• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

AGROA

Član
Tu od
30 Tra 2010
Poruka
34
ja isto,za veliki plastenik(T-10) ću kupiti višegodišnji,a za mali (T-4) ću uzeti u firmi,a ako Bog da nagodinu i na njega ide višegodišnji.
neznam kako kod tebe ali meni je zadnji višegodišnji izdržao 7 godina,naravno zadnje dvije godine sam ga krpao sa onom srebrnom trakom,ali i to sam ušparo par tisuča.
nego šta ti znači "vozit vodu"?valjda imaš plastenike dalje od vodovoda to je malo hebeno,ja gurnem crijevo i ostavim preko noči:(doh):

DA LI STE POČELI puniti plastenik
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
đuro "vozit vodu" znaci da nemam vodovod blizu a i ne vidim smisao u tome, opterecivati bunar da mi kasnije fali vode jer su pocele gadne suse i gdje djed sa svojih 84 god ne pamti da je presusio, znalo je biti gadno. znaci uplatim 30 kubika vode, sa hidranta 5 km od sela dovezem s cisternom od 5000litara, ispraznim i to je to. tako svi u mom kraju rade i to je normalno. ne poznam nikoga da puni iz vodovoda.
evo jucer ubacen duhan na vodu, gledam temperaturu oko 40 je vec unutra.
evo đuro na slikama je agril star dvije ili tri godine nemam pojma kak je u kojem plasteniku i nema problema. dogodine vjerojatno ide novi jer se na par mjesta proparao.


 
Posljednje uređivanje od moderatora:

JDIVAN

Novi član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
2


pozdrav duhandžije....
imam jedan problem sa svojim duhanom.
već par dana naiđem na polegnut duhan kao da ga nešta pregrizlo pri dnu stabljike.
pošto mi je ovo prva godina kako sadim duhan nisam baš upoznat sa problemima u duhanu.
dali ste vi imali tako sličan problem ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Najvjerojatnije ti je u rasad ušla trulež, pa su to sada posljedice.
Znači flanac je načela trulež u plasteniku (crna točkica na spoju stabljike i humusa),t akav flanac si posadio, on se donekle i razvio ali sada zbog svoje mase i eventualno vjetra poliježe.
Tu nema pomoći,to je kako je, sada ovisi koliko toga ima na njivi.
Da te utješim toga ima i kod mene,a vjerojatno i kod svakoga,ALI NEMA PUNO.
Zna ga napasti i crv koji jede korjen ali to se događa kad je duhan tek posađen pa tako da mislim da to nije slučaj.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Cijene su širokog raspona ovisno dali se kupuje samo postrojenje(termogen)- 2000 kn na više ili kompletna sušara - 1000-10000 €. Sve to ovisi o starosti i stanju sušare, dali je zidana ili kontejnerķa , dali trebaš rame i letvice za duhan , koji energent troši (loža, plin, drva .)itd.
 
Posljednje uređivanje:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Da nam tema ne ode u zaborav.
Ovako je to izgledalo kada su mlade snage zapele
ac8a26fce92c4a19c3475d041fec3c79.jpg
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ajmo duhanci. nešto smo svi utihnuli.
Jel ugovaramo proizvodnju za ovu godinu ili se predajemo ??
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
evo, mene zanima gdje kupiti sjeme? Il sadnice. vrlo mala količina, možda 4-5 komada, zasadio bih jer mi se dopada izgled biljke!

jel to blesavo?:icon_eyes:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Svi mi planiramo ugovarati ,samo što poticaj svake godine ide 2 kn dolje A 2017 god.neće ga uopće biti.naravno to našu firmu nezanima i prepušteni smo sami sebi.
To što se tvornička cijena nije povećavala 10 godina nema veze.
Uglavnom razliku u cijeni netko mora kompenzirati da bi to ponovno bila isplativa kultura.
 

ikova988

Novi član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
7
Na državu ne treba računati,jedino pritisnuti tvornicu. Navodno bi cijena duhana ove godine trebala biti veća.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Naravno da treba,A jedini način da ih se pritisne je da se ugovori ne naprave dok se ne definira cijena. Kad se potpiše onda nemamo šanse za pregovore.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Radna tijela ulaze onoliko duboko koliko je zemlja rahla. Ja duhan sadim na gredice pa mi nije nikakav problem postići dubinu,čak moram držati na visinu na hidrauliku, dok kod kukuruza mislim da to nije slučaj.
Kod kultura koje se sade na ravno - poput kukuruza mislim da roling nije dovoljno efikasan za suzbijanje korova baš zbog nemogučnosti ulaska "zvijezda" u zemlju. Na kraju krajeva tlo nije tako ni pripremljeno da omogućuje duboku kultivaciju.
Po meni, prednost rolinga pred kultivatorom u kukuruzu bi bila jedino razbijanje pokorice nastale od kiša.
 

Najnoviji postovi

Na vrh