• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

nparat

Novi član
Tu od
16 Stu 2008
Poruka
25
Filteri

Evo ovako
Filter ulja postojeći je bija Filtex nema nikakve oznake pa po tome nisma ni mogao naći zamjenski.
Sad sam odnio postojeći i utvrdili da je to filter koji se koristi na tamićima i golfu 2 mogiće i na još nekim strojevima ,oznaka na novom MANN filteru je W 940/25 neznam jesu li ovo brojke nekakav standard.---38kn

Usput sam skinio i filter goriva postojeći je bija originalni nepoznate marke i oznaka.
Izmjerili smo te po dimenzijama navoja i promjeru brtve paše Mann WK731 (opet piše tam,golf)
samo što je novi za 3 cm duži a ja se nemogu sjetiti ima li nešto što bi moglo smetati.Probati ću ga postaviti preko vikenda pa mogu nakon toga potvrditi da sve odgovara.Inače ovaj je ---58kn
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Evo ovako
Filter ulja postojeći je bija Filtex nema nikakve oznake pa po tome nisma ni mogao naći zamjenski.
Sad sam odnio postojeći i utvrdili da je to filter koji se koristi na tamićima i golfu 2 mogiće i na još nekim strojevima ,oznaka na novom MANN filteru je W 940/25 neznam jesu li ovo brojke nekakav standard.---38kn

Usput sam skinio i filter goriva postojeći je bija originalni nepoznate marke i oznaka.
Izmjerili smo te po dimenzijama navoja i promjeru brtve paše Mann WK731 (opet piše tam,golf)
samo što je novi za 3 cm duži a ja se nemogu sjetiti ima li nešto što bi moglo smetati.Probati ću ga postaviti preko vikenda pa mogu nakon toga potvrditi da sve odgovara.Inače ovaj je ---58kn

baš sad malo sam navrnul u temo o Kinezim i vidim da imaš problema sa
filtrima ulja. Na tim traktorima vele da je motor kopija Perkinsa, pa bi po svemu sudeći treba pasti filter ulja od GOFA 1,2,3 D, TD i TDI, IMT 539 nadalje jer je filter isti po navoju, preljevno ventilu i ostalim dimenzijama.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Ja imam kineza 824 već 6 g i stalno koristimo te jeftine filtere sad el je od imt ili dajca neznam i sljaka stalno
 

Moslavac

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
32
Eurowolf

Bok svima! Evo da se javim. Ja sam vlasnik Eurowolfa 454 iz 2006. godine imogu reći da je traktor zvijer, dupla vuča, servo volan, ore bolje nego imt 565 ali je imao jedan kvar do sada i to mu je najveća mana: otišla mu je lamela nakon 2 godine rada, tako da nisam previše zadovoljan.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Pa lamela je potrošni materijal
na zetoru 120 ks gdje radin na 400 h je otisla nakon par mjeseci i poslje opet za 500 h
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Pa lamela je potrošni materijal
na zetoru 120 ks gdje radin na 400 h je otisla nakon par mjeseci i poslje opet za 500 h
I to je onda do stroja :scratch
 

Moslavac

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
32
Na imt-u koji je skoro 25 godina nije lamela dirana a na ovom već jehttp://www.poljoprivredni-forum.com/images/smilies/icon_scratch.gif. Usput ako je netko za kupnju ew 454 nek se javi.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Na imt-u koji je skoro 25 godina nije lamela dirana a na ovom već jehttp://www.poljoprivredni-forum.com/images/smilies/icon_scratch.gif. Usput ako je netko za kupnju ew 454 nek se javi.

slike, cijena??
zamjena uz nadoplatu?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Na imt-u koji je skoro 25 godina nije lamela dirana a na ovom već jehttp://www.poljoprivredni-forum.com/images/smilies/icon_scratch.gif. Usput ako je netko za kupnju ew 454 nek se javi.

Pa stace na IMT otici lamela kad on tr,tr,tr i odma proklize, ako je vece opterecenje odmah proklize a kada traktor ima duplu vucu i iole tezinu njemu treba oho da proklize. Je li sve ostalo uredu na traktoru posto kazez da nisi zadovoljan a u 5 godina si imao samo jedan veci kvar. Neznam mozda neki ocekuju i previse od tih kineza, ali kod nas je prevaziso moja ocekivanja, kada smo ga kupili ja sam mislio da cemo ga samo popravljati i da ce za par godina biti za staro gvozdje, kad ono kinez ide i ide, bez ijedne vece greske. A netreba ga ni uporedjivati sa imt jer ga kinez pojede za dorucak, i po kvalitetu i po sposobnosti :supz:
 
M

maliali

Guest
Drug jesi procitao privatnu poruku sto sam ti poslao?

jesam!
Ipak sam definitivno odustao od kineza... idem na zetora, on je provjeren. bio sam u utorak cijeli dan prijedor-kozarac-banja luka. od 100 traktora koje sam vidio 95 je zetora, nevjerovatno. to dovoljno sve govori. pregovaram s covjekom oko zetora 5341 ali "otom-potom" ;-)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
jesam!
Ipak sam definitivno odustao od kineza... idem na zetora, on je provjeren. bio sam u utorak cijeli dan prijedor-kozarac-banja luka. od 100 traktora koje sam vidio 95 je zetora, nevjerovatno. to dovoljno sve govori. pregovaram s covjekom oko zetora 5341 ali "otom-potom" ;-)

Ok ja samo kazem ako ti odgovara mozda bi se mogli dogovoriti. Da nije zetor malo presirok za voce, moja preporuka ako ne kinez onda neki zapadni traktor, zetor nije los ali je cijena za takav traktor vjerovatno previsoka narocito ako gledamo omjer ulozenog i dobijenog.
Pa i od 100 domacinstava, preko 80 ih ima IMT, a moze pricati ko god sta hoce ali je rad sa imt-om cisti s-e-x :finga:
 
M

maliali

Guest
Ok ja samo kazem ako ti odgovara mozda bi se mogli dogovoriti. Da nije zetor malo presirok za voce, moja preporuka ako ne kinez onda neki zapadni traktor, zetor nije los ali je cijena za takav traktor vjerovatno previsoka narocito ako gledamo omjer ulozenog i dobijenog.
Pa i od 100 domacinstava, preko 80 ih ima IMT, a moze pricati ko god sta hoce ali je rad sa imt-om cisti s-e-x :finga:

Mozda jest previsok, ali presirok, za moju plantazu nije. a kasnije i ako bi bio previsok lakse cu ga se rijesiti od bilo kojeg drugog traktros, zar ne?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Mozda jest previsok, ali presirok, za moju plantazu nije. a kasnije i ako bi bio previsok lakse cu ga se rijesiti od bilo kojeg drugog traktros, zar ne?

Ziva istina, zetori se prodaju kao ludi. Daleko od toga da su to losi traktori ali da su precijenjeni, preceijenjeni su :madmana:. Primjera radi Zetor 7745 11000e :axe:. Da mi je znati sta ljudi toliko vide u njima pa daju za njih tolike pare :scratch
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nemoraš dati baš 11kila eura.. Da se nać i jefitinije, a ne samo preko njuškala tražit..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Nemoraš dati baš 11kila eura.. Da se nać i jefitinije, a ne samo preko njuškala tražit..

Nisam ja gledao preko njuskala vec stric prodao 77-45 za 11000e, doduse ja govorim o traktorima koji su u ekstra stanju, moze se naci 77-45 i za 9000e ali za :toimonster:, ali na takve traktore ja ni negledam kada govorim koliko se krece cijena nekog traktora. A evo jos jedan podatak, prije njega imao 62-45 i prodao preracunato u eure za nesto malo manje od 10 hiljada.:partyman:
 
M

maliali

Guest
ma preskupi jesu ali dugo drze vrijednost. prica mi covjek kako je kupio nekog zetora 52757568, nemam vise pojma kojeg, prije deset godina. skoro ga prodao za ISTE pare. nevjerovatno. dok je kod drugih traktora gotovo nemoguce...
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Nije moguce da niko sebi u zadnje vrijeme nije priustio niti jednoga kineza :weedman:.
Nesto neki dan gledam, kod mene u selu, a i u okolnim selima poslije IMT-a naj brojniji su kinezi, tacnije Europardi :D
Evo koja slika da malo skinemo paucinu s teme.








I jedan malo stariji video 2009g.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6keLsz_EYGk&feature=related[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh