• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Električni pastiri

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imam 1 godinu na bateriju, a na uređaj 3 godine, ali vidiš kako nemam sreće, ovo je četvrti uređaj.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Ja bi drugačije napravio...I napraviti ću kod sebe:

Solarni panel od 40W, solarni regulator 5A, akumulator od 12-20Ah, koji sve zajedno košta manje od 600 kn, ali nema brige bar za koju godinu....
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Pisao sam 25.09.2013. sam kupio novi pastir i bateriju 130 Ah/9V. Koristio sam ga za oko 200 m žice i trake do prije 20 dana, a od tada koristim oko 100 m žice. Nakon 2 dana upalila se crvena lampica - slaba baterija, večeras pogledam - ne radi.
Spojio sam ga na 220 V i dalje radi.

Uzeo sam najjaču bateriju sa jamstvom od 1 godine, a ona crkla za malo više od mjesec dana. Pa to je katastrofa, kako sam već pisao od osmog mjeseca ovo je četvrti pastir. U blizini žice nema travke, jedino se aktivira kada opizdi svinju.

Možda peti bude pravi?
Ma tu nešto drugo neštima, nevjerujem da bi greška bila na 4 čobanice i to za redom. A vjerujem da si dobro spojio nije to neko čudo za spojiti, a dali ti možda netko može neprimjetno doći i nešto ti napraviti na čobanici a da ti to ni neznaš . Danas imaš svakakvih ljudi.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
A što može napraviti?
Četvrti je u prostoriji i ne znam dali netko zna za njega, vodiči su propisno postavljeni, žica i traka original, izolatori original, prva tri pastira iz bakine kuhinje preko njuškala, četvrti iz trgovine sa police, dok rade nema problema.

Cijena u trgovini od 700 do 1700 kn sa baterijim i ja kupio naj skuplji ????
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Luka,nije čudo da ti je otišla baterija,to stoji u trgovini mjesecima,a često i godinama,a stajanjem ona gubi napon,to je normalno,dobićeš drugu,nadam se noviju...
Inače to tamo stoji jer većina ljudi kupuje male akumulatore za motore,skutere,ili one prave za automobile,malo pripuniš i traje par godina.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
E baš te neće, kakve si sreće da si zaposlio čobana i on bi nogu slomio ili bi ga grom ubio . :(rofl): :(rofl):
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja bi drugačije napravio...I napraviti ću kod sebe:

Solarni panel od 40W, solarni regulator 5A, akumulator od 12-20Ah, koji sve zajedno košta manje od 600 kn, ali nema brige bar za koju godinu....

Ja ti imam solarni panel 40w regulator 10A, platil 400kn i već dvije godine nemam brige sa akumulatorom ni strujom, imam svjetlo i pastir radi bez problema.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
E baš te neće, kakve si sreće da si zaposlio čobana i on bi nogu slomio ili bi ga grom ubio . :(rofl): :(rofl):
To su mi rekli sin i žena da sam zaposlio čovjeka nebih me puno više koštalo.

Evo sada provjerio i još radi na 220 V, super već radi 24 sata :icon_twisted:.
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Imam 1 godinu na bateriju, a na uređaj 3 godine, ali vidiš kako nemam sreće, ovo je četvrti uređaj.

Čitao sam ti post od25.09
Nisam upoznat sa markom niti tipom.
Pastir ti ima:
punjač
prekidač 1-0-2
priključak 220
bateriju
Prepostavka mi je da u jednom položaju prekidača ti radi na 220 direktno
Drugi položaj 220 sa baterijom u sten-bay

Tj. priključak za 220 mora biti uvjek ukopčan jer on puni bateriju koja služi da pastir radi kad nema 220.

Samo na bateriji može trajat mjesec dana dok je ne isprazni.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Evo ti podaci pastira:

Marka: EURO GUARD B 400 UNIVERSELL
Baterija 9 V daje napon: 7000 V i 0,47 J
12 V daje napon: 10000 V i 0,85 J
Ima pretvarač 230 V - 9 V
Zemlja podrijetla Njemačka
Jamstvo:3 godine
Prekidač ima položaj II-0-I
Ima dvije sijalice, crvena za bateriju i zelena prekida po slanju impulsa, gornji dio je zeleni, a donji crni
Prospekt na više jezika bez hijeroglifa i crvića

Pastir sam platio 1499,99 kn, a bateriju 9 V 130 Ah 259,99 kn, ukupno 1759,98 kn

U isto vrijeme se ne može uključiti baterija i pretvarač. Greškom sam napisao pretvarač.

Broj 1 je brži impuls, a broj 2 je sporiji impuls, barem tako mislim.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Tj. priključak za 220 mora biti uvjek ukopčan jer on puni bateriju koja služi da pastir radi kad nema 220.

Samo na bateriji može trajat mjesec dana dok je ne isprazni.

Mislim da je ova baterija od 9 V alkalna i da se ne puni.
Priključak na mrežu 220 V vjerovatno služi samo da napaja uređaj i nema mogućnost punjenja baterije.

Mada mi nekako izgleda malo nevjerovatno da baterija bez punjenja može napajati uređaj godinu dana. :icon_e_confused: :icon_scratch:


A ova marka: " EURO GUARD" mi zvuči nekako kineski, bez obzira što u uputstvu nema hijeroglifa i
crvića.
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@IVANCIN Moj je kao ovaj B 200 samo što ima oznaku B 400. dakle ovaj bez ručke.

Baterija se ne puni, a ispravljač se koristi kada nema baterije.

Sada većina tvrtki koristi usluge Kineza, ali briga meviše samo neka radi.
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Onda stavi bateriju 12V 35A solarni panel, regulator.

098 224 344 Prodaje panele
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Hvala kolega, ali dok šljaka na 220 u redu je jer imam struju u svinjcima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

harmagedon

Guest
Prodajem dva skoro nova elektricna pastira.
Proizvodjac Njemacka
Marka:HORIZONT
Po zelji saljem slike
Ako netko ima interese neka nazove na broj:
0997761386
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dali je opterećenje za pastir kada snijeg prekrije žicu (el. vodič), dali gubi na snazi?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Dali trasformator iz UPS je pogodan za izgradnju pastira? Obzirom da je on već stvoren da povećava napon...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
@luka: Pa u teoriji gubi. Istina je da nisam to nikad probao u praksi, jer ne puštam ni ovce ni svinje na pašnjake u zimi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh