• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Znaš kaj Bušo,sad moram odmah otići na posel u plastenik,onda bude nam došla pomoć jer moramo jednome forumašu otpeljati predvečer krumpire za saditi,a to se mora natovariti u kombi,a to je isto posel,ali budem navečer ispričala nekaj.Tu budeš videl da nema straha ako ti se cura ne vrati,imaš sreće kaj si upoznal mene,ja ti mogu srediti krasnu međimurku,šteta sam kaj mi nisi bliže,ali nema veze,kad budeš pročital kak smo moj muž i ja davnih osamdesetih oženili jednog dečka i jednu curu odmah bu ti pri duši lakše.Strpi se do večeri. :(hi)::(hi)::(hi): :icon_razz::icon_razz::icon_razz: :icon_thumright::icon_thumright::icon_thumright: :icon_kidra:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
mali plavi nije to magirus, oba stroja su nordmeyer! ali i magirusi su zvjeri! :)
ajd i mene bas zanima ova prica o svadbenim posrednicima!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kaj pa onds ima znak IVECO ??tak imaju stari magirusi...imali smo i mi takvog...i par put sam ga vozil po polju i do doma ali to ide milina po blati pogotovo dok uključiš 4x4...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Johabice a da se ja doselim na par dana kod tebe dok mi ne sredis neku medimurku budem i ja pomago u plasteniku nije problem:eek::
Jedva cekam da procitam pricu:icon_super:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo,prošao dan a da se okrenuti nisam stigla,nije da mi je baš do švrljanja po tipkama,ali,ajde,da reknem što sam obečala mome Buči.Bilo je to kasnih osamdesetih,vremena su bila drugačija,vremena su bila ista,kako se uzme,u životu svake mlade osobe i onda je bila na prvome mjestu ljubav,a tako je i sada,ništa se tu zapravo izmjenilo nije,i onda i sada svi mi želimo da nas netko voli,da nas netko pazi,da smo nekome sve na svijetu,baš onako kako je taj netko nama,a najčešće biva da je nama netko sve,a da smo mi tome nekome malo,ili nimalo,pa smo onda nesretni,ili sretni u svojoj nesretnosti,pa patimo,a patnja-šta je zapravo patnja-patnja je sreća u isčekivanju,pa odatle i proizlazi ona moja gore tvrdnja da možemo biti sretni u svojoj nesretnosti.E,baš tako,sretan u svojoj nesretnosti bio je jedan naš prijatelj,dečko koji je po svim mjerilima kasnih osamdesetih prošloga stoljeća već odavno prestao biti dečko,polako i sigurno je nakon navršenih tih trideset kliznuo u kategoriju "stari dečko",a to nije bilo nimalo dobro,loše je to bilo čak,jer naći curu u tim godinama za njega je bilo ko onaj film "Nemoguča misija".Ne zato što mu izgled ili emotivne sposobnosti to nisu omugučavale,razlog je zapravo bio vrlo prozaičan,a u isto vrijeme i prizeman-ma nije bilo cura za njega.Poudalo se sve.Nisu se cure udavale u to vrijeme ko ove danas-čekaj da se zaposlim,da napravim karijeru,da kupim stan,pa onda-ajde,sada ćemo probati živjeti šest-sedam godina zajedno da vidimo jesmo li kompatibilni-kompatibilni,a je taj današnji mladi-koji mladi,u moje vrijeme su sve te današnje "mlade" cure bile već debelo usidjelice,i niti se sam vrag ne bi više okrenuo za njima-e,sad sam se izgubila,što sam ono htjela reći,ah,da,taj današnji mladi svijet je malo čudan,nema tu više tolerancije,nema tu malo truda,nama prilagodbe-ili ide,ili pukne,a kad pukne onda zbilja pukne,i sve ono što je bilo važno ko da ničega nije bilo,ko da razlivenu tintu ispere voda,oteče,nestane,čisti list papira.Ništa.Nema.A nije sa našim prijateljem bilo tako.Njegov je list papira bio ispisan,i pisao se svaki dan nanovo,i nikakva ga kiša sprati nije mogla.Njemu.Ali njoj-njoj nije.Pa se sprati nije niti imalo što.Promatrali smo mi njegovu sreću u isčekivanju godinu,promatrali dvije,tri,četiri,petu je puklo.Nama. Pa smo mu ukazali na besmisao višegodišnjih pokušaja "biti sve" nekome kome nisi ništa.
I takom je ta veza pukla.
Ne bi se moglo reći da je naš prijatelj patio,jer,kao što sam već rekla-patnja je zapravo sreća u isčekivanju,a on isčekivati više nije imao šta obzirom da je uzrokovateljica njegove sreće u isčekivanju konačno i javno rekla,a već idućeg dana i pokazala da ta veza i ta ljubav za nju i nije bila veza,a nije bila niti ljubav.Njemu je samo puklo srce,raspalo se,raspolovilo se,a kada se raspolovi srce,kada pukne, onda sreća u iščekivanju ne postoji,kao što ne postoji niti isčekivanje,postoji samo bol,ona teška tupa bol koja pritišće dušu,koja umrtvi sav život u tebi i ti se ne možeš maknuti,tu si i nema te,slušaš a nečuješ,gledaš,nevidiš.Sve lijepo je neljepo,sunce kiši,suze ne teku licem,kotrljaju se,slijevaju se u dušu i plave te iznutra, i ti se daviš i gušiš i dišeš a da udahnuo nisi,nikako taj zrak da dođe u pluča,sve se gubi negdje usput,i suze i zrak i krik koji se penje niz grlo,a onda se pretvori u očaj i stane i ostane na rubu usana.Tako je to dok srce pukne.Tako je to,da.
Tako je naš prijatelj puknutog srca krenuo u novi dan.I puknutog srca preživio novi dan.I sljedeći.I svaki slijedeći,a onda se jednoga dana,zapravo nitko,pa ni on sam sa sigurnošću ne može reći,koji je to jedan dan bio,srce počelo skupljati.Pomalo.Spajali se djelići,mali,malecki,skupjale se mrvice,pa se pokrpalo srce i zakucalo kao nekada.
Naš je prijatelj bio spreman za novu patnju u svome životu.Samo se tu sada pojavio jedan problem.Uzrokovateljice njegove slijedeće sreće u isčekivanju nije bilo na vidiku.Prolazili su mjeseci,godine se počele vući,ali milog,dragod ženskog čeljada nema pa nema.Pa je jednoga lijepoga dana nama palo nešto na pamet.

E,tu ću sada stati,malo sam umorna,a i suprug pita što će jesti,a kao što sam već jednom rekla,kada on pita što će jesti,to najčešće nije retoričko pitanje,pa moram dići guzu i nahraniti ga.A to,kako je došlo do upoznavanja njegove sadašnje supruge ću ispričati sutra,a reći ću i sve šta smo morali napraviti da do upoznavanja uopće i dođe....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jao johabice daj ti zavrsi pricu nek si johabi nade nesto u frizideru kad je najbolje nema nastavka jao :icon_rofl:
hvala na pocetku price i jos vise kad je za mene:eek::
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
čitam i čitam i onda paf...pa kud se baš sad našel johabi gladovati kad počinje najzanimljiviji dio:(think):
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
mislis na iveca? ahaaa..... ne, to je nordmeyer!
ja sam konto da si mislio na starog gaza, ali nisam stavio slike, od tog starog se samo kran vidi na jednoj slici...

u glavnom decki imaju sada samo normeyere! mali prcko, ovaj narancasti je BUCHER vozilo sa garniturom nordmeyer, a veliki zeleni je IVECO vozilo, a garnitura isto nordmeyer!
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
*johabica, sad vec polako pocinjem sumnjati da ti prepisujes neku knjigu...
ili nam premijerno dajes ulomke svoje knjige koja jos nije objavljena! priznaj! :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ništ od toga @agromaner-to sam ja samo malo umorna pa radim ono što me odmara.:(hi):
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo opet malo mog terena...

e ovo je negdje kod granice sa madzarskom, pratio sam gps i jedva sam se iskopo van iz sumarka...
p1010001mv.jpg


a na ove prozore mi se niva naljutila i nije htjela upaliti, he, he... radili kod covjeka pred kucom i bajo ima nabrijanu nivu...
p1000030p.jpg


p1000026g.jpg


a ovo je negdje kod iloka, ispitivanje za srijemsku granicnu transferzalu, lijep pogled, a decki rade tamo dole u rupi...
p1000023n.jpg


pa sam malo isao sa fabijom kombi na teren, ali nije to moja niva, s ovim autom sam moro pazit gdje zalazim...
p1000019l.jpg


a ovo sam uspio uhvatiti u voznji...
facovauto1410081.jpg


a ovo je tehnika odvodnje isplake, he, he, he... vjerojatno smo svi bili taj dan za zahebanciju! :)
p1000007z.jpg
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
Ništ od toga @agromaner-to sam ja samo malo umorna pa radim ono što me odmara.:(hi):

svaka cast... ja si upalim farming simulator 2013 i uzivam u radu i zaradi! svatko se drukcije odmara i ja to postivam! :) :)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
no pa to je iveco magirus sa tom nekom garniturom nordmeyer...ma nemreš mene...razmem ti se ja v kamione al v te platforme i garniture opče pa ne...

kaj pa se čudite..ipak je johabica međimurka...nema tu mesta zabušavanju...il se dela ili ne...ali ipak u većini slučajeva se dela pa i umori:(n):

meni pa je savršeno mjesto za opuštanje od umora kad odijem v garažu i slažem ili popravljam nekaj...onda pustim mozak na pašu i uživam :icon_super:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
eeee to nisam znao... znam da smo imali deutz magirus, izgleda da magirus suradzuje sa svim firmama! ja se ne kuzim u kamione previse jer mi nisu vezani uz posao niti uz privatan posao, ali ima polozeno za kamion! cak sam i vozio par puta nakon sto sam polozio, he, he... :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam se odmaro i uzivo uz svoju dragu buduci da nje vise nema sad se malo odmaram cesce uz sank sreca da ne pijem onda bi previse odmaro:icon_rofl:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ma jaa sam odrastao uz kamione...i tako sam ih i zavolio i sve znam o njima...od kad sam rođen pa do pred pol godine uvijek je bilo barem 2 kamiona u dvoru kaj su u pogonu...a imaš ivecov magirus,magirus deutz i samo magirus... na magirus deutz je deutz motor,a na ovima magirusov motor...a iveco je firma koja u čije su ti motori stavljani npr.kak smo mi imali iveco eurostara koji je imal magirusov motor(njemački)..deutz kao kamion ne postoji..nego je takav naziv dobio TAM maribor koji isto ima samo deutzov motor...deutz motori su zračnaci a magirus je vodeno hlađenje...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da nastavimo gdje smo stali,prošo ručak,riba pliva u želucu,da je ta ista plivala prije tridesetak godina,plivala bi ona u Bakarskoj vodici,a ne ko sada u čaši vode,ma nije to za priznati za jednu antialkoholičarku koja uvijek ističe da ne pije alkohol koliko je bakarske proteklo njenim venama u to doba,a sve sa jednim jedinim ciljem-da jedan dečko koji je ozbiljno prekoračio granicu mladosti i zakoračio u kategoriju "stari dečko" i jedna cura koja i nije bila niti za ondašnje poimanje i kategoriziranje "stara cura" uspostave onaj senzibilni kontakt toliko potrban u muško-ženskim odnosima koji vode putem na kojem se na samome kraju naziru svadbene fanfare.

Bilo je to ovako-Pokrpalo se to puknuto srce pa se našemu prijatelju vratio smiješak na lice,išlo se opet na veselice,skupilo bi se društvo,bilo je tu i muškog i ženskog čeljadeda,pričalo se,smijalo se,ali nekakvih naznaka romantičnih trenutaka nije bilo.Trajalo je to jedno vrijeme,a onda su se njegovi izlasci na mjesta koja bi omogučila susret nake kompatibilne duše pomalo počeli prorjeđivati,a s vremenom i skoro pa prestali.Nije da on nije baš nikamo izlazio,ali ti su se izlasci sveli na posjete slastičarni-o,kako je ta naša slastičarna u selu u ono vrijeme bila popularna-išlo je to ovako-najprije se došlo u slastičarnu,popila se limunada,pojela pokoja kremšnita,kako su bile popularne te kremšnite staroga ,sada već pokojnog,Bog ma daj,zapravo Alah - bio čovjek šiptar,duši - dedemedača,dedameda smo ga svi zvali,a ime mu je bili Ismet-bio je to čovjek koji je na neki način obilježio naše djetinjstvo i našu mladost,a bio je samo jednu kuću od moje-je opet sam malo vrludala okolo,ali evo,vraćam se na temu-nakon tih pojedenih kremšnita i popijene limunade,ili polizanoga sladoleda-a nekada su bile one šalice za sladoled,a ne tutice-zapravo,najčešće samo jednoga od toga,jer za sve nije bilo dinara(kaj se sada netko od ovih mladih ima čuditi,onda su bili dinari a ne kune),je,nakon te slastičarne se išlo u kino.Kino je bilo odmah tu pedesetk metara dalje,za kartu se nekada imalo,nekada ne, pa se švercalo tako da si izrezao list papira u obliku karte,na kraju se mali dio papira nabušio iglom,tako da se mogao otrgnuti ko tiket ulaznice,a u mraku vratarka to obično nije primječivala,i išlo se dakle u kino,a nakon kina malo usputnog komentiranja filma u stilu-joj kak je bilo strašno,ili,jesi videl kak su se ljubili - i kući.Je kući smo išli mi koji smo već odavno položili bračne zavjete,jer ujutro je bio radni dan,trebalo se odmoriti za nove radne zadatke,ali je kući išao i naš prijatelj,jer svo ono žensko društvo koje se skupljalo oko njega u slastičarni i prije kina nije se uspjevalo niti pola koraka približiti njegovom pokrpanom srcu.Ko da se skupilo previše,pa nijedan smiješak neke cure nije mogao proći tamo do one sredine gdje bi se smjestio,ugnjezdio,gdje ga više nitko istjerati ne bi mogao.I tako je vrijeme prolazilo.
A onda je on našao nove izazove u svome životu.Izazovi su to bili koji su čak i te redovite posjete slastičarni u subotu i nedjelju navečer,a onda i posjet kinu drastično reducirali,sveli su ih čak skoro na rang posjeta veselicama,a znamo da su posjeti veselicama spali na niske grane.

Naš je prijatelj našao novi smisao života.
Naš je prijatelj našao novi smisao života,počeo je hodati u ribolov.Opskrbio bi se svim mogućim i nemogućim priborom,nabavio mamce,okačio štapove na svoj čeprklin-čeprklin,tako smo mi zvali njegov motor,onaj,u ono vrijeme popularni Tomos koji bi klokotao i već bi ga se izdaleka čulo kada bi dolazio ususret-zapravo,prvo si ga čuo,pa tek onda vidio.Taj bi čeprklin on palio već iza pola noći,i odlazio na Muru,i strpljivo bacao štapove sve do ranoga jutra,kada bi prve sunčane zrake počele probijati jutarnju izmaglicu i pokoji lelujavi oblačak na nebu.Bila je to njegova druga prava ljubav.(Prvu znamo kako ne završila,pa je nećemo više spominjati).I odao se on toj svojoj ljubavi,dao joj cijeloga sebe,koristio djeliće svakoga slobodnog trenutka da je prigrli,da joj se prepusti,da ga obuzme i privine ga u naručje.
I tako su opet prolazili dani.
A imao je on roditelje kojima je to njegovo samovanje i ljubovanje sa ljubavlju koja nije obečavala staloženost i obiteljsku idilu već pomalo prelazilo u brigu.Pa bi znali nas ,tako, ,ponekada,kada bismo im došli u posjetu,potajno,da on ne čuje,ispitivati-ima li kakvu curu,nazire li se kakva svadba u bliskoj budučnosti,njegov brat blizanac je već u školu poslao svojega prvoga potomka,a i drugi će za koju godinicu,a on još niti neke ozbiljne veze nema koliko oni znaju,a znali bi sigurno da ima,selo je to,svi o svima sve znaju,informacije se šire brzinom većom od Enterpraisa-ma bila su to vremena kada si napravio na fešti neku glupost,a tvoji bi doma saznali prije nego bi se vratio kući.Ako ne prije,a ono barem čim bi se otvorio prvi dućan u selu.Nikakve im dobre vijesti nismo mogli priopčiti,znali smo mi jako dobro da od svadbenih priprema neće biti ništa ako se nešto drastično ne poduzme.I to brzo.A znali su to i njegovi roditelji,jer su nam se znali,tako,kada bismo ostali nasamo sa njima požaliti-vele-ma hranimo mi svinje svake godine(u ono su se vrijeme svadbe priređivale kod kuće,nije se išlo u hotele ili restorane,a za jednu poštenu svadbu su bile potrebne najmanje tri poštene svinje),kupimo prasiče na proljeće,nahranimo ih u prave prasce,pa ga najesen pitamo-da prodamo svinje ili da ih ostavimo? A on veli-prodajte.To prodajte značilo je zapravo da njihov sin nije našao izabranicu srca svoga- izabranicu srca svoga-kako ofucano-romantično ova fraza zvuči,jel, - iliti da svadbe nema na vidiku,pa bi roditelji teška srca svinje prodali.Nikakvog tu veselja nije bilo bez obzira što se trud uzgoja odrazio lijepim financijskim dobitkom.Srce bi roditeljsko više voljelo da su prasci popločili svadbene stolove,ali,što je-tu je,svinje bi se prodale,ali bi se već slijedećih dana kupili opet mali prasići koji bi se hranili i koji bi opet dočekali, kada bi dorasli do debelih teških svinja pitanje-da prodamo ili da ostavimo.A odgovor bi uvijek ostajao isti-prodajte.Pa smo mi tako,jednoga lijepoga dana,a ne kažem bez razloga "lijepoga",jer sve ono što je uslijedilo nako toga dana je bilo lijepo,odlučili da će svinje konačno završiti na svadbenom stolu .Odluka je donesena.Sada je još samo trebala cura koja će nam pomoći stići do cilja našega nauma.Da naš prijatelj konačno stane sa izabranicom srca svoga pred oltar i da se konačno te svinje rasprostru po svadbenom stolu.Tu smo trebali pomoć.
Pomoć su nam pružili naš prijatelji.Imali su prijateljicu,curu,koja je isto tako malo zapela u druženju sa suprotnim spolom.Pa smo mi dogovorili taktiku-kako dvije osobe koje se ne znaju upoznati planski,a da ispadne slučajno,a nakon toga pripomoći da to upoznavanje pređe u druženje,a kasnije,šta Bog da.
Dogovorili smo se da će oni slijedeće nedjelje doći sa njom k nama u posjetu,ono,kao slučajno,u prolazu,a mi ćemo našega prijatelja već nekako namamiti da u određeno vrijeme dođe do nas,isto onako slučajno,a kada se te slučajnosti poklope,sve će dalje biti lako.A bilo je,ne bi čovijek povjerovao kako je dalje išlo lako.

Ajde,mali odmor,da se ne počne čitati svaki treći red.Priča je to koja je trajala godinama,ma mogla bi se cijela knjiga napisati,ali evo,ja ću je idući puta završiti.Nekako ću zgurati još to što treba reći u jednu priču,kako bude da bude.
 

Najnoviji postovi

Na vrh