• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
klikni na "labavi01",pa imaš u prozoru"vidi javni profil",dalje negdje na desnoj strani imaš prozor"albumi"(na njemu je slika plastenika",klikni na nj i sve slike će ti se otvoriti.....pokušaj.......:icon_scratch:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
poima nemam momak o čemu se radi,moje upute bi morale biti točne i kod mene otvara,zašto tebi ne neznam a dobro nisi baš neznam šta propustio ako to nevidiš:icon_thumright:
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Darko dugacak je 22 metra, znaci bazen max 20 metara, 11plitvica u red ide. 3 takva plastenika nesto vise od 1200 plitvica i ostane mjesta na svakom u pocetku i na kraju da kosilica dohvati..
Labavi imas na forumu objasnjen upload slika pa procitaj ili odes na zaslike.com, tamo ubacis slike, stisnes upload, kopiras "hotlink for forums" da ju prikaze i to je to, sekunda posla.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Aha pa nekako mi to neiskoristen prostor. Nasi plastenici su dugi 14 metara sa 8 i u njega stane 450 plitvica. Plastenik je podijeljen na dva dijela po duzini u svaki stane po 225 plitvica.
Labavi ne znam zasto ali ne vidim slike. Eto neko drugi pokusa da li vidi on slike.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Darko nas je uzi a duzi..
Svakako imam 3 komada nek se nade, nekad dam radio vise, sad malo manje
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
šta je bečari,jel nabubrilo sjeme.....tem su ok,ma u utorak ću se pokušati snači i staviti par sličica a sad ću staviti na svoj profil pod albumi pa nek mi neko javi da li se vide......:(nod):
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Nama je ostalo jos 400 plitvica da kod kuce posijemo ostalo smo stavili na vodu. Kakvi ste sto se tice plodoreda? Pridrzavate li se?
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
ma majke ti,jel vi to doma sami stavljate sjeme u plitice....nemogu vjerovat.....:icon_scratch:
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Da imamo svoju masinu za sijanje.. Sijemo jer smo kupili NS Srem zelimo da probamo tu sortu.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Da li imate mogučnost izbora,da sami sijete ili to svi radite kod vas,mi dobijemo gotove posijane plitice,i ako nije tajna koliko košta taj stroj za sjetvu(pardon ne dobijemo nego platimo),jedna plitica dođe me oko 10 kn,preračunaj to u km,dal se to isplati kod kuče sijati po tvome?:icon_scratch:






Darko ova slika je proba tj učenje stavljanja slika na forum,a usput evo ovako sad izgleda jedan moj plastenik.....s tim da je bazen skračen za nekih 200 plitica jer sadim ove godine dva jutra manje,a o razlozima drugi put............
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Da li imate mogučnost izbora,da sami sijete ili to svi radite kod vas,mi dobijemo gotove posijane plitice,i ako nije tajna koliko košta taj stroj za sjetvu(pardon ne dobijemo nego platimo),jedna plitica dođe me oko 10 kn,preračunaj to u km,dal se to isplati kod kuče sijati po tvome?:icon_scratch:

Pa ima ono standardnih sorti koje imamo svake godine. Mi smo zeljeli da probamo taj NS SREM. Nije nikakav problem sa firmom cak mozes i od njih uzeti sjeme pa ti sam sijes sebi. Masinu smo uzeli prije jedno 5-6 godina tad je placena oko 400 eura. Veceras smo tata i ja za sat i 20 minuta posijali 118 plitvica. Kod nas je sjetva u firmi 2.5 KM ako sijes u stare plitvice, a 3.5 ako sijes u nove. Pa izadje mozda malo jeftinije kad se sve preracuna ali reko sam ti zasto smo to uradili. Jel svake godine stavljes nove plitvice ili ih koristis po nekoliko godina? Dobar plastenik, koliko stane u njega? Nasi su slicni samo sto imamo dva polja i prolaz je kroz sredinu. A ova agrivela nece se zalijepiti za plitvice i rasadu ? Mi dok smo je koristili stavljali smo kanap i odvajali je na jedno 3-4 cm iznad plitvica.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
U dva plastenika mi stane oko 1100 plitica ali sa 170 rupa.Mi ne sijemo kod kuče nego moramo uzeti od firme,znači isključivo nove dok stare imamo obavezu očistiti i vratiti.No ljudi se toga baš ne drže već ih ili poklanjamo nekome(npr povrtlarima za salatu,kupusnjače,papriku i sl.)samo da ih se riješimo.Neki čak i bacaju ili spaljuju po polju što predstavlja dosta velik eko problem.Znači vaše plitice su u firmi skuplje ako dobro kužim kurs km.Što se tiće agrila,a jbg svaki dan par minuta i nadigneš ga da se ne zalijepi.....:icon_wink:
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
ajde da ne spamamo tamo
Nemogu diskutirati o tome jer zemlje su kakve jesu,znam šta je kod mene,pa pretpostavljam da si u pravu u odnosu na ono što pišeš za vaše zemlje.
No nemoj se naljutiti ali prije dvije-tri godine prolazio sam tim krajem(i dalje često prolazim)i baš sam obratio pažnju na duhane,bilo je odličnih ali bilo je i dosta slabih,loše obrađenih što nikako nije do zemlje,naglašavam ne svi ali bilo ih je,točno se vidlo ko prati tehnologiju a ko ne.Bilo je sađenih na ravno,na razmak od 70 cm(međuredni),sa nepočiščenim zapercima,sa neporezanim cvijetom,dok kod nas takvih već gotovo da i nije bilo.Mislim da su tek zadnjih godina došli do sorata koje dobro reagiraju na jače zemlje,ali opet vjerujem da i na tim zemljama gredica daje bolji rezultat.......no prijatelju puno mi je za pisat a neču zamarat forumaše,da se razumjemo ima situacija kad je gredica otežavajuča okolnost(dugotrajna suša i vjetrovito vrijeme npr).....ma dalo bi se tri dana pričat,nego koliko sadiš,jel navodnjavaš,koje termogene koristiš,koje sorte?pozdrav:icon_pidu::(blush):
onaj dio oko kutjeva i pod brdom prema velikoj je losija zemlja, ljudi losije rade i slab je duhan, 10 ak km dalje od brda je eto dosta drukcija situacija i razlikuju se duhani. naravno ak netko ne vodi brigu o zapercima i svemu, ne moze ni valjat, a takvih uvijek ima u proizvodnji, sve ima svoju racunicu.
ja radim nesto oko 6.5 hektara, tako je bilo prosle godine, sadim godinama sortu dh 27, prinos na tih 6.5 hektara, falilo je stotinjak kila do 21 tonu, klase najvise druge, nesto trece i prve, malo cetvrte.
ne navodnjava se, termogeni na plin, tako cu radit dok bude islo jer ne planiram vise ulagati ni kunu u to. bavimo se 16-17 godina duhanom, pa dokle bude islo.
jedna nova susara ona montazna 105 rama, jedna univerzalova negdje oko 90 godine proizvedena isto 105-ica , ako usfali prostora osusim u tetkovoj 150 rama.
a sto se tice gredicarenja, ne radimo to, ali zagrcemo duhan, dobro dode kod suse i kod vjetra drzi korjen da se ne povalja.
ovo za stare plitice nisam primjetio ove godine, iako neke godine mislim da je bila ta situacija.
ja ih osobno ne vracam, uvijek uzme netko za neku namjenu, ili povrtlari ili netko za izolaciju po tavanu i tako to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh