• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
U tome svemu je još dobro što nije bilo jake kiše.da je bilo kiše bilo bi to teško sranje.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
da valjda je to sad predznak neke dobre sezone, druge nema.
ujutro je pocela lagano kisa pa sam prekrio bazene, sreca pa tog nalona svakakog ima. ali nije dugo padalo i rijesilo se do mraka sve.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Poz ljudi sta se radi? @Labavi nemam pojma kakvo je stanje. Imam mnogo obaveza na faksu tako da slabo izlazim iz kuce. @type Kako ga vjetar pokida strasno. Prije pola sata je kod nas duvao jak vjetar. Jedne godine nam je sa plastenika strgao najlon. Od tada stavljamo kolac i preko plastenika kanap i nema mrdanja.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: duhan

Fali temperatura za sve. Ajme glupog li vremena.

Nego duhanci, ima ko plitica od lani, trebam u dobrotvorne svrhe.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Re: duhan

ja imam al sam obečao johabici,vidi s njom koliko joj treba,krajem petog mjeseca imat ču još oko 800 kom:(wait):
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: duhan

Imam dogovoreno za ovu sezonu oko 3 tisuće komada, sada mi treba za posijati kupus.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Re: duhan

kad siješ kupus,kad ti to treba,jer ima još jedan problem,kad posadimo duhan valja ženi istrest ostatke supstrata,nakupi se toga dosta pa ona to koristi za svoj kučni plastenik,imam 920 plitica al moram 50-100 komada ostavit sebi uvijek za nešt zatreba.....:(nerd):
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: duhan

Ajde vi veliki povrtlari jedno pitanje,dakle ove plitice od duhana,kada se isprazne dali ih treba očistiti sa vrućom vodom prije sadnje sjemena za vlastiti rasad
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
evo ti odgovora malog povrtlara(bivšeg),nekad sadio papriku(rogu),nikad prao ni dezinficiro i uvijek bilo dobro:(blush):
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma sve ok,jer kod nas neka priča krenula ,jer ljudi masovno koriste te prazne duhanske kontejnere da treba vruća voda i čuda boga,znači samo udri Miško,:icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
A čuj da nije bolje i sigurnije je,al zahtjeva puno vremena u čemu ja kronično oskudijevam:(emo):
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Danas sam gledo duhan. Fino je izniko. Prije 3 dana smo imali opasan nalet vjetra. Potrgao je dva najlona. Jedan smo uspjeli da spasemo. Nikad onakve nalete vjetra nisam vidio. Bukvalno sam sjedio na najlonu da ga ne odnese i digo me vjetar 20 cm u vazduh a imam 114 kg. Sto se tice te dezinfekcije. Mi kupimo obicno sredstvo za dezinfekciju sto koriste apotekar. Flasa ide na 50 litara. I u tu vodu potapamo ide jako brzo. Ajd ako stignem prije mraka slikacu kakvo je stanje u duvanu.

 
Posljednje uređivanje:

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602


otprilike to je to,i kod nas vjetar ali na svu sreču nije lomio:icon_thumright:

darko jel ti to imaš plitice od 209 rupa?
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Kakva je prednost tih od 170 osim sto ti je za iste povrsine potrebno vise plitvica i veci plastenik ?
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Pa da. Vidis nisam o tome razmisljao. Kod nas je dosta cesta trulez rasade kada duvan predje svoj optimalni rok za sadnju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh