• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duboka obrada podrivačem - PODRIVANJE

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Svaka čast onima koji mogu podrivati!
Kod mene nema teoretske šanse!
Inače, imao sam u planu podrivati sva strništa, a pogotovo kritična područja,depresije...
Ali nema smisla, leži mi voda tamo! :(

Ak nejde-nejde...

Izgrubirano je i gore posijana raoula, budemo iduće sezone podrivali, nadam se...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
DSC_0810.jpg

DSC_0809.jpg

DSC_0811.jpg

DSC_0816.jpg

DSC_0815.jpg

DSC_0817.jpg


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=iTOqIShIX9Q&list=UUDI71481VnZnoHWB03dEj5g[/YT] [YT]https://www.youtube.com/watch?v=7QWpuiDCpdA&list=UUDI71481VnZnoHWB03dEj5g[/YT]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dali se ovo može zvat podrivanje ?? :icon_scratch:

Po meni ovo nema nekog učinka,em mi se takav podrivač ne sviđa uopče em je premokro i rade se samo crte po njivi..Možda se ovime i uništava zemlja ?? :icon_scratch:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kolega več 2-3 godine gledam na to polje da ga moram podrivat jer stalno je mokro i ako ove godine nebi podrio nagodinu ide kukuruz gore i opet ništa 2. god od podrivanja, tako da sam odlučio ove god kak bude bude,mokro nemokro moram.Podrivač nije moj posuđen je i ima odozada kugle koje rade kanale valjda ima nekog učinka,tj vidjet ćmo nagodinu.
To je polje gdje sam lani u zimi vozio gnoj i gdje sam sa df-om zapo,a u prolječe je tata prskao i jedva se izvukao,cjele godine je polje mokro pa sam moro podrivat dok još nebude gore,do sad nisam stigao podrivat,znam da sam trebao prije mj. dana ali jednostavno nisam stigao.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Pa nisi ni mogao prije kad stalno pada..
Kolko ti je tezak taj deutz s utezima i na koju dubinu ide podrivac?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
marko - a kaj fali podrivacu? meni izgleda solidno,ali nemam iskustva s tim...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa recimo ovaj podrivač radi samo "crte" po zemlji,ali to je sada malo i do toga kaj je mokra zemlja..

Ja sam radio sa Alpego podrivačem 5 klina,i nakon njega to ovak izgleda:
19900134.jpg


Tak da se meni ovi podrivači s 2 klina ne dopadaju..Mislim da je bolja verzija 3 klina i neki valjak,opet treba i traktor imat za to..
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
eh marko, nemaju svi laganu zemlju ko ti, a bome ni mašineriju ko ti.. možda kolegi Dadi nije ova godina najsretnija za podrivanje, ali opet nije ni sasvim besmisleno.. voda si nađe put kroz 1mm pukotine u zidu od 50 cm širine, tako da će i ove "crte" po zemlji odraditi svoj dio posla, još i podrivač ima kugle, na većim dubinama je zemlja bolje zbijena i kanali su sigurno ostali, a i ono najvažnije, razbio je plaz pluga gdje najviše "štopa"
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Stalno pada kiša,pa smo i sušili otavu,bio sam na moru i jednostavno nisam stigao. Piše mu da ima 3670kg i plus 320kg utega. Dubinu neznam točno ali je bilo sigurno preko 50cm,jer kad sam ga spustio do kraja df je proklizavao.
Marko nemaju svi podrivač ko ti,ai nemamo to sa čime vuć.Tvoj odma i tanjura dok iza ovoga sam morao proči jednim tragom sa tanjuračom.
Nadam se da sam barem malo razio taj nepropusnisloj u zemlji i da više neče bit mokro ko do sada.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
Ja nemam ni takov, a da imam :(party):. Čim financije dozvole kupnju materijala biče i kod mene pa makar sa jednim rilom.
Koliko ima smisla podrivati gdje je brdo ?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Po meni vise nego na ravnom,imam par parcela gdje je veci uspon I tu kad sam ispodrivao nevjerovatno je kako se lakse ore,mislim ide plug dublje a prije nw mjestima jednostavno nije htio na radnu dubinu,a podrivanje se neradi samo radi viska vode nego prvenstveno da se razbije "taban pluga" ali I da u vrijeme suse vlaga iz dubine moze isparavati u sjetvenu povrsinu.:icon_fU:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ako parcela visi, tj ima nagib i ti podrivacem napravis kanale, ne dobijes onda u nizini kontraefekt, da ti se sva voda cijedi s brda u dol i kad su velike kolicine da izade na povrsinu?
Bas sam razmisljao neki dan o tome pa me zanimaju iskustva s brdovitim terenimat
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kako se god podriva bolje je nego nikako.Ja sam isto prije podrivao sa jednim rilom dok sam imao maseya 95 ks,koj nije mogao više vuči jel je zemlja teška,i bolje je nego gdje nisam podrivao,pogotovo ako ima kugle iza.Kasnije kada sam to orao poznaju se kanali u zemlji gdje je plug odrezao brazdu gdje je podrivač prošao.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
podrivao sa jednim rilom dok sam imao maseya 95 ks,koj nije mogao više vuči jel je zemlja teška

A šta da radim onda sa svojih navodno 68 ks ? Koliko če ih kod mene umrjeti ?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
1 radno tijelo ces vuci bez problema na nekoj pristojnoj dubini. ako ne pretjeras s dubinom i u nekoj normalnoj zemlji mozda bi isao i sa 2 radna tijela.. ako se bojis da ce ti koji konj uginuti, ima zetor i spore brzine, zar ne?
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Jel se moze odmah nakon podrivanja poceti sa oranjem ili treba malo odlezati zemlja nakon podrivanja?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ja nekad orem I odma iza podrivanja ali gore navezem djubre pa ide dost dobro ali bi bilo neravno jer nebi dobro okretalo brazdu.ide bolje kad se slegne a opet ak podrivas sa ovima riperima domace izrade koji nenadizu zemlju onda mozes odma.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
tibor88 Nisam ga kupio da on mene sahrani nego suprotno. Samo osječaja za mašinu i deri pa kak mu bog da. Dok stoji pokvaril se nebude sigurno
 
Na vrh