• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ELEKTRODE

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Jednom mom poznatom led je razbio blok motora (IMT539)i on je to "zalijepio" nekim posebnim ljepilom. E sad jeste li culi za tko nesto ili sam je krivo razumio? Uglavnom, to je bilo pred dvadesetak godina i traktor cijelo vrijeme uredno radi i najteze poslove ....
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako nema nekakvog većeg tlaka ili nosivosti najbolje je to riješiti tekućim dvokomponentnim metalom.Potrebno je samo dobro obrusiti da bude čisto i kad tekući metal uhvati nema curenja a može se lijepo obraditi i ofarbati da se ni ne pozna da je nešto rađeno.
 
M

maksica6

Guest
Evo slike iza bosch pumpe je ovo napuknuce.
Obrisan neispravan link.

A sto se tice aparata za svasanje moj otac ima jos od prvoga svjetskog rata ,samo je trafo i na njemu nema nikakvog stelanja ,nego se samo mijenjaju elektrode,on je sa njime rezao sine od vlaka bez problema i imam jos 2 kovacke vatre jdnau veliku i jednu manju gdje otkiva plugove,trenutno je napravio par vinjaka za ostrenje kolja,onak iz zajebancije.Inace je iskovao tisuce spica za kompresore...........
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
maksica6 kaže:
imam jos 2 kovacke vatre jdnau veliku i jednu manju gdje otkiva plugove,trenutno je napravio par vinjaka za ostrenje kolja,onak iz zajebancije.Inace je iskovao tisuce spica za kompresore...........
A jel on može, hoce ,zna napraviti poštenu, ali onako poštenu mačetu .. ?
 
M

maksica6

Guest
Pa napravi on sve sto se tice zeljeza ,ali je jako bolestan ,daj mi neki nacrt pa ga mogu pitati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
maksica6 kaže:
Pa napravi on sve sto se tice zeljeza ,ali je jako bolestan ,daj mi neki nacrt pa ga mogu pitati.
Prvo zdravlja tati ...
hm...nacrt ..nemam nacrt ..
Mogu pokušati objasniti za kaj trebam ....imam one kineske macete s sajmišta koje ništa ne valjaju ,nisu otkovane ,matrijal neprimjeren svrhi itd.
Maceta mi treba za šumu .znaci ja ne koristim sjekiru ili manju sjekiru tj. balticu (valjda razumiješ kaj je baltica) ili kosir tj. vinjak kako ti zoveš ..za sve to mi odgovara maceta ,
Maceta mi je prakticna jer mi je stalno jedan ruka skobodna , ima težinu ,inerciju zamaha itd.
Imam jednu manju koju si je tata napravio od gater pile ali je tanka i služi za sjecenje kukuruza , trnje i za tanje stvari ,nikako nije za šumu .
Oblik mi nije važan ,može biti npr . ovakva
Obrisan neispravan link.
ove kineske imaju naprijed kljun , ima i on prednosti ...s njim možeš privuci granu .
Korice nisu problem napravim ih sam , bitno da ostane matrijala iza oštrice pa si oblikujem kako mi paše.
Bitno da je otkovana , zakaljena i od "dobrog " matrijala .
 
B

Bobo

Guest
Feder platu od LADE i kuj ju od nemila do nedraga... Da vidis kako se macete prave ;)
 
M

maksica6

Guest
Bobo kaže:
Feder platu od LADE i kuj ju od nemila do nedraga... Da vidis kako se macete prave ;)
Da dobra je i feder plata,samo sto on kad kuje tako nesto gdje je potrebna ostrina stavi jedno zeljezo posipa sa specijalnim prahom i tak par puta i zatim udri po tome kad se uzari ,pitacu ga ali trenutno ide pod kraj mjeseca u bolnicu na OP ,tako da do daljnjega nista,vidjeceemo poslije OP a,kak mu bude,i hoce li moci raditi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
maksica6 kaže:
Da dobra je i feder plata,samo sto on kad kuje tako nesto gdje je potrebna ostrina stavi jedno zeljezo posipa sa specijalnim prahom i tak par puta i zatim udri po tome kad se uzari ,pitacu ga ali trenutno ide pod kraj mjeseca u bolnicu na OP ,tako da do daljnjega nista,vidjeceemo poslije OP a,kak mu bude,i hoce li moci raditi.
Ako je tako ,ne bi htio gnjaviti , javi mi se kad bude spreman za nove pobjede ..
Sretno na OP
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
@BOBO lada nema feder platu :(
kod nje su opruge

mozda mislis na PeZejca ili fiata tristaca
 
B

Bobo

Guest
Koliko si siguran da Lade nemaju feder plate?

Nikad nisam Rivu rastavljo, al mi milijun ljudi reklo da se macete prave od ladinih feder-plata, jer su bas taman dimenzije...
 
B

Bobo

Guest
Svaka cast!

Odakle onda svima njima feder s lade da si prave macete?



Nego... Da nastavimo u duhu teme. Oce li itko napisati kako se to gus vari na hladno ili nece?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
petar kaže:
Bobo, možda od fiće federplata

U zadnje vrijem moraš fiću tražit sa svijećom, tako je barem u mojoj široj okolici!
 
B

Bobo

Guest
Da su mi od fice rekli, tako bih i ja ovdje napisao, al svi govore da su od ladinih plata to radili...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A one stare lade (ne rive, nive ili samare) ..kaj nisu one imale federplate :scratch
 
B

Bobo

Guest
Riva je starija od samare ohoho, a s nivom je tu negdje. niva i samara imaju normalne opruge...
 

Najnoviji postovi

Na vrh