• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Već smo 2 nove pumpe stavili i sad je nema dugo majstor mjenjo gumice na razvodu i radio je ko lud sa jednom od starih pumpi i sad opet neće
jednostavno slabo diže utovativać pada hidroulik i baca ulje van
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Već smo 2 nove pumpe stavili i sad je nema dugo majstor mjenjo gumice na razvodu i radio je ko lud sa jednom od starih pumpi i sad opet neće
jednostavno slabo diže utovativać pada hidroulik i baca ulje van

Jeste li pumpe nosili majstorima za hidrauliku?
Je li kvar do pumpe ili necega drugoga.
Ako popustaju cilindri na utovarivacu, onda je do razvodnika.
Gdje baca ulje van?
Jeste li mu mijenjali filter hidraulike?
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Uvjek smo pumpe nosili i jedanut mjenjali ulje sad zadnji put nalili super3 i onda je bilo super bolje neg kad je bio novi a valjd je bio velik pritisak pa izbilo ovaj put
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Uvjek smo pumpe nosili i jedanut mjenjali ulje sad zadnji put nalili super3 i onda je bilo super bolje neg kad je bio novi a valjd je bio velik pritisak pa izbilo ovaj put

Je li njemu zajednicko ulje mjenjaca i hidraulike?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Uvjek smo pumpe nosili i jedanut mjenjali ulje sad zadnji put nalili super3 i onda je bilo super bolje neg kad je bio novi a valjd je bio velik pritisak pa izbilo ovaj put

Joj joj ulje za motor u hidrauliku i onda se čudiš što nediže:confused:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Neznam za bagere to priznajem ali u traktora mislim da ide hidraulično,ili griješim?
Barem je tako kod mog i večine, možda kinezi imaju nešto specifično?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Njoko,a kaj misliš kakvo je ulje u hidrauličnom sistemu bagera?

Hidraulično, većinom 46-ica, kao što bi trebala biti i u kinezu. Pitanje je samo kojem bageru..
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Bilo je već rasprava o motornom ulju u hidrauličnom sistemu i kao najveća prednost se ističe da je multigradacijsko,znači da u zimi ima povoljnije performanse u odnosu na monogradacijska.Hidraol je više higroskopniji od motornog ulja i zimi je ono nikakvo da se izrazim malo oštrije.Npr.na strojevima koji su imali u sistemu običnu 46-icu koja je odigrala oko 2000 sati rada trebalo je puno duže da se zagrije i da stroj radi kak treba,na buri i jakom minusu su se i komande smrzavale.Dok na bagerima nije bil taj slučaj.Oćeš CAT-a,Liebherra,Komatsu,O&K...
 
B

berab

Guest
Nije moguce da niko sebi u zadnje vrijeme nije priustio niti jednoga kineza :weedman:.
Nesto neki dan gledam, kod mene u selu, a i u okolnim selima poslije IMT-a naj brojniji su kinezi, tacnije Europardi :D
Evo koja slika da malo skinemo paucinu s teme.

I jedan malo stariji video 2009g.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6keLsz_EYGk&feature=related[/YT]


Dobra ti ova cisterna :) Cujem da ti je bilo malo leda neki dan,rekao nam Karan...kakva godina :twisted:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Pa bio je hidrol i nikad nije radilo dobro kad smo nalili super dizao kao lud,
u dajca smo ljevali super pumpa je ista i sve radi kako treba
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Dobra ti ova cisterna :) Cujem da ti je bilo malo leda neki dan,rekao nam Karan...kakva godina :twisted:

Ma prava cisterna, otkud li mi samo :scratch
Da ti je prodam, lako cemo se dogovoriti :D
Mraz je za ovu godinu obrao sve tako da nema brige, samo da nebude negoga vecega leda.
Je li kod vas pomoglo sta zadimljavanje vocnjaka?
 
B

berab

Guest
Ma prava cisterna, otkud li mi samo :scratch
Da ti je prodam, lako cemo se dogovoriti :D
Mraz je za ovu godinu obrao sve tako da nema brige, samo da nebude negoga vecega leda.
Je li kod vas pomoglo sta zadimljavanje vocnjaka?

Aj ja sam bar od leda siguran... Ma nije nista pomoglo,mislim da kod onakvog mraza nista od ovih "narodskih" odbrana ne moze da pomogne... Danas su javili iz udruzenja da ce izlaziti komisije za porcjenu stete. udruzenje trazi da se proglasi elementarna nepogoda. A odgovor ministarstva je bio za sad da su njihove metereoloske stanice registrovale temp.-1 :supris: tako da cemo vidjeti sta ce biti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh