• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali netko od forumaš iz Međimurja zna za događaj koji se desio tamo davne 93 u vojarni u Koprivnici,bio sam u vojsci i jednog popodneva je došlo do nesretnog slučaja u kojem je mislim susjed iz istog sela ubio poznanika sa puškom,nitko ne zna zašto ali bilo je strašno ,imali smo popodnevni odmor i dečki su čistili valjda puške i ovaj upuca poznanika,mi smo taman kartali na krevetu kad je krenulo rasturanje soba i kontrola,ajme što smo nahebali tih nekoliko dana nakon tog događaja,ganjali su nas ko mačeha dijete po poligonu,užas mladi život bio prekinut bez veze
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajkula,malo bu teško da netko od međimuraca zna šta se tamo onda dogodilo,obzirom da je Koprivnica u Podravini,tamo,s one strane Drave-znaš onu-"Podravino moja mila,moj premili rodni kraj,ja iz tebe sad odlazim,i više se ne vraćam."A Međimurje je između Mure i Drave,sa naglaskom na Muru.Znaš onu-"Međimurje malo,kak si lepo zeleno,cvetićem si ti meni ograjeno".A u Međimurje se svi vraćaju,je,je.Iako ima i ona-"Mura,Mura,globoka si voda ti,vu tebi se čovek more vtopiti". :icon_razz::icon_razz::icon_razz::icon_razz::icon_razz:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo malo s terena....

poklopili se kilometri!
facovauto1410081.jpg


a ovo je u tomasancima na farmi, radili smo geomehaniku za lagune... i normalno domacini su dosli pogledati sta im se to desva u dvoristu, he, he...
dsc00218ow.jpg


e ovo je u baranji dok sam sa gps-om lutao kroz tabletinu kukuruza da nadzem poziciju sonde, naravno, dok smo se vratili preko pregazenok kukuruza, isti se ponabijo u okvir i u podvozje toliko da nisam vise mogao okretati volan nego sam stao na cistinu da ocistimo auto, he, he...
dsc00210dv.jpg


oce niva potegnuti kad treba, jest da se raspada pri ovoj brzini, ali ide...
dsc00209mr.jpg


a bilo je i lomova na glavnom prijenosu na busilici...
22092009002.jpg


radilo se i na bosutu i to s pontona, zanimljivo je ici svaki dan na radno mjesto s camcem, he, he... cak sam i vozio camac malo po bosutu, veliki limeni camac, ali je motorcina kao na gliseru! :)
18092009005.jpg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
samo treba da ovo vidi gazda kojemu su gazil kukuruz pa bi bilo:icon_axe::icon_fU:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@agromaner malo je to kilometara na skodici:icon_winkle:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
he, he... ma sve smo mi platili, svaku stabljiku kukuruza, a i firma nije htjela ni traziti stetu jer je to tabla od 50 hektara, a mi prosli uz rub nekih 300 metara... :)
a kilometri, ma to je bio auto star 3 godine, jos je isao 20-30 iljada kroz 2 godine i proso lizing i dobili smo nove!
a skoda se nije jos ni razradila kako treba, he, he... jedino je to bio neki motor 1,2, pa kad natovarim 50 kila uzoraka + nas 4 u njoj, pa idemo recimo iz pozege i moram proc krndiju, jaoooo mamo moja, stalno sam ga moro drzat preko 5000 okretaja, he, he... ne da taj auto nije isao, nego je bio uber-turbo-mega slab, samo se dero kad si opalio gas i nista vise! :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jeste poslab ta 1.2 motor vozio sam fabiju i sa njim i 1.4. ovaj se vec dosta bolje ponasa ali i on je bucan na visim obrtajima.. i kod mene je reno 19 osnovna verzija 1.4 a samo 40 kw i slabasan je ali uzbrdo se dobro cupa ima dobar prenos i dugo trpi obrtaje. bitno je da idu i nekvare se i u ovo vreme mali potrosaci mnogo znace za otanjen novcanik.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
U tri godine 44444km uh braco moja mila morat cu ja svoju octaviu malo odmorit tolko ja godisnje lupim km:(think):
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jao bučo pa ti si za benzinske pumpe dobra mušterija,ali dobro ja se po tom pitanju ne žalim ,pošto ne radim u firmi ali priberem po sitno između 15000 -18 000 godišnje:drink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jao bučo pa ti si za benzinske pumpe dobra mušterija,ali dobro ja se po tom pitanju ne žalim ,pošto ne radim u firmi ali priberem po sitno između 15000 -18 000 godišnje:drink:

Moraju i pumpe od neceg zivit a km pola ih za poso pola za okolo:(think):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo je vrijeme sadnje krumpira,zapravo,vrijeme je već kraja sadnje krumpira a sadnja još nije niti počela,i svi znamo zašto-ovoliko snijega i kiše u ovo vrijeme otkako ja sadim krumpire-a službeno ih sadim trideset i pet godina(htjela sam objasniti što to znači službeno,ali sam pobrisala napisano, e baš neću reći :biggrin:), još nije bilo.Već mi pomalo radi živac.Virim kroz prozor i sve mislim-kako bude-bude.Sjećam se ja isto tako jedne sadnje koja nije tekla onako kako bi trebala bila teći jedne tamo davne, pred trinaestak i više, godine,Iskrsnuo neki problem,obiteljski-tu sada odmah moram istači da problem nije bio bračne prirode kako bi zlobnici mogli pomisliti,jer kud bi moj muž mene,ovakvu kakva jesam,mila,draga, dobra,duhovno predivna-ma da ne nabrajam sada sve svoje kvalitete,dovoljno je samo zamisliti jedan mali draguljčić kako se presijava na jutarnjim zrakama proljetnog sunca(to bih bila ja) ostavio samu -ostavio samu u vrijeme kada je na gazdinstvu najpotrebniji.Viša je sila bila u pitanju,a ta je viša sila i bila kriva što niti jedna oranica nije bila niti izorana na jesen,a niti rasipan gnoj po njoj.Pa sam ja zbog te više sile na proljeće morala odraditi dvadeset jutara rasipavanja gnoja,pa oranja,pa rasipavanja mineralca,pa odraditi roto pa onda saditi.Krumpire.E,kada se toga sjetim,ovo što se sada događa i ne izgleda više tako strašno. Prvo zato jer ćemo sada saditi puuuuno manje,a drugo zato što je moj štititelj i uzdanica moja i odrađivatelj svih mukotrpnih poslova uz mene-glavni i odgovorni urednik i izvršitelj svega onoga što sam te davne tamo neke godine morala biti ja.Zbog više sile.O kada sa sjetim,kada se samo sjetim,nije mi ni danas jasno kako sam to odradila.Bilo je to ovako-stiglo proljeće,onako naglo kako to samo proljeće zna - iz duge hladne zime dani preko noći pređu u tople i sunčane i odjednom se sve mora napraviti.Pa sam ja upalila traktor sa utovarivačem,posjela svekrvu na drugi sa prikolicom-rastepačem,i krenule nas dvije u polje.U borbu sa hrpama pilećeg gnoja koji je čekao da ga se natovari i rasipa po njivama.Ajd,nije to bilo tako strašno,utovarivač je prednji,pa ako ništa drugo - ne izvrne ti se vrat ko ovima što imaju stražnje,ali kada se puna kibla podigne do kraja jer te zajebava proklizavanje pa se traktor ne miče sa mjesta,a ti se trudiš izvuči se unatrag,eh,kada ta kibla dođe gore do kraja prije nego reagiraš i pola pilećega se strovali sa visine po traktoru i tebi,onako te zasipa,izgovoriš toliko riječi za koje nisi niti znao da ih znaš izgovoriti da bi se sa pola sela mogao posvađati .Imala sam ja dobar sistem-jedan dan sam tovarila i razvozila gnoj (svekrva mi tu nije mogla pomoći,jadna je od jutra do popodne sjedila uz put jer mi nije imao tko drugi dovesti i odvesti kući traktor sa prikolicom) a onda bismo kasno popodne išle kući,ja bih palila traktor sa plugom i otišla to što je pognojeno izorati.To je obično trajalo do iz ponoći.Pa bih ulutro natovarila mineralca pa po izoranome išla rasijati ga.I tu sam angažirala svekrvu za vožnju jednoga traktora.Ma rasijavanje je išlo brzo.To je bilo gotovo za par sati,a onda sam opet jurila kući kopčati roto i išla u pripremu za sadnju.Što se redovito odugovlačilo do iza ponoći.Šta ćeš,žensko.Jedan dan za pripremu tri jutra za gnoj i oranje,pa dan za mineralac i roto,a onda dan za sadnju.I tako naizmjenično.Išlo je dobro u prvoj turi.U drugoj su već počeli polako provirivati problemi.Nije me toliko mučio umor i iscrpljenost,koliko me mučila neispavanost.I ono prokleto prekopčavanje-plug-roto,plug-roto.Je da smo imali i zetor od pedeset konja,ali je ovaj od osamdeset odrađivao kako treba,pa sam njega priklala a manji je imao zadatak vući prikolicu. Ma svi su oni bili iskorišteni-ursus je imao kao svoje osobno vlasništvo utovarivač,IMT sadilicu,manji Zetor prikloicu,a velki plug i roto.Kaj mu ja mogu,ak je bio največi.A petoga nismo imali.Ma da smo ih jmali još četiri,ne bi mi pomoglo.Kiksati sam počela u drugoj turi.Najprije sam orala ne više do iza ponoći,već do svitanja.A onda sam nakon što sam poslije mineralca sa roto došla u polje u jednom trenutku stala samo malo da odmorim oči-bilo je kasno popodne, i otvorila oči kada su zvijezde već bile visoko na nebu.Zaspala ko klada. Kak bi naša pokojna baka rekla-moglo me se odnjeti i sa traktorom.Pa sam sa roto radila do pred jutro.Ah,uzela sam ja dan odmora,ali te nešto vuče,za odraditi ima još puno,pa radiš i spavaš usput,klati ti se i glava i ti se klatiš i ne osječaš više umor niti iscrpljenost,samo se snaga gubi,sav si nekako želatinast,ko da ćeš se svaki čas razići na sve strane.Redovi...Kaj,prvoga dana su redovi bili ravni ko da si špagu napeo.I u drugoj turi sađenja.Sadilica naštelana,pritegnuta,išlo je to,držiš volan.viriš malo naprijed,malo natrag,ide,ide.Poslije druge ture su samo prvi redovi bili ravni.Ostali su počeli nekako čudno krivudati,ko da promatraš zmiju kako se vuče po pustinjskom pijesku.Kada ti sunce udari u oči onako neispavanoj,umornoj,potrošenoj,krumpiri,krumpiri,tko vas izmisli,nema više ravnoga reda,jedino što pomaže da se održiš na sjedalu su ruke koje se drže za volan, pomaže i pokoji uzvik otraga sa sadilice-kaj,si opet zaspala?Jesam.Ne previše puta-najviše četiri pet.Od toga dva puta na jednoj njivi,a ostalo po jedanput na jednoj.
I tako se ta sadnja odradila.Smjenjivali se ciklusi-gnoj,oranje-mineralac,roto-sadnja,i došlo se polaku kraju.Pred kraj se vratilo i moje milo,prošla viša sila,sve se svelo u normalu,samo sam ja ostala van normale.Ne odmah.Tamo negdje nakon mjesec dana odjednom se nisam mogla maknuti sa trosjeda.Samo neka slabost,mrtvost,mlitavost,mogao si me smotati u loptu koliko sam mlitava bila.Pa sam ja otišla svojoj liječnici uvjerena da se neka teška boleština priljepila za mene.A rekla meni moja doktorka kada me pregledala-to ti je moja S...teška iscrplenost.Samo ti sjedni na trosjed i ne miči se dva tjedna.A onda polako,tek da mišiće razgibaš.I vidimo se za dva tjedna.Kaj da reknem-bila je u pravu.Boleština me teška zgrabila nije, iscrpljenost je trosjed izlječio,zdravstveno ušparalo pare zbog nepotrebnog liječenja,ja sretna što je ispalo tako,svi sretni što je prošlo, i eto,živa i zdrava i dan danas.Ma umlatiti će mene trebati,umlatiti,nema toga što će mene satrti.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Johabice nemam rijeci svaka cast:icon_super::icon_pray:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
No Bučo,bi li ti još uvijek htio da ti ja sredim jednu međimurku za ženu?:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
No Bučo,bi li ti još uvijek htio da ti ja sredim jednu međimurku za ženu?:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:

Bi nema problema ja se ne bojim radisne zenske:icon_super:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
pa gdje se toliko vozaš, ja sa jednim 15 000, a sa drugim 10 000, al ne vozim sve ja, tri vozača su u obitelji!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
pa gdje se toliko vozaš, ja sa jednim 15 000, a sa drugim 10 000, al ne vozim sve ja, tri vozača su u obitelji!

Ajoj bolje nemoj pitat posao i ostale dobre stvari koje treba ja sve cure s kojima sam bio u jednom smijeru su ti bile oko 100km pa si racunaj auto je kod mene 5god i natuko sa 160tkm:(happy):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ajoj bolje nemoj pitat posao i ostale dobre stvari koje treba ja sve cure s kojima sam bio u jednom smijeru su ti bile oko 100km pa si racunaj auto je kod mene 5god i natuko sa 160tkm:(happy):

Traži curu bliže, ja imam 20km daleko u jednom smeru i daleko mi..hahaha :(blush):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Traži curu bliže, ja imam 20km daleko u jednom smeru i daleko mi..hahaha :(blush):

Slab si ti decko onda ja sam za svoju curu sada bivsu u jednom danu napravio 470km samo da bi bili zajedno i s tim da sam se vozio 50km autoputom s otvorenim prozorom jer mi je riknuo podizac bio sam ko kockica leda al nema veze za curu ja cu uvijek napravit sve:eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh