• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Johabice pa sta opet kad je najbolje stanka znas da sam nestrpljiv da saznam kak je zavrsilo:(sweat):
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kad če taj princ več jednom poljubiti mladu ovo si odužila a na kraju niš se nije desilo...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Znaš šta farmervg,čovjek o kojem je riječ je zavrijedio cijelu jednu knjigu da se napiše o njemu.Da imam malo smisla za pisanje,ja bih je već odavno napisala.A ako te zanima kada ju je poljubio-ne bi vjerovao-prvu večer kak su se upoznali.No,dobro, upoznali su se točno u dva popodne u našem dnevnom boravku.A poljubili su se kasno navečer toga istoga dana na plesnjaku na koji smo poslije večere u mojoj blagavaoni otišli.Tak.Jesi li zadovoljan? Ti i tvoja radoznalost.Ali,o tome kako je došlo do upoznavanja u našem boravku ću reći idući puta.I sada nemoj misliti da znaš sve što je vrijedno znati,jer je meni najbolje bilo ovo što još moram napisati.:icon_lol::icon_lol::(giggle):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sad mi nece bit zanimljivo procitat kraj kad sam pola sazno pa mislim stvarno:(giggle):
jel moze kraj jos veceras:(blush):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Možda,a bilo bi i bolje obzirom da za mene dolaze teški dani.Puni posla.Niti nos neću moći dići.:(sweat):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Možda,a bilo bi i bolje obzirom da za mene dolaze teški dani.Puni posla.Niti nos neću moći dići.:(sweat):

Onda bolje jos danas da napises da ne cekam dugo kad poso dolazi onda neces imat vremena nam pisat lijepe price:(clap):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
No,idemo ispričati do kraja kako je jedan "stari dečko" ulovio mladu curu,a mi smo mu pritom malo pripomogli,jer jest da je on bio prekaljeni ribolovac i da se bez riba sa perajama nije vraćao sa Mure,no,ruku na srce,budimo iskreni i realni,onu ukrasnu,onu koja bi uz njega plivala u životnim radostima i nedaćama bez našega uplitanja u sudbinu nikada najvjerojatnije ne bi upecao.Dokaz ove moje tvrdnje je šezdesetak dečki u mome selu koji su već odavno ušli u kategoriju "stari dečko",i najvjerojatnije će u njoj i ostati.Pogotovo u današnje vrijeme kada su cure shvatile da status "neudana" povlači za sobom mnoge pogodnosti i životne olakšice.
Ajde da odmah pređemo naredosljed stvari kako me se ne bi opet kritiziralo,jel,gospon iz VG?
Evo kako se kronološki to odvijalo:

Pozvali mi,moj muž i ja u goste naše prijatelje iz,ma nije susjedno selo,već dva sela dalje,tamo se naime oženio njegov najbolji prijatelj,pa je logikom slijednosti on postao i moj prijatelj,a produženom logikom i njegova žena je postala naša prijateljica.A da odmah reknem,kako ne bih to morala više spominjati,ukrasna ribica je bila njena najbolja prijateljica.Pa smo im iznjeli problem-ispričali sve o ciklucu praščić-svinja,o ostvim-prodaj,o godinama što su prošle i ne vračaju se više,i zapitali,znaju li kakvu curu koju bismo mogli upotrijebiti u zamišljenom planu upoznavanaja i zbližavanja.Je,imali su.Imali su tu njenu prijateljicu koja je isto iz zadnje veze izašla tamo nekih davnih dana -o detaljima se nisam raspitivala,čim sam začula omo "ima",očice su mi se zacaklile ko brušena stakalca na podnevnom suncu.Dogovor je pao brzo,dogovoreni termin susreta je bio već slijedeće nedjelje,točno u dva popodne,bitno je bilo samo da sve ispadne po planu,a ako nešto zaškripi,prilagođavati ćemo se u hodu.

Curu nije bio problem dovesti u našu kuću,obzirom da je ona često puta išla nekamo sa našim prijateljima.

Nije niti prijatelja bilo teško u dogovorenom terminu dovesti u našu kuću,obzirom da smo se dobro znali, a i posječivali.Ali...Uvijek u životu postoji neki ali,pa je tako taj ali i nama alnuo,nagazio nam nožne prste.Bilo je to ovako-je da smo mi dogovorili sve što je trebalo izorganizirati,ali su u dolazečim danima redom iskrsavali nekakvi neodgodivi poslovi,pa nismo stigli posjetiti prijatelja i dogovoriti posjet.Slobodni smo trenutak uhvatili tek u subotu predvečer,večer prije sudbonosnog ugovorenog susreta.Otišli smo njemu kući,no njega nije bilo_Otišao je do rođaka u susjedno selo,a otamo će u noćni ribolov sa njim,a kući se planirao vratiti tek oko ručka u nedjelju.O,Gospode Bože-tako pažljivo planirana akcija,a sada se nalazi nadomak kraha.Vidjeli su njegovi roditelji da smo se uzvrpoljili,i valjda je proradio onaj roditeljski instinkt,shvatili su da je nešto veliko u igri pa su stali zapitkivati.Stali,i nisu stali dok im jasno nismo iznjeli svoje namjere.A jesu se uskomešali.Bilo šta da se napravi neće ispasti na dobro,pozovemo li ga kući,pitati će što se dešava,a sazna li što sprememo,sigurno se neće pojaviti na našim vratima.Pa je meni sinula ideja.Sjetila sam se ja da je on meni obečao dati dva zečića koji skakuću po njihovoj staji,obečavao je to godinama,ali ih nikako nije donosio,uvijek je nešto zasmetalo, izokrenulo se,zaboravilo se,i sada je ta zaboravnost dobro došla.Ispala na dobro.Pa sam ja brzo napravila plan-rekla sam majci mu naka mu rekne da sam jako ljuta i da mi sutra odmah nakon ručka konačno te zečeve donese,a ako se ne pojavi-prijatelji više nismo,može računati da je prijateljstvo puklo i dok sam živa od mene riječi čuti neće.Dogovorena je strategija na brzinu,no,onda je iskrsnuo novi problem-on je od kuće otišao neobrijan,već pomalo zarasle brade,sutra bude to već tako jadno izgledalo da nema šanse da se takav pojavi pred curom.I to prvi puta u životu.Kolko su god u mojim očima na cijeni unutarnje kvalitete osobe,ovaj puta nisam željela ništa rizikovati,ipak je prvi dojam prvi dojam,a ljepotu duha ćemo odrađivati slijedeći puta.A nagovoriti ga da se u nedjelju u podne ide brijati kako bi meni,sa kojom se zna već petnaestak godina donio zečeve,i to točno u dva popodne-biti će u njamanju ruku nemoguće.Ili krajnje sumnjivo.No,ne bi majka bila majka da ne uskoči spremno,pa je obečala da će ona to uzeti u svoje ruke,pronaći rješenje taman cijelu noć smišljala rješenje.

Malo prije dva popodne stigli su naši prijatelji.Uz njih je dolazila jedna krasna cura,duge crne kose sa milim smiješkom na licu.Uvela sam ih u blagavaonu,posjela za stol i razgovor je krenuo_Onako,mirno,normalno,ko da se ništa ne događa.
Točno u dva popodne se začuo čeprklin.Čulo se kako se gas smanjuje,zvuk je postajao manje prodoran,a onda je sasvim nestao.Minuticu kasnije začulo se kucanje na vratima,vrata se otvorila,a na vratima se pojavio on. Sviježe obrijan,košulja,traperice,ceker pleten od lišća kukuruza u ruci I dvije zečje glave koje su izvirivale iz njega.
Stao je na vratima ko da mu je netko noge odsjekao.Mislim da je u sekundi shvatio što smo mu spremili.Pribrao se brzo,kaj da reknem,ubacio se čovjek u igru,pristao je čak i da idemo navečer svi skupa na plesnjak.
Ma bila je to ljubav na prvi pogled.I neka mi onda netko reče da takvo što ne postoji.Kada smo ulazili u dvoranu disko kluba,ona je išla sa prijateljima u društvu,a on sa nama,a kada smo se pet sati nakon toga vraćeli kući,izašli su držeći se za ruke.Kada su se i kako spanđali,niti dan danas nam nije jasno.A pitati ih kako je to teklo nikada nismo htjeli.

Već je slijedećega jutra njegova majka biciklom dojurila do nas.Zanimalo je ženu kako stvarri teku.Samo sam se nasmješila i rekla - kupite male pajceke i hranite ih-ali ih nemojte prodati-ostavite.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Johabice ako ces kad napisat knjigu ja sam prvi kupac al mora bit posveta svaka cast na prici a najvise na trudu ulozenom na spajanju decka i cure:icon_pray:
malo je sad cudan kraj jer malo se izbacilo kad si prije napisala par detalja:(giggle):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma konačno:(happy):svaka vam čast kak ste ga uspjeli zeznuti kj je lijep i uredan došel:icon_lol:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Naravno @mali plavi,pak ne ne mogel dojti kak kakše vandravec.

@bučo,pa je,,ali da sam napisala sve šta se napisati dalo,do juta ne bih išla spavati,a neki bi opet čitali svaki treći red.:(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa no..ipak se šika kaj dojde k dekli lepi:(inlove):

a čitalo se nekaj i dva put ali:(wait):nikaj se nije propustilo:(clap):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@bučo,pa je,,ali da sam napisala sve šta se napisati dalo,do juta ne bih išla spavati,a neki bi opet čitali svaki treći red.:(giggle)::(giggle)::(giggle):

Zato sam ja osto radi njih zakinut koji citam svaki red:=:)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
johabice kaj pa je netko v belici sletel z autom:rolleyes: tj.sletela pod utjecaje alkohola od 1.3 promila:(punch):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo mi maločas ispričao muž da je sinoć neka saobračajka bila na glavnoj cesti,malo iznad moje rodne kuće.Detalje ne znam.Ma svašta se događa,bar par puta godičnje kod nas netko sleti s ceste,bio pijan ili ne.Ovi mladi misle da su na spidveju pa jure.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo mi maločas ispričao muž da je sinoć neka saobračajka bila na glavnoj cesti,malo iznad moje rodne kuće.Detalje ne znam.Ma svašta se događa,bar par puta godičnje kod nas netko sleti s ceste,bio pijan ili ne.Ovi mladi misle da su na spidveju pa jure.

Johabice ovo šta veliš to ti je današnja stvarnost neznaš jesu li gori ovi mladi ili njihovi roditelji koji sve vide a ništa ne poduzimaju sami svoju djecu svjesno vode u grob a onda kukaju ima ih svagdje i niko ništa ne poduzima žive kamikaze za volanom i onda misle da su face najbolji su oni koji otvore prozore i puste one zavijuše da se čuje na kilometar jadni i bjedni ljudi a misle da su frajeri a da nije sve tak crno ima i onih dobrih svaka im čast šta mogu biti ponos na cesti sa svojim ponašanjem i starijim.....
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo jedna odgojno obrazovna mjera, koja je danas poduzeta, ali je ucinak mozda bio jaci nego smo supruga i ja planirali...
u glavnom zadnjih dana su djeca bila katastrofa... pa smo ih upozoravali da bi zeko mogao obici njihova gnijezda.... i dogovorimo se draga i ja da ostavimo prazna gnijezda, a da poklone stavimo na drugo mjesto, to smo i ucinili...
doslo jutro, djeca trce u garazu, ja nisam stigao upaliti kameru da snimim sve...
i razocaranje, gnijezda prazna.... jaooooo, mladza kcer se okrenila i nasmijala i to je to, a starija.....
otrcala u kucu, pocela se derat, jedva smo ju smirili... zena joj objasnjava da ih je mozda zeko samo upozorio i ostavio poklone na drugom mjestu, ma kaki, dere se i dere i ajd nekako smo ju uspjeli dovuci do garaze i pokazati gdje je zeko ostavio poklone... polako, polako i smirila se jer je zeko donio bas ono sto su htjele, nosiljke za bebe ujedno i auto sjedalice za bebe... pa 5 metara dalje, u drugoj garazi pokraj drugog auta druga gnijezda i opet pokloni koje su si zeljele i prestala je agonija, napokon...
na kraju su obje obecale da ce biti dobre da ih opet nebi i djed mraz tako zeznio! :(giggle):

evo malo popraceno i sa slikama!

dsc02854m.jpg


dsc02857pk.jpg


dsc02859fi.jpg


dsc02861k.jpg
 
Posljednje uređivanje:

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
e da se pohvalim, dans mi baka ispricala da je kod pradjedovog oca Jovo Čaruga bio u kuci i jeo s djecom, ručao, kako god, dosao je i nesto pomogao šukundjedu i pitao ga jel ima hrane i onda na odlasku rekao tko je! jos uvijek imamo taj stol za kojim je sjedio! eto ugostili smo jednu povjesnu osobu! :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma bravo,čuvaj taj stol,nedaj da se uništi,možeš biti ponosan što ga imaš,kako god netko shvačao Čarugu.
I ja imam uspomene na jednu povijesnu osobu,samo iz puno bliže povijesti,ali ne smijem reći.Iako sam već rekla.Ma neka ,reći ću opet-a ja sam kuhala, i poslužila našega prvoga hrvatskoga predsjednika,jest da me je njgov protokolist držao na oku,i tu i tamo me gurnuo kuda treba,ali nema veze.I baš me briga što će sada nekto na to reći.

A to,kako je to bilo,to ovdje neću pisati.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
AGROMANER za ovo čista petica svaka čast orginal a za djecu zbilja ljepo uzbuđenje i radost
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
*johabica, *farmervg, hvala, drzim od danas taj stol na oku, a jos je kraj njega i "sic" sjedalo od starog voza koji je u dijelovima spremljen u supi, tako da planiram u skoroj buducnosti sastaviti taj voz i iznajmljivati, a stol od čaruge postaviti kraj pecare, da prijateljska druzenja!
a ovo s djecom, bila je dobra ideja i upalilo je, cak je buknilo a ne upalilo, he, he... bitno da je imalo efekta! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh