• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Obavio sam prvo vaganje,nakon ovih žderačkih prepona.rezultat zadovoljavajući onako,10 dana prije Božića 112,dva dana nakon nove 110, sada kad bi još nekako ovih 10 otišlo ,ali kako je krenulo budu garant,a što se tiče šetnje ja uvijek mijenjam stazu,jedini problem je što volim lunjati po šumi,a kod nas ova gamad krivolovci koriste vikende,nedelje i blagdane za svoju rabotu,pocrkali dabogda,a šetnja po poljima isto je sada lutrija jer ovih lovaca ima kao blata i sada je sezona fazana ,evo danas je bilo blizu mene kao kod OK korala:eek::eek:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ja sam ovih praznika izgubio dvije kile..sada sam na 98... smrc.... skoro jedna rupa na remenu...smrc smrc.....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma ne šmrcaj @zokii,muško mora biti jako,kako inače može spasiti svoju princezu ak je slučajno međed ili vuk oće gricnuti.Možeš biti njen vitez na bijelom konju.Ak je ne uspiješ spasiti ispadneš samo konj.:icon_rolleyes::icon_razz:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Johabica ..Možeš biti njen vitez na bijelom konju.Ak je ne uspiješ spasiti ispadneš samo konj .Ovo je obratno Johabice !!!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Joooj,ljudi moji,ko što bi Mladen Delić reko u onoj povijesnoj nogometnoj - ja inače nogomet ne gledam,nogomet je meni zadnaja svirala bez rupa,ali pamtim ko da je danas bilo - kad je ono uzviknuo - "ma ljudi moji jel to moguće",tako sam i ja jutros uzviknula - ma ljudi moji jel to moguće.Sa uzlaznim naglaskom na u u riječi moguće - ajd,hrvatski lingvisti,tko zna kak se to izgovara? a sve je počelo još sinoć.

Bilo je to ovako -

Veli meni sinoć moj muž,zlato moje,ljubav života moga koji me je pred tridesetisedamipolgodina na trećoj crkvenoj stepenici odozgora u pol dvanaest noću,ljeti dok su visoko na nebu zvijezdice blistale zaprosio krajnje romantičnim riječima - bil se ti udala - a ja sam rekla bih - a on je nato reko - dobro,al prvo razred završi,jer ja sam tog momenta bila u prvom srednje,a do kraja godine je trebalo još mjesec i pol grijati školsku stolicu - veli on meni tako sinoć - znaš šta, ja bih jeo krvavice.O,živote,krvavice,pa odkuda želja usred noći takva,je da ih i ja volim,je da ih mi nemamo,al ima ih Vajda,ima ih Kaufland,pa mi tako to kupimo ponekada,a sada već duuugo nismo,pa otuda valjda ta nanaglo izrođena želja.Gledam ja u njega - vidim - u očima mu namjera čvrsta,ništa to promjeiti neće,i dok sam ja tako njega gledala,potvrda namjere njegove je stigla - veli on - ujutro ja idem kupiti.Dobro - ti kupuj - ja pečem - jedemo oboje i riješili smo doručak.I bi tako. Ustala ja ujutro - otišla u kuhunju pristaviti kapučino - ali,zna se - nije kapučino prvo šta ja ujutro radim.Prvo je komp - sjednem,virnem šta su nažvrljali oni koji noću spavati ne mogu,ili su ustali prije mene - iako je to ruku na srce teško - ustati prije mene,jer ja ustajem rano - bem me blentavu - dok sam bila snaha bila bih od Boga vidjet radije spavala bar do osam a nisam smijela,a sada dok sam gazda sebi i mogu spavat kolko oćem - e,sada se ja budim ko bedak prije jutra,vani još mrak i onda prije kapučina žvrljam i švrljam po bespučima neta.E, imala sam ja plan za danas ujutro - virnem vamo,pa onda tamo,onda idem kapučino radit,nosit u....znaš već kako to ide,jel,al brus.Zeznulo me.Još mi guza zgrijala jastuk na stolici nije - eto ti moga muža zamnom,i u hodu oblači hlače - pa kud ćeš čovječe ovako rano,pitam ga ja, kud ću,pa znaš šta sam reko,govori on,jednu nogavicu u hodu navlači na nogu ko da ga neki vrag odozada viljuškom bocka,pa onda drugu,u kupaoni nije bio dvije minute - majke mi ak lažem nek mi i na svim ostalim mjestima osim na glavi posijede sve dlake - i ode.Vratio se nit za pol ure - nosi moj čovjek tri kruha,jedno mlijeko,tri koluta krvavica,iiiiiiiii -majko moja - ovo još nikada kupio nije - ja jesam,ali on nije - nosi on dvije velike sušene kosti - svinjske.Gledam ja u to - a gdje je pašteta za Ninu - pitam ja nagorušeno,jer pseto očekuje nešt dobiti kad netko u dučan ide i sve pronjuši što je kupljeno,traži što je njeno.A veli meni moje zlato - za nju su kosti.Skuhaš goveđu juhu od kosti za nas - baš mi došla želja za goveđu juhu dok sam u dučanu bil,a ona onda pojede kosti.Hm.O,Isusova Mati.Oči sam zatvorila,usta su otvorena ostala. Zlato moje,dušo,dušice,malo bude teško od sušenih svinjskih kosti skuhati goveđu juhu,al budemo dali sve od sebe. No dobro,spekla sam ja te krvavice,jest da su bile odlične,pojelo je moje milo dva koluta,ja sam maznula jedan - ma ja sam stavila naglasak na salatu i krvavice,a on na krvavice i salatu - uglavnom,zadovoljni i zadovoljeni gastronomskim užitkom smo oboje bili tog trena,a to je jedino bitno - jel - nije bitno kako,zašto i od čega.U krvavicama - u ostalim stvarima bi to bilo veeeoma diskutabilno.I - pojede on i ode u kafič - znaš,ono,ko i svake nedjelje prijepodne - a ja ostala da skuham goveđu juhu.Od svinjskih kostiju.Sušenih.Gledala ja u te kosti - Nina me pratila ko ruski špijun cijelo vrijeme,mislila,razmišljala,kaj sad s tim kostima - i edison u meni proradio - sinulo meni ,kresnulo u mozgu ko albanska sviječica na kosilici - napravit ću ja međimursku pretepenu juhu.Kosti budu zamijenile sušenu šunku - malo improvizacije nikad ne škodi - sve ostalo imamo - luk,češnjak,lovor,peršun,mlijeko,vrhnje,kosti kad se skuhaju oberemo,meso sitno nasjeckamo - i međimurska je tu. I,ko što bi u crkvi rekli - bi tako.Napravila ja to točno po planu,umađuvremenu je Nina obrane kosti pojela - sory Nina,viša je sila u pitanju bila,budeš bolje sreće drugi puta, a i crna maca mi je po nogama pazila tražeći svoje.Pa sam ja velikodušno,dok je juha bila gotova zagrabila jednu šeflju,ohladila,a onda sipala maci u zdjelu.došla maca do juhe - zfrknula nos,okrenla se i otišla.Onda sam zvala Čupku - to je druga maca - e,ona nije niti zafrknula ,samo se okrenula i otišla.Bem ti da ti bem. Ne vodi ovo na dobro.Uto se na vratima pojavilo moje milo.Je gotovo - pita on - gotovo - velim ja,ošo on u kupaonu ruke oprat,ja mu natovarila u tanjur do ruba,metnila na stol,žlicu u tanjur, i čekam ja da mi se izrazi divljenje i oda poštovanje za uloženi trud.Sjeo on za stol,malo premetao žlicom,tu i tamo koju u usta stavio,nešt mu se čelo mrštilo,ka ka ga neki vrag frče i previja il mu čički niz grlo silaze,pojeo pol tanjura,ustao i lego na trosjed.O matere ti.A gdje je pohvala?A gdje je divljenje? I koji je to sada vrag - jel to pobuna i štrajk u isto vrijeme? Pa kud mi u rođenoj kući revoluciju radite,nezahvalno čeljade.Ninu nisam niti nudila - ta bi,kakav nos ima,da je ocijenila da bi joj sjelo već odavno u kuhinji bila i izvodila svoje kerefeke dok pol rajngle ne pojede.
Nebu to samo tako završilo nezahvalnici.Jeli bute vi to sutra.Ajd,dobro,ne sutra,Tri Kralja su,ali preksutra sigurno.Nisam ja kraj kuhaće stajala trifrtalj ure i ko idiot miješala bezveze.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
johabice kod nas je bila promjena plana,gibanica izvisila jer nitko nije htio čistiti jabuke,ali za doručak su isto pale friške od prije tjedan dana krvavice,samo kod mene je pravilo da žena i mama,uzimaju iz pečnice nekih pola sata prije ,ja i jedan dio klinaca jedemo one reš pečene,mljac i još tome rdeča pesa,finoooooooooooo,da si bar javila da juha nije uspijela,žena je pohala domaće pile,ali zbilja svježe jer je još ujutro gledao dnevnu svijetlost,pa bi zatamanili još jednog i poslali tebi brzim expresom,za sutra je najbolje da ispečeš neko fino pečenje da se malo johabiju umiliš,ono malo treptaj očima i muški je kapitulirao
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hvala ti @ajkula na iskazanoj empatiji - ma imam ja uvijek rezervni plan - evo je jedan vanvremeni kapučino sve sredio,mi to onda onako,u duetu srčemo.Sad si mi dao ideju za sutra - bude ili pohano pile ili pohana pureća prsa - na šta prije u ledenici naletim,i budem faširance napravila ak nađem još koje mljeveno.I uz to pire od karfiola,salatu,juhu pravu sutra moram obavezno da se iskupim - evo,sad mi malo lakše pri duši - Nina maločas pojela punu zdjelu juhe - dakle,uopće nije bila loša - samo ona nije prije bila gladna.

Ma cijeli je dan danas nekako tmuran - uopće nisam imala volje nešt raditi kak spada - a i svega mi je već dosta - i praznika,i blagdana.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Johabice, nije stvar u tebi, nego u međimurskoj juhi samoj. Ja to nikad nisam mogao jesti, jednostavno nejde mi kombinacija vrhnja i mirisa dima. I nisam jedini, ne znam zašto se na toj juhi temelji međimurska kuhinja:icon_cry:...Ali sve ostalo što je "pretepeno" može...:icon_pray:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zapravo je problem u tome što sam ja jela puno bolju pretepenu juhu u Lovačkim dvorima i na Porcijunkulovo u Čakovcu tamo ispred Starog grada nego je bila ova moja.Ali,nisam ja tu ništa kriva,već sam rekla da ova moja kuhinja ponekad nikak ne kuha,kak bi i mogla nešt dobroga skuhati - to je njemačka,a ja je blesača kupila da kuha međimurska jela.Pa normalno da ne razumije,jel.:mur::icon_razz::icon_razz::icon_razz:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tko dođe kod tebe papati mora si uzeti sendvić za svaki slučaj osim ako ne bi bili Milke i Griote :icon_rofl::icon_rofl:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ti upće nisi taktičan Željkič.Kako me možeš tako ocrniti u javnosti,pa si ti pri sebi?Staviti ću te odmah na listu za ručak ss gljivama - mam si za MUHOM na redu,tak da znaš.:icon_axe::icon_axe::icon_axe:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne možeš jer me ne poznaš a ja budem ako ću morati papati poslati kušaća hrane pa ako on preživi možda i ja probam ali kak volim slatke stvari i mislim i ti najprije ću krenuti od deserta i to friško otvorenoga :icon_idea:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da,ponudila budem te griotama ,onima za 29,98kn koje mi je muhač donesel

Ma zamisli prase jedno,radije nije došel,sam da ne mora skeširati tridesetku.A sad jadan nezna pošten pire doma napraviti,a mogel je,da je 29,98 investiral u griote i besplatni recept i praktičnu nastavu odmah zato dobiti.:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma ni je on kriv kaj ni je došel kupil je griote kojima je prešel rok pa mu bilo žal da ti ne strada probava kriv je trgovac kaj mu prodal stari proizvod (vjeruj meni ja nekad i ne lažem ) :icon_scratch:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A-uuuuuuuuuu,ovo pa je zbilja previše - pedesetak kuna za jednu johabicu - to niti ja nebih dala.

Ali,ja ne padam na ambalažu,niti općenito,niti u griotama.

Zato - samo hrabro naprijed - slobodno mi se donesu one u kartonskoj kutijici za 29,98, a ne ove u metalnoj za 47,99. Kn.:cool2:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zar i na tebe utjeće ovo vrijeme kad si tak milostiva prema svima

Ma ništ posebnoga,samo sam malo rezignirana.Dobila sam po prstičima pa me ohladlo nakratko.:icon_wink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Metalna kutija nije loša ako imaš pesa u kuči ..kartonsku naslini i odu griote

vaš velečasni
 

Najnoviji postovi

Na vrh