• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
E moj Đuro,da nisam imao maleckih problema sa policijom i ovim blesavim kaznenim zakonom bilo bi tih veprova i njihovih žena puno manje,ali eto ima barem sa ove naše strane Bilogore noćne ekipe koja radi posao a fala bogu tih svinjskih štetočina ima u branjevini koliko hočeš,cijela gotovo lijeva strana je porušena i dok se digne mlada šuma za nekih 10 godina tu bude 1000 komada,sad po procjeni poznanika Darka iz šumarije ima 300 tinjak komada a ima garant još ibera od tog broja
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
kakvih problema?ako hočeš napiši........samo ja baš ne simpatišem "ilegalce".....to ti je ko i s porezom jbg. plati pa lovi,ko i s obavezama prema poreznoj ja uredno plačam,a neko ne pa kupi mečku....i on frajer a ja budala......no to je malo teška tema........nego što se tiče branjevine ako je ove godine porušena već za 4 godine biče "puna ko brod" sa deset se već bude prorijedila a ti znaš di gice spavaju:icon_super:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ja osobno prezirem krivolov ali ne volim niti lov,evo svako jutro na mojoj zemlji po 10 komada srnećih repova pase,a što se tiće policije oni su došli sa sudskim nalogom i odnijeli što su našli ali me smetao razlog premetačine,kao nezakoniti lov,hebem im sve po spisku,tako da su mi naknadno odnijeli i ono što sam imao po slovu zakona,čim prođe 3 godine od presude idem prema višim institucijama po papire za pračku,mada su šanse male,eventualno ako se kakav rođo pojavi na bitnom mjetu
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
a jebg ili si nešto spiz....... ili ti neko spakovo,što se tiče lova stvarno obožavam lov sa psima na svinje ,sve ostalo najviše lovim kamerom na mobu.
inače imam dobre pse i lovim u dobrim lovištima i to pretežno kao pogonič u turističkim lovovima(Vočin,Slatina,Četekovac,Nova Bukovica,neka privatna lovišta itd) mislim da sve skalupim što imam nasnimano da se ni National Geographic nebi stidio prikazati.....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eee,ovako - išala ja neki dan u mađariju,zapravo,išli moje zlato i ja, sjetila se ja imam neke forinte još nepotrošene od zadnjeg posjeta,a trebalo mi nešt za kupiti - ma bih bila ja već davno - ma davno,i ne tak davno - otišla,ono-poslije one naše godišnjice braka,al mi se dogodil jedan lapsus - spremila ja nekam svoj novčanik,a u njem ja držim sve svoje identifikacijske dokumentiče,para nešt da se nađe ako gdje treba hitno nešto kupit - milch šniticu,grioticu kakvu,cipelice koje ili haljinu ,imam unutra i euro valutu i mađarijske forintiče,adrese razne,brojeve mobova uvijek neke - ma to ti je interesantno - imam ja tih brojeva mobova uvijek po tri -četiri zapisano,ali ni na jednoj ceduljici ne piše čiji je koji.I onda dok nekog trebam zvati gledam u te papiriče ko telac u vrata i premečem ih i načastim se idiotima i blentavkama i uvijek iznova donesem staru odluku da ću ubuduče kada zapišem koji broj odmah zapisati i čiji je.Znam da oću brus.Ali,lijepo je donjeti odluku,jel.Eh,kuda odoh - e,ovo je to što sam htjela reći - bila bih ja otišla već prije u mađariju da nisam negdje u tim danima pred godišnjicu pospremila novčanik.Pospremila sam ga dobro.Zbilja dobro.Toliko dobro da sam ga tražila slijedečih dva tjedna.Bogami,cijelu sam kuću prevrnula,ali ga našla nisam.Isto sam se umeđuvremenu počastila senilnom babom,glupačom,alzehmeričarkom, sklerotičarkom i ostalim prigodnim atributnim imenicama,a onda se jednoga dana dogodilo čudo - sjedim ja tako za kompom,lupam tastaturu,stanem,i odjednom mi sine - pred očima mi iskočila slika moga novčanika u ladici sa velikim rajnglama.Ma koji bi se vrag bio sjetio tražiti ga tamo - a i tko bi sa tri čiste išao ga tamo spremati,jel:pa onda nije niti čudno da ga dva tjedna nisam mogla naći.E. I tako,istoga časa dok se meni u glavi upalila edisonka,taj isti čas je meni sinula sjajna ideja - ajmo mi u mađariju - osobna je tu,forinti su tu, sve u novčaniku,a meni treba nešt - put pod noge.Kotače.Naše Kije. Ošli mi - kud ćeš prvo - ma bilo več prošlo podne ,ajmo mi na tržnicu.Ima tamo jedn PET dučan na katu - hrana za ribe kila i četerdeset za devedeset kuna,a kod nas kila za sto deset.Pa mi to otišli najprije kupiti.E,onda smo dolje otišli na hurku . Biti u mađariji a ne pojesti hurku s nogu je bedastoča.Je da to jedeš tak da ne opereš ruke niti prije niti poslije jela,ali ebaj ga,nemože se uvijek u životu biti fin,higijenski i čist,imaš tamo te neke salvetice ,lističe tanke toliko da bi se da se preko njih u ogledalo gledaš našminkati mogo,smještene u kutu tak da ak baš neznaš da su tamo niti ih se ne sjetiš uzeti - stara sam ja tam mušterija - sve vidim - sve znam,pa ja smakla jednu punu šaku,ova za šankom me grdo pogledala,al boli mene neka stvar,mađari ionak grdo gledaju sve nas rvate - to kod njih nekako urođeno,matere mi,a urođeno valjda i kinezima,jer evo otišli mi nakon hurki nešt gore u robnu kuću - tako ja to zovem,dućan od ve do ve veliki,kraja mu ne vidiš - ima tu i cipela i odječe - ja uzela sebi tri majce,muž dvoje hlače,ali prije toga kupio on cipele.A cipele tu imaju - ma imaju onaj sistem - kolko god one koštale,kada njima ostane dva- tri para od vrste,,oni njih stave na pedesetak kuna-pa tko ima sreće da mu broj paše - može kupiti za bagatelu.A tako moje zlato biralo,birala mu i ja,pa mi izabrali pet pari.I otišli mi to na kasu patiti - materemi, brojila ja te forinte,brojila,izvukla sam sve iz novčanika što sam imala,prevrnula đepove jakna i onaj mali na suknji za svaki slučaj - tu nije ničeg naravno bilo,al nebih ja mira imala da nisam,za svaki slučaj,eto,prevrnuo i muž svojei zbrojili mi nekako skoro pa dosta. Osamdeset forinti mi falilo.To su nam oprostili.Hm,a onda to muž odnio u auto,a ja krenula sebi neke majce isprobati .Tri.Bile dobre,pa ih ja odnjela do kase.Vratilo se moje milo,pa rekoh,ajd,traži sada sebi te hlače da mi ne blentaš stalno kako nemaš šta obuči - tražili mi zdušno,isprobavao on,izigravao manekena,ja ga krtički premjeravala i guštala,i našli dvoje dobre.Kad ga gledam sa stražnje strane - ko dečkič,bogami bi se i bolja maca od mene okrenula za njim,sa prve je to malo drugačije,ali,ja i ionako nevidim drugoga (osim ako ne pogledam lijevo-desno) osim njega, pa sa prve nema veze.Zamene dobar,a čim je manje za druge dobar mene manje glava boli.Ne trpim konkurenciju.Pogotovao ak pretendira na moje vlasništvo.Hm,je ,i tako to išlo,isprobali mi dakle tri majce i dvoje hlače,i sada on trebao ići kune mijenjati.Ali ja,lumen kakva jesam,velim njemu - čekaj - idem ja na blagajnu pitat možemo li kunama tu platiti.I otišla sam.Lijepo sam ja mađarici objasnila kaj oču,pitam jel može,veli ona - može.E. Sada treba utvrditi kurs.Pa pitala ja nju pošto će računati kunu, Veli ona - horminc.Ma koji horminc ubio te bog,pa horminc i sedam je u mjenjačnici koja najmanje plača,a horminc i devet mi daje tam kod granice,a ti bi meni horminc.Nabijem te ja trideset puta u pohlepnu bulju.Pa ja rekla - jok.Nebu išlo horminc,ali bude horminci devet.E,sada se ona obratla gazdi . Kinez jedan 145x35 - visina puta širina kojemu osmjeh na licu nebi vidio niti da ga za stolicu zavežeš,izjuješ cipele i pol dana ga po tabanima škakljaš,i nešt sa njim namađarski raspravljala,a onda se kinez okrenuo meni - dignul dečko ruku u znaku stop,onak kak onaj poličnik kada me zaustavil i htjel šesto deset kuna kazne naplatit - a sam ga zvozala pošteno na sudu - nisam platila ništ - je,reko kinez rukom meni - čekaj - ja čekala,on uzeo onaj svoj mob na preklop - takvoga sam i ja guštala pred neku godinicu,al me prošlo - sad bih nešt drugo - otipkao on neki broj na mobu,i pričao nakineski.Pa mob sklopio,uzeo olovku jednu i jedan bločič manji,i na pol lista bloka mi napisao - 37 - i to okrenuo meni.Geledam ja i velim . nebu išlo - malo je - 3triest devet.Ili idem dolje u mjenjačnicu.A pogleda mene kino pravo u oči i veli - dobro - 40. Četerdeset? Može kinič,može,budemo obračunali po četerdeset.Ak ti tako veliš.I platili mi kunama,nismo računali kunu po horminc,nit trideset sedam kolko mi je prvo nudil,nit po trisdeset devet kolko sam ja tražila,neg po četerdeset. A tko sam ja da se bunim i ne ugodim čovjeku,jel.Ma nije neka razlika,na petsto kuna petsto forinti - taman jedna srednja hurka reš pečena,ali ću se zato imati čemu smijati do kasnog proljeća.
I tako - to je to - u jednom danu nađen nestali novčanik,kupljeno pet pari cipela za tristo kuna,dvoje hlače i tri majce za petsto kuna.Ima li boljeg dana u životu jedne vakve ko što sam ja?
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
hmm,i ja sam blizu mađarske granice(Barczs)i nisam već dugo bio preko ali ak se dobro sječam pristojnu svoticu si potrošila,dakle ili se tamo više ne isplati ići ili si ti šopingirala u malo finijim buticima,mi smo uglavno išli po špeceraj.
Sad,ja opet slabo,al ljudi idu u Bosnu.....poz.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma cijene im više nisu male u svakom slučaju,ali kod njih ti ide tako - kada na nešto dobroga naletiš što ti odgovara - kupuj.Jer ako ostaviš pa ideš drugi puta - više nema.
Kako misliš da sm puno potrošila - pet pari cipela,dvoje muške hlače,trimajce - to je u prosjeku osamdeset kuna po komadu - nije to puno.Drugo je pitanje treba li nam toliko toga.
A rekla sam ja mužu kada je rekao šta će mu toliko cipela - uzimaj - ak slučajno umreš pa ih ne stigneš ponositi - ja se opet udam ,pa će se iskoristiti. Jedino budem malo onda ograničena izborom ženika - dolaze u obzir samo oni sa nogom broj četerdeset jedan.:icon_e_surprised::icon_wink::icon_razz:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
a jesi mustra:icon_lol:......samo ja sam se zareko da ću ja biti taj ko će onom drugom ići za lijesom:(clap):
kod nas ti je ove godine umro čovijek sa 101 godinom,a prošle su slavili stotku uz striptizetu.....e ja sam si isplaniral da ga zajebem bar za dan....:(angel):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Plan ti je dobar,nema šta - ja i moj muž se ne brinemo tko će prije otići -jedino nas malo brine kada samo jedan ostane oće li moći živjeti od jedne penzijice.Zato imamo u planu kupiti neku kučicu na moru da se nemora po zimi trošiti puno na grijanje,pa čemo onda,kada jedan od nas dvoje umre ja sve prodati ovdje i otići živjeti na more.:icon_weed:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Vidiš ti si realna osoba na sve pozitivno misliš to je dobra ekonomija ništa ne bacaj sve iskoristi samo se pitam šta je Johabi odgovoril na tvoj crni humor da i on tebi nije uzel nekoliko pari cipela
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vidiš ti si realna osoba na sve pozitivno misliš to je dobra ekonomija ništa ne bacaj sve iskoristi samo se pitam šta je Johabi odgovoril na tvoj crni humor da i on tebi nije uzel nekoliko pari cipela


