• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektro motor problemi

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
335
Spojio sam na 230 i radio dobro 30 s. Čulo se kao da su četkice istrošene i stao. Sad nema otpora nigdje. Vjerojatno su četkice ili je otišo anđelima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,273
A na statoru? Ak četkice ne valjaju i dalje bi stator trebal imati 6 oma.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,327
Bi radio na kratko oko 30s ako je na 110V. Na 12 ili 24 bi skočio odmah osigurač.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
335
Eto mene sa novim pokušajem. Kad ga spojim jako se zagrije i to bez opterećenja. Sad jel razlog spajanje ili to što nema ventilator? IMG_20200609_210040.jpg IMG_20200609_210022.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,273
Trofazni motor od 66W pokušavaš spojiti u Steinmetzovom spoju? Gubi bar trećinu snage. Možeš li ga spojiti trofazno (spoj na klembertu u zvijezdu o=o=o)?
Pa to jedva vrti samo sebe, a gdje će još i reduktor?
Kolika je vrijednost kondenzatora?

Rekel bi da je to bil neki motor za kratkotrajni rad.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
335
Ma za vrtiti 2 odojka je dobar i onaj od brisača. Samo bi htio da je pouzdan. A ne da mi se vući 3f struju do pečenjare. Volio bi da je na 230V.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,420
Uzmi motor od stare kakve vešmašine, naj idealnija stvar ili od stare limexove miješalice za beton, i nekakav reduktor da ima 7-8 obrtaja u minuti na ražnju, odnosno minimalno 5 maksimalno 12,sve to možeš ugoditi veličinom remenice veća manja,i to ti je to. Sav materijal možeš nabaviti na otpadu, a možda nešto imaš kod sebe. I kad napraviš zovi da isprobamo :ppozdrav:
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
335
Ma nije meni problem to složit, već sam jedan napravio, na 6 o/min. Sad radim sebi. Imam doma raznoraznih motorića i reduktora pa pokošavam nać najbolje riješenje.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,420
Ma ja to sve lancem od bicikli riješavam. I onim lančanikom od zadnjeg kola.

Na mom roštilju je lanac i lančanici od imt533. To je bila radnja još iz 7-8 razreda osnovne škole slike stižu poslije.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,194
možeš iskoristiti i motorić za pogon žice u CO2 aparatu. ima 24 volta izvedba, pa il preko aku, ili preko pretvarača.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
335
A što pogoni ovaj lanac što ide tamo ispod bačve? Jel ima veze sa sušarom?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,420
Ma ne nema veze sa sušarom, to vrti drugi ražanj po, tako da se s druge strane vatre peče drugo janje ili odojak, jedem ja sve, ali je puno drukčije pečeno na ognjištu a u ovim limenim pečenjarama, čak je puno lakše i brže u limenoj ili kamenoj pečenjari, i dim puno više ulazi u meso, ali sve u svemu sve je to dobro čista stvar navike.
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Imam elektromotor za mjesalicu betona ali ima samo 4 izvoda zuta plava crna crvena kako da ga povezem i moze li mi netko objasiti zasto samo 4 izvoda posto se nikad nisam susreo s takvim tipom motora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,273
Bez multimetra, teško.
Ima li kondenzator? Ima li natpisnu pločicu?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,714
Pogledaj na nekoj drugoj mješalici koje boje idu na kondenzator i koliki je kondenzator (ne mislim na dimenzije u mm)
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,194
Moguće da je trofazni motor. Pa zato ima 4 žice.
Viđao sam takve kablove, uglavnom na starijim strojevima..
Najbolje da kupiš novi kabel 4x1,5.
Stopice fi5, 1,5 kvadrat. I spojiš to kak spada
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,714
To je motor možda 650W i trofazni je samo onda ako je mješalica imala dizalivu!
Što piše na tablici motora!
 

Najnoviji postovi

Na vrh