• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

V

vedran5

Guest
Re: traktor Eurowolf

U mom mijestu ima jedan 454,i prilično me zbunjuje jer je to po meni novi traktor.Prolazim kraj njega već mjesec
dana.Rastavljen je mjenjač od motora.Nisam uspio razgovarat s gazdom ali svakako bih želio.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
gogych kaže:
Imam pitanje za nekog od vas vlasnika eurowolfa,svejedno je da li 45 il 55ks,naime,jedan mi frend ima wolfa 45 i žali mi se na hidraulik,točnije,problem pri oranju,traktor nema fini hidraulik i nema mu druge nego stalno rukom regulirati hidraulik pri oranju što meni zvuči nevjerovatno makar i za kineza...vjerujem da ima neki način regulacije hidraulika ili se varam,može mi netko nešto više reći o tome,ali molim od vlasnika takvog traktora a ne tipa rekla-kazala-čula kakvih je postova koliko vidim najviše ovdje?
Ja ti imam eurowolfa 55ks i prodavači su nam naravno govorili da ima finu hidrauliku. Kod mene je orao jako malo (možda oko 2 rali) i tad sam stvarno stalno morao držati ruku na ručici hidraulika i svako malo regulirati. E sad da sam imao više vremena i da više orem s njim potrudio bi se malo oko tog hidraulika da skužim jel ima finu regulaciju, ali pošto mi on služi za lakše poslove nisam...inače ide jako lijepo s 2x12" plugovima.
 
B

Bobo

Guest
Koliko znam da kinezi, kao i stariji ruski traktori, imaju jednu rucku ili ventil s kojim reguliras do koje visine ce se hidraulicni klip uvlaciti i da na toj razini drzi poluge. Naj lakse je reci da je traktor los i da ne valja, a upute nece nitko citati, jer svi sve znaju...

Dakle, kad dodje na njivu, i krene orati. kad dodje na zaljenu dubinu, mozda ima neki ventil za zavrnuti ili tako nesto da "zaglavi" hidraulik na toj visini, da ga moze dizat, ali ne i spustati. Nije fini samoregulirajuci hidraulik, nego je ro rucna regulacija dubine. Dok taj "ventil" ili ne znam ja sto ne zatvori, plug ce stalno ici u dubinu i morat ce ga vracati gore...


Drugi lijek je postavljanje tocka na plug i oranje bez ikakvih problema...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: traktor Eurowolf

petar kaže:
Komšija ima 545, tera ga ko vrag svoju mater, traktor pali ko avion, jedino ga pati el. instalacija. S njim radi sve, od oranja, baliranja, probao je i silirat s mojim silokomajom ali ima prebrzu prvu sporu. Navodno ima još neku ručicu za sporije brzine.
Kum ima europarda 80ks, isto ga poprilično tera, nema više od 1000h i poprilično je mastan, skoro ko imt ;)
Jesi siguran da je model 545 (koliko ja znam može biti 454 ili 554) :scratch
Mjenjač je 16 naprijed i 8 natrag, a ta ručica za još sporije brzine ti se nalazi iza desne noge kad sjediš na traktoru. Kod mene je traktor iskakao iz brzine već prvog dana kad smo ga kupili baš na toj ručici, a kako mi tako spore brzine ne trebaju jednostavno smo zablokirali tu ručicu tako da je stalno u "brzima".
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Bobo kaže:
Koliko znam da kinezi, kao i stariji ruski traktori, imaju jednu rucku ili ventil s kojim reguliras do koje visine ce se hidraulicni klip uvlaciti i da na toj razini drzi poluge. Naj lakse je reci da je traktor los i da ne valja, a upute nece nitko citati, jer svi sve znaju...

Dakle, kad dodje na njivu, i krene orati. kad dodje na zaljenu dubinu, mozda ima neki ventil za zavrnuti ili tako nesto da "zaglavi" hidraulik na toj visini, da ga moze dizat, ali ne i spustati. Nije fini samoregulirajuci hidraulik, nego je ro rucna regulacija dubine. Dok taj "ventil" ili ne znam ja sto ne zatvori, plug ce stalno ici u dubinu i morat ce ga vracati gore...


Drugi lijek je postavljanje tocka na plug i oranje bez ikakvih problema...
Hm...imam ventil na kojem reguliram da li hoću da mi radi hidraulik ili da mi tjera ulje za recimo omatač za bale...moda bi se stvarno na tome moglo regulirati. Ali i ja mislim da je možda najbolje rješenje da se stavi kotač na plug i onda samo oreš i oreš...
 
B

Bobo

Guest
Istina, tocak na plugu je preporod preporoda i onda ores kako zelis.

