• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

El. shema reglera za TV

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
danas sam unisitio dva (vec unistena reglera).....nisam uspio raskopati da se vidi gdje je sta spojeno :weedman:

u svakom slucaju sam vidio nesto zanimljivo, ne jednom TV koji trenutno radim, ima originalni regulator, na njemu pise; V=12 A=14 ........ :shock:

na jednom od ovih koje sam rasturio pise 18A .......

pa eto sad, ko je malo opicen, ko se pravi prepametan, cija mati crnu vunu prede, ko se porezao na ostro brasno, ko ce kuci usranih gaća.......u skorije vrijeme potkrijepit cu slikama
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
JOE a koju to diodu D2 bilo kakvu ili

Bilo koju "ispravljačku diodu" (koriste se u kućnim punjačima) samo da je za veće struje, što veće to bolje...

pozzz joe!:weedman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
edo hvala kaj si digo temu , davno sam htio pitati gdje su ovi napuhanci stigli s izradom reglera ali mi se nije dalo kopati po pedefima ?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
danas sam unisitio dva (vec unistena reglera).....nisam uspio raskopati da se vidi gdje je sta spojeno :weedman:

u svakom slucaju sam vidio nesto zanimljivo, ne jednom TV koji trenutno radim, ima originalni regulator, na njemu pise; V=12 A=14 ........ :shock:

na jednom od ovih koje sam rasturio pise 18A .......

pa eto sad, ko je malo opicen, ko se pravi prepametan, cija mati crnu vunu prede, ko se porezao na ostro brasno, ko ce kuci usranih gaća.......u skorije vrijeme potkrijepit cu slikama

Kako su mi kodkuće?, Ko mi djecu čuva?, Čija majka odjutros triput ustajala nije?...itd...
To što piše to ti je to;)... proizvođač ti daje max struju, koji može regulator da puni..."navodno"
Obično to bude ograničeno sa osiguračem, koji je u obliku bakarnog vodiča na štampanoj pločici!
Uglavnom isti ti je đavo...crko "virtualni osigurač" ili tranzistor, regulator je neupotrebljiv!

Sve dok se nenađe neki lik, koji uspe ovako rasturiti zaliven regulator, bez većih oštećenja...:supz:
Svaka čast za rasturanje...:supz:
dsc06612h.jpg

[/QUOTE]

pozzz joe!:mrgreen:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
edo hvala kaj si digo temu , davno sam htio pitati gdje su ovi napuhanci stigli s izradom reglera ali mi se nije dalo kopati po pedefima ?

Ma moj ti reglerić s kikijeve sheme sretno puni to u dva slučaaj tj dva reglera jdean je na tv-ejcu a drugi na vjetrenječi napravio sam homemade vjetrenjači i spojio alternator preko remene raadi broja okretaja i soijio da puni aku i inverter i pali računi iz hepa za 50% (ali ne o tome u ovojt temi...)


edo jesi li provjerio što je s druge strene tiskanke...?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma moj ti reglerić s kikijeve sheme sretno puni to u dva slučaaj tj dva reglera jdean je na tv-ejcu a drugi na vjetrenječi napravio sam homemade vjetrenjači i spojio alternator preko remene raadi broja okretaja i soijio da puni aku i inverter i pali računi iz hepa za 50% (ali ne o tome u ovojt temi...)


edo jesi li provjerio što je s druge strene tiskanke...?
trebačemo slike ..:mrgreen:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
trebačemo slike ..:mrgreen:

DA ,ali s ćimcu slikat kad mi je mob u kvaru ... a novi je neki šugavi ...



Neh, evo prije 15 min san se zabavija sa svojin starin regleronodvojio sam mu donju kožu s plinskom lemilicom i skinio kučište ali unutra je jepločica premazana svim mastiama bolje rečeno zalivena svim plastikama ... namaš šan se da dođeš do komponenti ..da je bar plastika proziran ajd ajd ... vidio sam onako koji kondezator,una neki mali trafo u sredini i tako ,... radi se o regulatoru s tv 523 čajavec 2v 18 a
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ma moj ti reglerić s kikijeve sheme sretno puni to u dva slučaaj tj dva reglera jedan je na tv-ejcu a drugi na vjetrenječi napravio sam homemade vjetrenjači i spojio alternator preko remene raadi broja okretaja i soijio da puni aku i inverter i pali računi iz hepa za 50% (ali ne o tome u ovojt temi...)

Kazes radi i puni:D
Izradio si 2 regulatora, jedan za TV a drugi za alternator na veternjacu. Pa kakav alternator si stavio na veternjacu:scratch, jel tomin:rolfer:

Ako ti bude potrebna sema za "normalni" alternator sa pobuda evo ti sema:


Uploaded with ImageShack.us
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Kazes radi i puni:D
Izradio si 2 regulatora, jedan za TV a drugi za alternator na veternjacu. Pa kakav alternator si stavio na veternjacu:scratch, jel tomin:rolfer:

Ako ti bude potrebna sema za "normalni" alternator sa pobuda evo ti sema:


Uploaded with ImageShack.us

Ne nego od golfa 3 , s prijenosima...

p.s. ovo je shema za regulator alternatora
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
I na alternator od golfa 3 si napravio regulator iz Joekikijeva shema, ak sam te dobro skuzio, hmmmm, nije mi jasan princip:scratch, daj dobro sve to objasni, zanima me, a pobuda gde ti je????
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
I na alternator od golfa 3 si napravio regulator iz Joekikijeva shema, ak sam te dobro skuzio, hmmmm, nije mi jasan princip:scratch, daj dobro sve to objasni, zanima me, a pobuda gde ti je????

