• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
normalno,kad su to premali prikljucci za njega,i vuce ih bez frke.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
U Podravini premali, ali u Bilogori taman, a ponekad i preveliki.. Bi ja za njega kupio vece plugove i to da radim s njim u Podravini, ali mi se traktor ne svida ni pod razno pa onda vise stari s njim radi.. Ja ako pokosim s njim par jutara godisnje, izvezem gnoj i to je to.. Da se mene pita taj traktor bi odavna bio prodan i zamjenjen necim boljim, ali ne pita pa nek se otac muci s njim.. A dok je dan dva na njemu onda se zali kako ga bole ruke.. :icon_hang:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
kao prvo,moras shvatiti da ljudi jako puno lazu,da svaciji traktor ide na zrak,i ima pojedinih marki traktora koji su na glasu kao mali potrosaci,a zacudio bi se koliko mogu popiti. mislim da se 539 i nikakav cetverocilindras ne mogu uspoređivati po potrosnji! pa veliki duplak je jedanput tezi od malog ferca,on treba snage i goriva da sam sebe pokrene! lijepo ti je jedan clan napisao,koliku god ti potrosnju svog traktora navedes,susjedov ce uvijek trositi manje.


Ako ćeš se vozati putem i mjeriti potrošnju onda će veliki duplak potrošiti više. Ako za velikog duplaka zakačiš odgovarajući plug, tanjiraču ili neki drugi priključak i onda mjeriš potrošnju prema učinku, vidjećeš da mali fergo puno više troši.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Traktor Internacional 130ks negdje 85. god sa plugom ravnjakom 3. br.

Evo ovako navedeni traktor iz naslova sa plugom je na prodaji.sad me zanima el to skupa vrijedi 10 tisca eura?traktor je u zupanji,vlasnik je bio sef na ininoj benziskoj I navodno je dobro odrzavan.jedan prijatelj bi ga uzeo pod dug pa me molio da se raspitam el bi to bila realna cjena I dali je tko zainteresiran?a mozda netko I zna taj stroj I vlasnika,navodno ima I maseja iste konjaze I godista.:(happy):
Uzeo bi I'll maseja I'll tog internacionala.
 
Posljednje uređivanje:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: Traktor Internacional 130ks negdje 85. god sa plugom ravnjakom 3. br.

ako je šef benzinske bar znaš da je bilo ulja i masti za njega i da se tu nije šparalo
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
DILEMA
- Deutz dx 85, 1981.g. (navodno sve ok osim prednjih guma) vlasnik nekoliko godina za 40 000 kn problem je što i za Rajku 65 1989.g. (prvi vlasnik, oko 5000 sati nikada nikakvih problema) nemam nekog velikog posla, šuma, cjepač svrdlo, vitlo 4t tajfun i transport drva na prikolicama, pa bih je morao prodati a za to nemam srca a opet držati 2 traktora nema smisla, kakva su iskustva s tim DX taj 85 navodno ima 4700 kg 5 cilindara zračnjak, nekako mi to ne sjeda, dali se uopće ima smisla mjenjati za Rajku jer se bojim da ne mijenjam gov*o za drek kao jedan moj poznanik koji radi slične poslove pa je Rajku 65 mjenjao za MF590 a sada kuka zbog potrošnje i kvarova
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
po meni bi deutz trebao bit kvalitetniji od rajke a gle moras vidjet kakvo je stanje traktora sati su manje bitni ako se traktor odrazavo kako se spada
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ništa od toga,, traktor mu je nedavno bio stao neki problemi sa mjenjačem nešto je popravio ali izgleda da to nije na duge staze odustao sam od toga a i ne sviđa mi se ta težina,, čitao sam po stranim forumima, motor je OK ali su mjenjači kako koji
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
imal je i kolega toga deutza,i nije ga dugo zadržal kod sebe,isto motor je bio super,ali mislim da je i njega zajebaval nekaj mjenjač i imal je problema dok je vukel prikolicu jednoosovinku a gore 10 tona šljunka na 50 km i ponekad još više...tak da je odustal od njega i prodal ga,poslije njega je uzel fiata 110 i sad par godina bezbrige radi sa fiatom
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ništa od toga,, traktor mu je nedavno bio stao neki problemi sa mjenjačem nešto je popravio ali izgleda da to nije na duge staze odustao sam od toga a i ne sviđa mi se ta težina,, čitao sam po stranim forumima, motor je OK ali su mjenjači kako koji

a šta ti se nesviđa njegova težina gdje je problem:(rofl):
 

mario3007

Novi član
Tu od
29 Pro 2013
Poruka
17
Pozdrav forumasima;
Dakle trazim traktor , kako bi rekli, u super stanju za malo novaca.
Zetor ili Dzoni sa duplom vucom izmedju 60 i 80ks, sa kabinom.
Molim info ovdje, a i rasprava je dobrodosla.
Tnx. M.
 

mario3007

Novi član
Tu od
29 Pro 2013
Poruka
17
Do 50 000 maximalno.

Hrvatskih životinja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mario3007

Novi član
Tu od
29 Pro 2013
Poruka
17
Fora je da mi nije bitno godišnje jer generalka za zetora nije skupa. Samo da je kolko tolko ok.
 

mario3007

Novi član
Tu od
29 Pro 2013
Poruka
17
Ma je, slažem se, ja sam odrasel na zetoru i ne mogu se odreći njegove široke kabine...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
a šta ti se nesviđa njegova težina gdje je problem:(rofl):

mogući problem je 80 ks naspram te težine, mislim da je 3700 kg naj taman za tu snagu, za transport OK ali na mekanom mislim da propada i tone a nema snage,, možda i nisam u pravu ali to je moje mišljenje
 

Najnoviji postovi

Na vrh