Ma on ti mene neizmjerno voli i želi da ja budem sretna.Pa uostalom,gdje bi on mogao naći još jednu kao što sam ja? A nije tak bedast valjda da ide sa konja na magarca. Onda niti nema razloga živjeti duže od mene.Logično.ne?


@đuro,ti si zbilja strašan - ne tako,ne "baba",ja sam jedno fino seljanče - u najboljim srednjim godinama - ti pak baš neznaš biti đentelmen..Hm.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
E sad za logiku bi trebal čuti i njegovo mišljenje šta on misli nemoj ti umjesto njega davati mišljenja
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vidiš ti si realna osoba na sve pozitivno misliš to je dobra ekonomija ništa ne bacaj sve iskoristi samo se pitam šta je Johabi odgovoril na tvoj crni humor da i on tebi nije uzel nekoliko pari cipela


Daj šuti - malo mi je sumnjiv - nagovara me sa svu svoju imovinu prepišem na njega.Veli - onda bude me vodil na krstarenje.A neznam plivati.:eek::(sweat):



zaboravih jednu poslovicu:"baba je tri dana od vraga starija":icon_hang:[/QUOTE


pa je,netko ga je trebal roditi.....:(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
nemam minus nažalost - ja ti nisam tipična hrvatica - mi smo više ko minus i plus,ovako - ajde,pogledaj na brzinu pa ću obrisati -
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
5+ šta drugo reći nego ples sa zvijezdama:(clap):još mi samo reci da te bole leđa da nemreš u plastenik
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ovo prvo i da a ono drugo baš i ne znam ko iz zadovoljstva voli ubijati kičmu po cijeli dan
 

Najnoviji postovi

Na vrh