Alternator sam otvorio odnio rotor tokaru da mi ga lipo po nacrtu istokari kupija u artasa permeabilne magnete, zaljepio ih na rotor (jos mi je jedan prijetelj radio nešto s namotajima neznam baš šta , (i stavio mi je nešto s tim namotima da se ne vjetrenjača ne vrti brže od 600 o min jer bi u suprotnom mogla puknit tijekom jakih vjetrova)...) te sam na onu negovu remenicu zavario drugačju i spojio prijenos, neznam baš koliki je omjer prijenosa... ali ugl ne treba velika brzina vjetra za dobiti 12 v .. za amperažu neznam jer sam prije regleraa spojio uređaj koji mi ograničava 12 v i 8 a te onda na oni regler od kikija ali nisam rekao na traktoru je onaj s 3 žice a na vjetrenajači onaj s 2 žice tako da ...

Ako još što nije jasno slobodno pitaj , ali nezam baš dali se smije u ovoj temi ..akli ok ,....

ako ti još nešto nije jasno slobodno pitaj samo neznam
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Alternator sam otvorio odnio rotor tokaru da mi ga lipo po nacrtu istokari kupija u artasa permeabilne magnete, zaljepio ih na rotor (jos mi je jedan prijetelj radio nešto s namotajima neznam baš šta , (i stavio mi je nešto s tim namotima da se ne vjetrenjača ne vrti brže od 600 o min jer bi u suprotnom mogla puknit tijekom jakih vjetrova)...) te sam na onu negovu remenicu zavario drugačju i spojio prijenos, neznam baš koliki je omjer prijenosa... ali ugl ne treba velika brzina vjetra za dobiti 12 v .. za amperažu neznam jer sam prije regleraa spojio uređaj koji mi ograničava 12 v i 8 a te onda na oni regler od kikija ali nisam rekao na traktoru je onaj s 3 žice a na vjetrenajači onaj s 2 žice tako da ...

Ako još što nije jasno slobodno pitaj , ali nezam baš dali se smije u ovoj temi ..akli ok ,....

ako ti još nešto nije jasno slobodno pitaj samo neznam
Taj regler ti nije baš sjajan izum , iz razloga jer "višak" baca u "vodu" ...a to je gubitak
Ti trebaš umjetnu pobudu koja s kontrolom broja okretaja osoine regulira tako da izvlačiš maximum ampera .
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Taj regler ti nije baš sjajan izum , iz razloga jer "višak" baca u "vodu" ...a to je gubitak
Ti trebaš umjetnu pobudu koja s kontrolom broja okretaja osoine regulira tako da izvlačiš maximum ampera .

Da ali što ce mi maximum ampera kad mi je dosta (i puno) 6 dovoljno za punjenje akumulatora...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Mislim na vjerenjaču .auch:

Ja mislim da si me ti pitao(oprosti ako griješim)što cu ako mi se nešto dogodi s onim akumulatorom na tv-u a ovo kikijevo punjenje ili neko punjenje što sam tražio daje samo 6 a pa da mi slučajno bude triba novi aku pa da kupin od npr 75 ah ... onda sam ti aj reka da mam 5-6 akumulatora od 60 ah .. tako da mi vjetrenjača puni jednoga pa mi je također ista stvar kao i na traktoru ... 6a 6a 6a 6a tj 6A

Edit:

na kraju krajeva ja mislim da bi mi vjetrenjača čak mogla proizvest jedno 15a tako da ako mi b ude pootrebno na onom uređaju što sam rekao da sam ga stavio prije kikijevog regulatora na njemu tj u njemu jer je u kutijici imam trimmer bolje rečeno dvatrimera jedan ovisan o namonu drugi o struju tj struja ovisna o njemu i napon ovisan o njemu pa uvijek mogu namjestiti .....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja mislim da si me ti pitao(oprosti ako griješim)što cu ako mi se nešto dogodi s onim akumulatorom na tv-u a ovo kikijevo punjenje ili neko punjenje što sam tražio daje samo 6 a pa da mi slučajno bude triba novi aku pa da kupin od npr 75 ah ... onda sam ti aj reka da mam 5-6 akumulatora od 60 ah .. tako da mi vjetrenjača puni jednoga pa mi je također ista stvar kao i na traktoru ... 6a 6a 6a 6a tj 6A
To te nisam ja pitao jer je to bezveze , problem je kad upališ svijetla ( a stavio si film gdje radite noču ) jer ti samo prednja dva fara vuku cca 8 A ...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
To te nisam ja pitao jer je to bezveze , problem je kad upališ svijetla ( a stavio si film gdje radite noču ) jer ti samo prednja dva fara vuku cca 8 A ...

da ali ja na svom tv-ejcu nemam ništa osim baterije punjača i tastera ...,ali uskoro mislim staviti sve to ..pa tšo mi ti savjetuješ .....
 

Najnoviji postovi

Na vrh