• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
lambu fale šarafi na zadnjim felgama i to na lijevoj i desnoj strani, gazda ga baš ne pazi ima oba zadnja svjetla strgana to se kod mene ne može biti odmah bi tražio nove i veliki minus šta nema kabinu, a ova 82 ima nekakvu čudnu limariju iskreno ne razumijem se baš u njih ali mislim da je nekakva rijetka serija
http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/traktor-same-laser-oglas-6618886
ovaj mi se ne čini loš, tako tako

nisam uopće skužil šarafe, meni se sviđa što ima puno niže težište od 82, a kod mene je dosta brdovito
59000 kn:(, nebu mi izašlo, i ak mi spusti nešto, moram si ostaviti rezerve novaca za eventualni popravak
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ovaj za lambo je napisal da su nove gume a pogledaj malo zadnje sve ispucale jedino je dobra ripna ,nema kabinu,zadnje lampe razbite,pa pitanje je u kakvom je stanju sve ostalo a za rusa (mtz) se vidi da je održavani,noviji je ,ima grijanu kabinu,dosta je težak a za stabilnost ga možeš raširiti bez problema a i ako se kaj dogodi imaš djelova kolko očeš i jeftino i dosta je brz na cesti najbolje bi ti bilo da odeš obadva pogledati ako ti nisu daleko.. @alfa jadranko nema rus nikaj čudnu limariju tak imaju svi toga godišta
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
ovaj za lambo je napisal da su nove gume a pogledaj malo zadnje sve ispucale jedino je dobra ripna ,nema kabinu,zadnje lampe razbite,pa pitanje je u kakvom je stanju sve ostalo a za rusa (mtz) se vidi da je održavani,noviji je ,ima grijanu kabinu,dosta je težak a za stabilnost ga možeš raširiti bez problema a i ako se kaj dogodi imaš djelova kolko očeš i jeftino i dosta je brz na cesti najbolje bi ti bilo da odeš obadva pogledati ako ti nisu daleko.. @alfa jadranko nema rus nikaj čudnu limariju tak imaju svi toga godišta

iz Krapine sam, a kod MTZ-a piše sisačko-moslavačka žup, dakle min 100 km
kako ga najjeftinije prevesti do Krapine?
googlao sam ali nigdje ne mogu naći bočni nagib koji bi mtz mogao podnijeti da se ne prevrne
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
po mome tu nema usporedbe stayer je definitivno i kvalitetniji i bolji traktor od zetora,bez uvrede.pogotovo ovi noviji iz druge polovice 90ih na dalje..kvaliteta im se smanjila,jedino ubacili veću šminku..:rolleyess:

Steyr tvornicu traktora je 1996 kupil Case,a 2001 se je Case spojil s New Hollandom u CNH. Tako da sve kaj je napravljeno u zadnjih 15 godina nema usporedbe s onim Štajerima koje su radili prije udruživanja.

U biti kupujete CNH proizvod upakiran u Steyr ambalažu,evo slike:



A u vezi dijelova za Steyr - nedavno mi se je kolega vratil praznih ruku iz Austrije,radi si generalku na Steyru 188 pa je otišel s parsto euri u đžepu po dijelove.
Set karika za 1 cilindar je 115 eura (dobro kaj ima samo 2 ;) cilindra ) a za ostalo ni nije pital.... klipove,ležajeve.... sad nešto kemija s dijelovima od Ursusa c-335.

Po kvaliteti proizvoda jedino se Lindner danas može usporediti s starim Štajerima... kod njih je kvaliteta ostala na nivou koji imaju zadnjih 50 godina.

images


Nije reklama... niti offtopic.... :) nisam bil na forumu,pa kasnim.
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
115 eura?? set karika za jedan cilindar...ja sam platil za jedan cilindar karike nešto prek 500 kn puta 6cilindra je 3000 kn samo za karike,ali ja sam imal još orginal steyra iz 86. godišta
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Da,set karika je 115 eura za jedan klip... Traktor je iz 60-i neke... Ima čovjek vremena kroz zimu pa sebi radi kakti "oldtimer" no sad je odustao od "samo original,za još 50 godina" dijelova i ugradio je 2 sklopa od malog Ursusa. Klipove,pikse,karike,čak je i ventile nove pripasao Ursusove u Steyr glavu. Ti svi novi dijelovi ga možda nisu koštali ko jedna kutija s Steyr karikama.

Napomena: gazda od traktora ima radionu za strojnu obradu motora,znanje i vremena... a tko bude znao da Steyr kucka s Ursus sklopovima... traktor RADI! A tehnički su motori od ta dva traktora jako slični....
Sad se sprema za farbanje,čim zatopli....

Da ne bude offtopic -

Izbjegavajte zapadne traktore kod kupnje rabljenih,posebno ako su iz uvoza. Tamo vani nitko ne kupuje traktor za zajebanciju ili pokazivanje (kakvih ima kod nas) nego su to strojevi koji odrade svoje a dok dođu kod naših švercera skidaju se sati i šminkaju.

A svaki stariji stroj se može pokvariti.... za iznos love s kojim bi napravili cijelu generalku motora na istočnim traktorima možete na zapadnim kupiti samo... kaj ja znam - pumpu hidraulike ili 2 zupčanika u getribi.

Ima tu na forumu ljudi koji imaju takva iskustva s starijim MF-om... neću sad pokazivati prstom tko je to... ima ih više. ;)
Ili malo pregledajte teme iz CNH grupacije... ili Mehaničku radionicu
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
80000 Kn,zadnje gume treba i ono glavno lupa u motoru jako.Trazim traktor i nemogu da nadjem.Kazite mi gdje da kupim kakav dobar traktor:confused::confused::confused:

a do koliko konja i koliko love tražiš traktor?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ha to su mislim najtraženiji a za te novce teško naći vrhunski stroj..moguće..eto pogledaj onog maseja 3645 :prayer:u agraru.to je pravi stroj za tih 12500 tisuća..
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
A velik mi je to traktor.To je 6 cilindara a i bojim se malo elektronike njihove.Zapeli su mi za oko Same traktori :rolleyess:.A najradje bi zetora 7340 ali skupi su:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
da bolje se ti drži same ,deutza,hurlija ili lamba.. grupacije.a zetor je po mome pojmu postao precjenjen traktor..
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Da tak i bu.Valjda se bu nekaj naslo.Nebi htio neki stari krs dopelati doma da sad kad pocne sezona moram najbolje sarafit:prayer:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Vjerujem da ako nađeš očuvanog Zetora, da se nećeš pokajati.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ako misliš mnogo raditi bolje se drži traktora koje je @gazda gizdavi napisal..zetori su preskupi a i nisu u rangu po kvaliteti da npr.deutzom,lamborghinijem,sameom... prije češ nači neki od ovih kaj sam ja nabrojil povoljnije nego nekog zetora a ovi su punoo bolji po kvaliteti.. ne vrijeđam zetora tak kaj se nebi neko našel uvrijeđen
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ako misliš mnogo raditi bolje se drži traktora koje je @gazda gizdavi napisal..zetori su preskupi a i nisu u rangu po kvaliteti da npr.deutzom,lamborghinijem,sameom... prije češ nači neki od ovih kaj sam ja nabrojil povoljnije nego nekog zetora a ovi su punoo bolji po kvaliteti.. ne vrijeđam zetora tak kaj se nebi neko našel uvrijeđen

eto doslovce si mi uzeo rječi iz usta..nekažem da zetor nevalkja ali u odnosu na kvalitetu i neka tehnička rješenja zetor je skup ko dragi kamen...:oops:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Znam ali su cijene tak napuhane da je to nevjerojatno.

istina,ali ako ces ga za par godina prodavati,dobit ces bolje novce nego za bilo kojeg zapadnjaka.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
budeš ga ti poslije prodal po višoj cjeni ali zapadni traktori su kvalitetniji i puno duže drže..zetori su premwkani da bu radili po cjele dane..kod mene ima nekoliko večih poljoprivrednika i imaju JD, hurilmane,same,deutz lamborghinije...samo dva imaju zetore i sa njima vuku cisterne za gnojnicu a ostalo odmaraju...
 

Najnoviji postovi

Na vrh