• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Pa duvan i jeste malo zeleniji... Jednostavno sad od ove kise je poludio... Nema se sta cekati... Mislim da necemo stici ni obrati sve.. Da osuse se prije nego se uzute..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
zanima me ima li netko istočno od slavonskog broda da mi da na proljeće 20 sadnica berleja i 20 sadnica virginije za moje potrebe.i isto da vas pitam,dali bi se moglo sušiti duhan u inkubatoru za nojeve?nojevi mi se nisu isplatili te sam njih riješio a inkubator ima i dovlaživač i odvlaživač te temperatura se podešava od 35 do 40 stupnjeva
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Mislim da duhan nije moguće sušiti u inkubatoru ali može se pokušati.
Inače temp. potrebna za sušenje duhana je od 35 - 74 °c ili barem do 57°ako se ne planira sušiti glavno rebro
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Ja nebi ćeka proljeće ja bi odma kupio duhana trošimo oko 2kg mjesećno_Ovaj od koga dobavljali vise nema pa ako neko želi stalnu mušteriju nek se javi na PM, .prvu pošiljku može šalje odmah.Kupujem virginiju lagani duhan.Sve inf putem PM.Hvala
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Duhanci!
Kakvo je stanje na terenu?
Dali je i vama mraz pobrao duhan?
Dali se nadate pozitivnom stanju računa ove godine?
Kakvi su vam planovi proizvodnje za slj. godinu (povećavate,smanjivate ,navodnjavanje , sušenje na bio masu)?
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Pozdrav duvanari.. Zanima me gdje se moze kupiti sjeme duhana u Hrvatskoj? Blizu Osjeka , Belog Manastira?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Sjeme duhana se u Hrvatskoj , u slobodnoj prodaji nemože nigdje kupit - samo na ugovor.Vjerujem da je tako i u BiH.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Zadnje 2 godine smo sjeme kupovali u Novom Sadu... Medjutim ove godine se ne moze kupiti zabranjeno je ne znam sto ali je tako. A u firmi se nude sorte koje imaju jako losu klasu... Pa me zanima da li se kako moze doci do sjemena u Hrvatskoj...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Postovani forumasi! Trebao bih par informacija oko uzgoja duhana. Do kad se moze ugovoriti proizvodnja za iducu gdinu? Koliko minimalno moram posaditi? Kliko osoba treba za berbu nizanje itd za 1ha? Koliko povrsine plastenika za rasadu za 1ha? Koliki vam je otpilike dohodak po ha?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Vjerojatno misliš na duhan sorte Burley.
Proizvodnja se ugovara krajem sječnja i u veljači.
Mislim da nema ograničenja koliko min.moraš posaditi, znam za jednog kooperatnta koji je imao posađeno ove godine malo više od pola jutra.
Što se tiće nizanja i posla oko toga , nisam baš upučen jer se nebavim proizvodnjom tog tipa duhana .Isto tako i nebih htio bubati napamet niti prihod po hektaru, ali te mogu uputiti na jednog korisnka ovog foruma koji zna nešto više proizvodnji tog tipa duhana.
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Pa mislim na duhan koji se susi prirodno na zaku, tako da u prvoj gdini nemoram investirati-još i u susaru. Koja je razlika u proizvdnji izmedju tih dviju sorti? I koga da pitam od forumasa?
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Hvala za informciju. Koliki su prinosi u tvojoj proizvodnji i pošto ga otkupljuju?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Prosječni prinosi po hektaru su oko 2100 kg suhog lista (+ - 400 kg)
Prosječna otkupna cjena (tvornička) je 8 kn po kili plus još neke subvencije( za uređenost duhana, navodnjavanje,sušenje na bio masu) 2 kn po kili.
Još ide državni poticaj , a u kojem će biti iznosu to više nitko nezna.
Ovo vrijedi za tip duhana Viržinija a za Berlej je slično.

P.S. Za zahvalu imaš tipku "Hvala" ispod posta u lijevom kutu ekrana.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
u mom kraju prinosi prelaze 3 tone po hektaru bez problema, sto se tice virginie.
za burley sve ovisi, ljudi imaju preko 2500kg na jutro, a neki imaju 800 kila, ovisi o zemlji i trudu jel. znaci u pozestini tko dobro sve odradi na jutru burley-a moze dobiti 25-30000 kuna bez problema. kolega je s pola jutra 17-18000 kuna dobivao.
odakle jesi tocno? dobijes sve sto trebas, kamate idu na to, pa se od ukupne cifre odbija.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Da, ali uzmi u obzir da takva osoba poznaje agrotehniku, ima sadilicu, kultivator, prostor za sušenje, i svoje sisteme. Za početak proizvodnje ikad određene ulazne troškove. Razlika je jesi li 10km ili 50 od otkupne stranice.
Ima ljudi koji ostanu dužni, svega ima
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Mehanizacju imam, osim nuzalice i prostora za susenje. A nista probacemo jutro dva pa kud puklo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh