• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Prije par mjeseci smo uzimali voćarski traktor. Tražili smo nešto tipa Same Dorado odnosno nekom manjeg ratara s 4 cilindra snage 85 konja ili veće. Sve što smo našli bilo je dosta loše.

Na kraju smo uzeli Landini Rex 105 GT, GT model je prošireni voćarski traktor što je ispalo idealno. Znači voćar većih dimenzija.

Motor je Perkins 4,4 litre, snaga nešto manja od 105 konja

Mjenjač je klasičan 6 brzina, mehanički reverzer, 4 reduktora (radne, pužne, spore, transportne).

Prednja vuča je DANA (koriste je Fendt voćari i dost novih velikih ratara - Valtra, MF, Claas).

Traktor je raketa. Ima kompresor. Uvežen iz Njemačkog zabavnog parka u Bavarskoj,
sati 3500 h. Kosio je park i služio za razgrtanje snijega po zimi.

Bio je zaštićen nekim voskom da ga sol ne nagriza, potrošio sam 4 litre Ivasola i kupio miniwash na vruću vodu da ga dovedem u red.

Za ovaj Claas ne znam kakav je ali ti svi voćari se rade u Italiji (barem većina koliko znam).
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
7000 sati za motor nije ništa, ako je redovito mjenjano ulje... Ali treba vidjeti stanje.
Iveco bi trebao biti ok motor.

Pripaziti na getribu i prednju vuču.

Pazi se tog švercera, uvijek ima neki traktor sve je lijepo nafarbano...

Ja sam tražio traktor u original stanju, a ako treba lakirati to ću sam odraditi kao što sam napravio na rataru kojeg sam kupio. Landini nisam dirao ništa.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Lp, mogu li dobiti vaš broj mob. da ubrzam komunikaciju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bogi11

Novi član
Tu od
24 Kol 2016
Poruka
20
Pozdrav
Trenutno sam u potrazi za vocarskim traktorom od nekih 70-90 ks koji bi radio 15 Ha voca. Gledao sam deutz fahr df 4 cilindra od 88 ks, cijena s klimom je 36 tis e + pdv, zatim sam gledao istog takvog same frutteta identicne cijene i specifikacija te sam naknadno skuzio da se oba rade u istoj tvornici i da je sve identicno osim boje haube pa mi nije jasno koja je razlika izmedu ta 2 traktora. I treceg sam gledao kubotu od 92 ks koji kosta 38 tis e + pdv. Kubota u osnovnoj verziji vec ima klimu i bolji mjenjac od ova dva prije navedena, mislim da je mjenjac 36/36, i cuo sam da je kubota kvalitetniji traktor, i da su ljudi imali problema sa deutzom i sameom. Zanimaju me iskustva i preporuke od nekoga tko ima vise iskustva s vocarskim traktorima, koji bi bio najbolji izbor i na sto paziti kod odabira. Ili mozda preporucujete neku drugu marku. Hvala unaprijed.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kod nas ima jedan Deutz voćarski agroplus 320f 80ks, mislim oko 8 godina da je star. Ljudi su zadovoljni sa njim, sjedao sam onako lijep je, komfor onako nije nešto ekstra ali nije ni skučen kao New Holland i stariji Fruteto.
Imaju i dva nova deutza po 105 ks, ne znam kakvi su, vrijeme će pokazati.
Jedni imaju New Hollanda i Kubotu, kažu da je Kubota dosta bolja, sjedao sam u oba, NH je strašno skučen, dok je Kubota baš komforna.
Po meni je poslije Fenda, Kubota najbolja.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
604
Bok, kakva su iskustva sa IHC 644 traktorom, koristio bi ga za košnju livada, sušnju sijena, sijanje žitnom i pneumatskom kukuruznom sijačicom, prskanje sad imam torpedo 4506 ali mi je posto premali za špricu i rasipač bi uzimao neki veči
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,707
Star.
Problem je kaj nema dijelova za boš pumpe, a više nema ni puno 4-cilindričnih Opela...
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
604
Znači nije neka sreća baš, to je onda najbolje od 60,65 ks za međurednu obradu i sjetvu ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Boš pumpa je najmanji problem, paše i od nekih drugih, nije samo Opel bil u igri.
Problem su svi ostali dijelovi koji se pokvare
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Kupujem traktor 80-100 ks i imam u ponudi Same explorer 80 2004 god. i John Deere 3050 1991 god. pa bi mi vaš savjet dobro došao.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Niš mu ne znači kaj je mlađi kad je i dalje John Deere iznad Samea. Imao sam mlađi Same i sad imam stariji John Deere.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Kaj to znači da Same nije dobar? Kakve to imaš argumente? Smješne baš.
Samo ti gledaj Samee, itekak su to dobri traktori.
I puno ti znači mlađi traktor, a ne stara podrtina doma, koju buš više slagal i šerafal nego te bude služio.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Odličan je traktor Same, i kupio bih ga možda opet, ali kao sporedni traktor na gospodarstvu. Nije da bude cijeli životni vijek u maksimalnom opterečenju.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Moram pohvaliti motor koji je malo trošio i dobro išao. Vodeno hlađeni je bio kod mene, navodno 'lijen' naspram zračnjaka, ali je bio kao zvrk.
Je smješan je argument, ali John Deere, specifično te 3x40 i 3x50 serije su krmače od traktora, takoreći neuništivi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh