• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

G

giga

Guest
gemist boy ja imam jedno pitanje posto i sam tragam za traktorom koji mi je potreban za obraćivanje neki 3 hektara obradivih površina i 5 hektara voćnjaka jabuka. Dosta sam pohvala dobio za ovaj traktor kao izdrživ i pouzdan tako da sam se odlucio za tu variantu između njega i imt 550 koji je za 8000 eura skuplji pa me interesuje tvoje misljenje kao vlasnika toga traktora da li je za taj posao. do sad sam radio sa imt 560.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ja u subbotu bio na sajmu u Gudovcu i pogledao foton 824 za 152 600kn sa grijanom kabinom i klimom dali netko zna kakvi su ti kinezi jer za tu cijenu ne izgledaju lose jest da je kabina tako tako tapesirana ali vrata se solidno zatvaraju.... kad se uzme u obzir kab. klima. kompresor.....80ks....jos da ima automacku kuku za prikolicu..... i da se ne kvari.... po ovoj cijeni je Best Buy
 
L

lunic

Guest
ja u subbotu bio na sajmu u Gudovcu i pogledao foton 824 za 152 600kn sa grijanom kabinom i klimom dali netko zna kakvi su ti kinezi jer za tu cijenu ne izgledaju lose jest da je kabina tako tako tapesirana ali vrata se solidno zatvaraju.... kad se uzme u obzir kab. klima. kompresor.....80ks....jos da ima automacku kuku za prikolicu..... i da se ne kvari.... po ovoj cijeni je Best Buy

Nije problem u tome ako se kvare...jer nema traktora koji se ne kvari, svi se kvare. Od Fendt-a pa do TV-a. Nego je problem dali imas gdje kupiti rezervne dijelove ako ti se pokvari. A za njih nema ili ih treba cekat 100 godina. Od šurjaka Eurowolf stoji vec godinu dana na istom mjestu. Traktor od 250 radnih sati. Razlog, nema dijelova. Kad ih zoves uvijek ista prica. Doci ce, nece doci, na putu su, nisu na putu, u kini su, nisu u kini itd. itd.
Savjet, kloni ih se. Nekima rade pa ces naletiti na svakakve savjete i preporuke ali kad tad ce ti zatrebati neki dio i izgubit ces zivce nabavljajuci ga.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Da se i ja ukljucim. Sto se tice dijelova za Europard traktore, u Kondic komercu u Draksenicu imaju servis i sve rezervne dijelove. Jesenas nam na Europardu 454 otisla blokada i zimus isli mjenjati, cim smo dotjerali traktor mehanicar ode u skladiste po dio i kaze to je otislo i za dva dana popravili :partyman:. I da poravka je kostala 75e :D, mislim da vise kosta rastavljanje traktora nego sam dio. Inace poredjenja radi blokada na starom Steyru kosta preko 500e. Sad neznam da li dijelovi za Europard stimaju i za Eurowolf :?:
 
L

lunic

Guest
Da, ali za Steyr ces nac dijelove i za 10, 20, 30 godina dok za kineza je upitno dali ces vec drugu godinu moc nac dijelove. Problem je u tome sto firma/firme narucuju ove kineze na svoju ruku i cim nesto zasteka odmah nastaju problemi i nema vise dijelova i moguce da ih vise nikad ni ne bude. To je problem sa tim brandovima koji se stvore preko noci...tko je do prije 5 godina ikad cuo za Eurowolf ili Europard...nitko. Dok za Steyr ili bilo koju drugu poznatu marku znas da netko stoji iza njih i stajat ce sigurno jos neko vrijeme.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Nisam proćitao sve komentare pošto ih ima stvarno puno.
Osobno imamo evropard 824 a na farmi gdje radim imamo 804
moj "kinez" ima 3000 rs, i iako smo na 2000 radili generalku, pošto je pregrijan, zadovoljni smo sa traktorom
traktor je vrlo jeftin a održavanje i djelovi su povoljni
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
:confused: Kineski traktor:?: vjerujte u fazi sam kupnje traktora,ali definitivno sam prekrižio sve s Euroxxxx,zašto,zato što mjesecima čitam forume,i forume u okruženju.Došao sam do zaključka da najviše odlazi kardan,struje pa onda motor.Od kineza jedino YTO najbolji su se pokazali ali i oni imaju mana :!::!:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Na kinezu govorim o europardu kardan je bolji od večine traktora iste konjaže
na farmi u rastovcu je na mikser prikolici europard napravio 8000 rh
u v zdencima 3000
moj tjera rotodrljacu 3 m da kardan neosjeti
krivo si upučen
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Odakle si OPG Horvat?
Jer ovo za europarde i mikserice mogu i ja potvrdit...
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kod nas pola poslova sa traktorm radi se pomocu karadana, i do sada nije bilo nikakvih problema. Sto se uopsteno tice Europarda taj je traktor za svoju cijenu i vise nego dobar :prayer:. Nije ni blizu kao neki zapadni traktori, ali je i mnogo jeftiniji, ali brate dragi nas naj cesci traktor Imt pojede za predjelo, a izdje isto para. Ko ima pare netreba da se dvoumi, treba da kupi neki zapadni traktor, a u koga je povuci potegni ili se dvoumi izmedju IMT i Europarda kinez je rijesenje :weedman:. Recimo jos jedna interesantna stvar, a nama veoma bitna jer cesto radimo sa viljuskarom, je to da ima veoma jaku hidrauliku. Na polugama digne oko 1500kg, s tim da treba jedan da stane napred na tegove, a do nekih 1200kg netreba niko stajati, smatram da je to za traktor od 45KS veoma respektabilno :supz:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Kod nas pola poslova sa traktorm radi se pomocu karadana, i do sada nije bilo nikakvih problema. Sto se uopsteno tice Europarda taj je traktor za svoju cijenu i vise nego dobar :prayer:. Nije ni blizu kao neki zapadni traktori, ali je i mnogo jeftiniji, ali brate dragi nas naj cesci traktor Imt pojede za predjelo, a izdje isto para. Ko ima pare netreba da se dvoumi, treba da kupi neki zapadni traktor, a u koga je povuci potegni ili se dvoumi izmedju IMT i Europarda kinez je rijesenje :weedman:. Recimo jos jedna interesantna stvar, a nama veoma bitna jer cesto radimo sa viljuskarom, je to da ima veoma jaku hidrauliku. Na polugama digne oko 1500kg, s tim da treba jedan da stane napred na tegove, a do nekih 1200kg netreba niko stajati, smatram da je to za traktor od 45KS veoma respektabilno :supz:

Kolega koji imaš traktor?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kolega koji imaš traktor?

Europard 454
Evo i neke slike

s6300227.jpg
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
:rolfer:Jednog dana i ja budem imao dobar traktor:D
Ja imam zajebanije brdo 45x45 stupnjeva da vidiš kako diže IMT 542 prednji dio i zanosi bez prednje vuče nema ništa:cry:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
:rolfer:Jednog dana i ja budem imao dobar traktor:D
Ja imam zajebanije brdo 45x45 stupnjeva da vidiš kako diže IMT 542 prednji dio i zanosi bez prednje vuče nema ništa:cry:

Znam kako ti je. Vremenom ce sve doci na svoje, samo da je covjeku strpljenja.
Mulcirao sam u jednom tako brdovitom vocnjaku, na uzglavnici kada izlazim strogo motanje niz obalu jer uz obalu bi se traktor zbog mulcera prevrnuo. A iako je trava 30-40cm traktor kolika je obala koci motorom :finga:, a ja se oduprem nogama i drzim za volan da se nebi nasadio na mjenjac :shock:.
Kod nas u krusci ako je malo mokrije niz obalu 539 prazna kola guraju, vjedva stane, a da sa njim vucemo djubar po mokrome nesmijemo ni pomisliti otislo bi sve u pm. :finga:
U nasem kraju to jest u obliznjim selima ima dosta ljudi koji imaju bas brdovite vocnjake i obradjuju ih sa 539, ja im se iskreno divim, jer to je cisti s e x sa traktorom
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Onaj rasipač za voćnjake malo detalja ,ustvari malo više,jer to neki dodatak ili samogradnja?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Pa dobro je on zaštićen unutra zbog prskanja,dosada jedini kinez (manji) kojem mačka nermože ući u kabinu,a da su vrata zatvorena:lol:
Uglavnom nije loše,koliko love toliko i muzike:p
 

Najnoviji postovi

Na vrh