Ako eurowolfori nemaju nikakvu regulaciju hidraulika, tocak je najbezbolnije rjesenje, gledano dugorocno...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
OT jeli ima ne netu neki on-line ducan za pogledati kotace. Informativno me zanima cijena/dimenzije za eventualno nadograditi na kultivator, da sad ne secem po raznim ducanima :) iz stolice je najlakse ;)
 
S

Sesva

Guest
Bobo kaže:
Koliko znam da kinezi, kao i stariji ruski traktori, imaju jednu rucku ili ventil s kojim reguliras do koje visine ce se hidraulicni klip uvlaciti i da na toj razini drzi poluge. Naj lakse je reci da je traktor los i da ne valja, a upute nece nitko citati, jer svi sve znaju...

Dakle, kad dodje na njivu, i krene orati. kad dodje na zaljenu dubinu, mozda ima neki ventil za zavrnuti ili tako nesto da "zaglavi" hidraulik na toj visini, da ga moze dizat, ali ne i spustati. Nije fini samoregulirajuci hidraulik, nego je ro rucna regulacija dubine. Dok taj "ventil" ili ne znam ja sto ne zatvori, plug ce stalno ici u dubinu i morat ce ga vracati gore...


Drugi lijek je postavljanje tocka na plug i oranje bez ikakvih problema...



Joj daj nemojte pametovat molim vas , kaj vi brijete ,pa imam ja europarda 804 , kak meni spusit , dignem bilokaj pa je stalno isto jebote regulacija , regulacija je jednaka stalno normalno, automatsko kak spusits tak je , kak dignes tak je , nemas kaj filozofirat , normalna hidraulika , ak ti je problem kad ores da ti ide van ili unutra hidraullika po mojem misljenju ti je problem s uljem , nadolij ulja ... i raspitaj se kod servisera, moj ima 600 i nesto sati i nikad nikakvih problema i isto po ilovaci vuce 3 x 14 cola u prvoj direktnoj , potrosnja isto tak negdje ko tvoj , nis mu nije problem , super je fakat traktor , odlican se pokazao !

A kaj se tic hidraulike mislim da je to samo zbog ulja
 
P

phoenixfendt

Guest
meni je regulacija hidraulike na fotonu 804 odlicna i ima mesano plivajuci polozaj kada ore dobro se ponasa samo spustim i picim...sada za njim vucem setvospremac consum conset 3.2 sa hidro krilima i vucem ga u drugom brzohodnom bez problem i ide nekih 12 do 16 km/h i rezultat je odlican nije mu tesko da radi sa njim i potrosi jedva 2,5 do 3 litra po jutru ili 5 po hektaru a ide 12 km/h a ucinak je 12 do 15 minuta jutro ili 4,5 jutara na sat...ja sam zadovoljan sa njime ali imam jedan problem sa hidraulikom koji je sada poceo da bude malo ozbiljnij ulje mi se pregreva i nece da dize setvospremac od 900kg bez velikog gasa kad je hladan dize ga bez problema a kad je zagrejan nemoze ga podici ako nedam 1500obr i bio sam kod majstora i kaze da je to neki sigurnosti ventil ili tako nesto i da je to uzrok prerevanja ulja i problem sa dizanjem i neki dan cu ici kod njega pa da vidimo u cemu je stvarno problem?videcemo :D
evo i video klipova kako radim sa spremacem
[youtube:33nfs9kw]sI4S3NAUj8Y[/youtube:33nfs9kw]
[youtube:33nfs9kw]58DwBEQLaD0[/youtube:33nfs9kw]
 
S

Sesva

Guest
LJepo ide traktor , jel tvoj isto iz one prve serije kaj su pustili u prodaju s originalnim motorima od perkinsa , a ne s onima kaj su radeni po licenci , moj je onaj iz prve serije s originalnim motorima !
 
P

phoenixfendt

Guest
I Moj je iz one prve serije sa original perkins motorom i menjacem i sve ostalo je original ...vise sam napisao u temi EUROPARD 804 pa pogledajte i komnetarisite.... i zadovoljan sam sa njime evo sta sam jos snimio pogledajte
[youtube:1wwed9xn]CjQxgf6JwEs[/youtube:1wwed9xn]
[youtube:1wwed9xn]HA0vLsCk2lQ[/youtube:1wwed9xn]
 
S

Sesva

Guest
Stari moj a jesi se ti ikad zapitao zasto tebi ulje vrije , ili zakuha sto vec pa nece dizat ?

Pa ocito jer nesto nestima , sad moze bit do ulja , ventila onih , ili mozda neki mehanicki kvar, ili si ti njega samo mozda presilio !

aj probaj drugi puta s sjetvospremacem radit u prvoj direktnoj duze vrijeme isto tako , pa ponda probaj dizat na normalnim okretajima oko 800-1000 , ako ti onda nece htjet dic , onda ti je hidraulika nesto zaribana !

Meni dize ama bas sve pri bilokojim okretajim i sve je normalno , nisam imao nikakvih problema , osim kad smo ga kupili jebeni glupi kinezi nisu stavili gumice na spojeve na anlaseru i cjeli je zahrdao iznutra i usla voda u njega i pojela ga hrda , i nismo mogli palit traktor ,dok nismo ja i stari otkrili sto je bilo to , pa smo se isli zalit reklamirat i sve za ***** , opet smo morali platiti novi i taj opet nema gumice , ali smo opet nes ja i stari skemijali , mogli bi sad opet ak zariba samo dolje s brusillilicom rupu ili dve da moze voda van , ali vidjet cemo , inace nemam nikakvih problema !!
 
P

phoenixfendt

Guest
danas sam bio kod majstora i izmerili smo radni pristisak hidraulike i on iznosi 150bara na leru a uzrok pregrevanja ulja moze biti neki ventil na razvodniku ili tako nesto posto je pumpa dobra samo nesto je zeznuto na hidraulici jer i kad je zagrejan i radi na leru sa podignutim spremacem on ga polako spusta dole a motor radi znaci ako ga ostavim par minuta da stoji u mestu sa podignutim spremacem on ce ga polako spustiti dole i nece ga dignuti ispod 1500obr/min...znaci problem je negde na razvodniku ili ventilima pa se tu ulje pregreva i uzrokuje mi problem sa dizanjem...inace sutra ide traktor kod majstora pa cemo videti sta je tacno uzrok problema sa hidraulikom....
sta kazete na videa ????
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ejjj...video ti je odličan!!!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
S

Sesva

Guest
videi su prva liga , a imam jedno pitanje , zasto si stavljao onako radio :: ????? :) XD ,slikat cu ti ja svoje kak je montirano i stavljeno , radio mp3 cd-i ,i 2 zvucnika , super slozeno i antena je bila izvedena gore na krov u kanal na krovu ali ju je grana svejedno opet otrgla , pa cmeo kupit onu sto se iznutra stavi !

Danas smo bas orali jest da samo 5 rali , ali nismo mogli ic prije bilo posla , super se oralo , u prvoj direktnoj , ali jedini je problem bio sto to prije nije bilo orano , mozda prije 20 godina hhahaha , ali svejedno super smo sve poorali , poslikat cu mozda sutra ak ce mi se dat ic na polje !

Daj mi podatke od sjetvospremaca , di si kupio , cjena , proizvodac i te gluposti...

dobar je !
 
P

phoenixfendt

Guest
radio sam stavio tako sto mi se tako svidelo pa sam ja napravio kutiju za radio pioneer deh 2000mp i kutije za zvucnike sal xpro 3 130 od 200w i zadovoljan sam sa muzikom odlicno svira ali se dobro cuje motor pa zbog toga trpe usi naravno hehe i antenu imam u kabini pored radia i dobro prima sve stanice...sto se tice setvospremaca to je iz beceja consumov conset 3.2 sa hidro krilima pravljen po porudzbini i kostao je 2400e i prezadovoljan sam sa njim kako lepo radi...na video snimku se vidi najbolje kako radi i savrsen je za moj traktor vuce ga bez problema :D
 
P

phoenixfendt

Guest
sesva jel ti smeta pomalo bucna i ne izolovana kabina fotona?jel se moze nekako staviti tamo zvucna izolacija i malo meksi nosaci kabine posto su jako tvrde gume nosaca kabine kinezi stavili pa kabina nema oscilacije i u njoj se dosta cuje buka i vibracije pa me zanima dali se to moze nekako resiti?sta mislis..zeleo bi saslusati i druge clanove ako imaju neke predloge i savete ..unapred hvala
 
S

Sesva

Guest
neznam kak je tebi ali moj nije tak prebucan , ali da zvucna izolacija kabine je fakat lose napravljena , ali nije preglasno u kabini , meni je potpuno normalno , neznam mozda je tvoj nesto bucniji od mojega , ko zna kod kineza eheheh

a cuj pa dala bi se izolacija zvucna napravit , al ono to netko ko se time bavi , jer od toga doma nista nece bit ... raspitaj se kod nekoga ko se tak necim bavi .. treba skinut cjelu kabinu i stavit neku dobru zvucnu izloaciju ljepo unutra .. a mi ju necem osigurno izlorat .... sad ti ak oces pozabavi se ... sretno s time
 

Najnoviji postovi

Na vrh