jako velika cijena za prednji most, jer za pol te cijene kupiš malog Ursusa, npr. Nas je most koštal 4000DM, ali s novim gumama i zračnicama, većih dimenzija (8,3/8-20). S tim da sam dio novaca vratil prodajom koljevke, prednje osovine i kotača. Znači oko 3000DM, kaj je oko 1500€. Za razliku do tvoje cijene mosta, mi smo i generalno uredili traktor (motor i mjenjač).
Uzmi u obzir da Štore ne proizvode već 33 godine i kolika mu bude vrijednost kad ga prepraviš, iako imaju visoku cijenu po oglasima.
 

Vlado339

Član
Tu od
25 Tra 2019
Poruka
32
Imas pravo za fiat, samo onaj bojim se da če bit pre glomazan. Našao sam ovaj i mislim da ču ič po njega.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Vlado339

Član
Tu od
25 Tra 2019
Poruka
32
Imaš pravo, ali se ne mogu usporedit ti traktori..... U tim novima previše elektronike a i taj je vinogradar pre uzak. Može ovak.

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
VLADO, molim te, nemoj svaki put citirati prethodnu poruku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
4040 je nasljednik TN-a, samo s novim motorom.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ovaj tn mi se cini umoran, ni ovaj 4040 nema nista elektronike, eventualno kardan i prednju vucu palis preko dugmeta, sto je i prednost. Reverzer, mjenjac, hidraulika je mehanika.
 

Vlado339

Član
Tu od
25 Tra 2019
Poruka
32
Moj susjed je kupio novog Lp 100 ks top traktor. Ali meni je gusjeničar u snovima, to bi bilo top.
Zj sorry.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Spomenul je već Muha: sve teže je dojti do dijelova, no ima ih.
Vidim da je NETKO ugradil naprijed široke felge i radijalne gume. Pri kupnji obrati pozornost da nije slomljeno ili zavarivano kućište zadnjeg diferencijala, jer novoga nebuš našel.
Inače, to je veliki radnik, niske potrošnje goriva, velike snage na kardanu, pomalo spor i relativno neokretan (u usporedbi s, recimo, Sameom istih gabarita).
 
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Pozdrav ekipa

Novi sam ovdje, vidim da imate puno iskustva u svakojakim temama :)

Molim za pomoc!

Trenutno imam Zetora 7245 i htio bih noviji i jaci traktor od 80 do 100ks te 40km/h te sam gledao sljedece:
1-fiat agri 8090 (35km/h)
2-new holland tl90 ili tl100
3-zetor proxima 8441
4-zetor 7341

Mozete li dati koji komentar a vezano na vaš odabir jednog od ponuđenih traktora? Obrađujem cca 5-7 ha zemlje i radim usluge...

Bojim se novijih traktora (ehr, elektro reverzeri).... kakva su vasa iskustva? Da li takve strojeve znaju popraviti majstori ili sam osuđen na servis? Znam dosta i sam sarafiti no u elektroniku se bas i ne kuzim....

Nalazim se u okolici Ivanic Grada

Hvala unaprijed svima na odgovoru!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Ak si "prerasel" Zetora, i tražiš traktor te klase za usluge, gledaj da ima nekoliko važnih stvari:
- reverzer
- bar dvije brzine kardana (540/540E)
- čim više brzina, poželjno i puzajuće (za kanalokopač npr).
- powershift ili bar mehaničke polovičke
- donje poluge hidraulike s kukama
- bar dva para izvoda vanjske hidraulike
- da ima čim "mekšu" pedalu kuplunga (kad već nećeš električni reverzer)

Ne boj se hidraulike niti elektronike. To se rijetko kvari i ima ljudi koji to znaju popraviti. Više obrati pozornost na to da najdeš i kupiš održavan i ispravan traktor.
Dijelovi za sve zapadne nisu jeftini, koju god marku da odabereš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh