• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ELEKTRODE

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imao sam ja pre neku jadranku elektrodu malo celicniju ali da me ubijes neznam joj oznaku. to su stare pre vise od 30god. useci samo plocu na v , i mozes i ojacanja dodati da bolje drzi. ili napravi plocu na L da uhvati dve strane sine sa varom. to je dosta jace za naprezanje
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Danas kupio neke turske elektrode od 2.5mm nije bilo drugi pa uzeo za probu 1kg 27kn i nisu lose!!


 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:(clap): :(clap):
Dobar majstor iz ničega napravi nešto, tak ti je i s tim elektrodama.:(clap):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni se za sad nisu pokazale lose potrosio sam nekih oko 15 elektrodi budemo vidjeli sutra kak ce se pokazat na spajanju plocevina!!
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Trebale bi bit ok, ja koristim 3,25 mm isto geka, dobre su jedino kod šivanja treba ići sporije jer ne zaljevaju pa ostaje šljake.
Buš videl, sad kad si kupio vari, nema druge.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Jedino je kod vas cijena paprena, kod nas u trgo agenciji 3,25 mm paket 5 kg 102 kn, a uvas 1 kg 27kn 2,5 mm. E tu je razlika.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Budem vidio za sad zadovoljan ako tak i dalje ostane onda cemo se dogovorit da mi ti kupis kod sebe pa se nademo ili mi posaljes i dobis pare!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Je kila je kila al nije ista cijena za 2.5mm i 3.25mm bar kod mene je razlika u cijeni!!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Bidd je uvoznik, a oni prodaju robu na veliko i najaci su u zeljezu kod nas tak da vijerujem da si nebi priustili uvoziti bilo kaj.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Je kila je kila al nije ista cijena za 2.5mm i 3.25mm bar kod mene je razlika u cijeni!!

Je kila je kila mislim da je 5kg paket 2,5 mm 85 kn al nisam siguran, moram još provjerit
Može bumo se dogovorili za kupnju
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ajd provijeri jos cijene ja bih uzeo i jedne i druge ako su takve cijene kad ces ic gledat mozes odmah uzet mi ih!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Evo provjereno trenutna cijena
2,5 mm 5 kg 115 kn
3,25 mm 5 kg 109 kn
Ili možeš vidit na stranicama trgo agencije.
Oni ti mogu poslat poštom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala na informaciji budem vidio kak cu ako bude vremena uzmes pa navratim da se nesto popije ako bas nebude vremena onda cu njih zvat da mi posalju!!
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ok navrati, uvjek ima za popit i pojest a ni ta trgovina nije daleko od mene, nekih 15 min vožnje. :icon_jook:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Cim se malo ulovi vremena budemo se culi pa cu navratit i danas sam vario s njima plocevinu i meni su elektrode super!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ja vala przim sa ez 11f elektroda zagreb tih ovdje u bosni najlakse kupim kila je 5 maraka sto je 2.5 evra ne znam kolko je u kunama

oce bogami malo jebavat kad se navataju vlage al opalis ih na 150 stepeni u rernu na sat vremena i budu ko nove...ili ko ima dobar aparat koji ima ventilator...kad mi se ne da grijati ili nemam vremena jednostavno je prespojim na kratki spoj iliti ga da zasteka na metal na najjacoj amperazi drzim malo tako i onda opet bude suva ko barut i przi ko luda.

Tako da sam ja sto se tice ez 11f stvarno zadovoljan.

Doduse znaju malo jebavat po pitanju sljake...traze stvarno fino podesenu amperazu...kad je malcice slaba od idealne onda se tesko odvaja sljaka od vara a kad je malcice jaca onda bjezi otopina ispred vara pa ide sljaka u var... al tu treba samo malo zivaca i prakse pa se i to izganja... na mojoj licno zvekecucovarecoj kutijetini najbolje rade na 125 A
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kaj 125A nije puno?
Ja varim sa 2.25 na 80-90A debljinu zeljeza do 5mm i super radi.
Imam mali inverter varistroj.


 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ne 125 je za moj buzzbox potaman
pazi velika je razlika izmedju invertera i obicnog trafo aparata
stabilniji luk dosta laksi start itd...
trafo je skroz nesto drugo :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh