• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

B

Bobo

Guest
Na tom traktoru je mjenjac ZF, ne MF...

Prve serije su imale original Perkins motor i original ZF mjenjac. Kako je prodaja dobro pocela, poceli su praviti motore po licenci, kao i mjenjace, i ti traktori se kvare, dok ovi sa original dijelovima nisu uopce kvarljiva roba!
 
S

Sesva

Guest
Ovaj taktor u svoje 2 godine nikada nije imao kvara !!!

Nis se nikad niej potrgalo na njemu , a ne radimo ja i tata puno zemlje jer nemam potrebe za time samo malo nesto za sebe , ali puno idemo u šumu i koristimo ga za sve , traktor je za sve dobar !

A imamo oko 4 ha zemlje , poprilicno malo ,ali zadovoljava nase potrebe !!


Edit :

Eto sutra idemo orat negdje 2 ha zemlje sto je bilo žito pa cu snimit da vidite kako ide !

Nakon oranja prodemo jednom sa rotobranama od 2,5 metra !

Btw Bobo moj i je onaj kaj ti ima sve originalno , i nis se ne kvari !!!

Kupljen je u jeseni 2006 godine i od onda nis nije potrgano na njemu , dobro je sto nema elektroniku pa ga peremo i iz nutra i iz vana minivashom !

Odlican je traktor a ide ko lud i ima dobar prijenos snage na povrsinu , sve ima kaj treba !
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovaj taktor u svoje 2 godine nikada nije imao kvara !!!

Koliko radnih sati ima u te dvije godine?
 
S

Sesva

Guest
a ima 300 radnih sati jer imamo 2 traktora pa s velikim samo oremo , radimo s rotobranama i idemo u šumu , sve ostalo s malim , i k tome s velikim jos špricamo i neke poslove , ali su uglavnom poslovi podijeljeni pola pola , a mali zetor ore s dvobraznima 12" bez problema , savrseno mu ide !

Da nebi bilo zabune ono je 2511 !
 
S

Sesva

Guest
ekipa evo danas oko pola 7 navecer idem orat 2 hektara , a cu vam ovdje postat video !

NIje da ste izrazili zelju da vidite kako Europard ore ali ja cu vam pokazat , da se uvjerite da kinez moze orat isto dobro ko i neki JD od jedno 100 KS sa mojim plugovima , brazde slaze super inace , sad cemo vidjet kako ce biti danas , jos je poprilicno blato ali nema veze ! Ide zjong mong fong pong po svemu !
 
S

Sesva

Guest
Evo dečki, jucer smo ja i stari orali , pa sam nesto posnimao malo s mobitelom , nije moglo bolje buduci da je kamea 2.0 mgpx pa nije nesto kvalitetna snimka l, ali je dobra sve se vidi !!
Ima 6 dijelova buduci da nemam opciju da ih spojim

Orano je dva komada , jedan od pola hektara i jedan nesto manji od toga , ostalo jos nije spremno za oranje jer je gore kukuruz !
Sad na tu svu zemlju ide repa , ako nece bit dobar urod onda cemo ju zaorat !

Evo videa ovih 6 od oranja :

Ne vide se videi kad slozim da je tu , pomaknu se redovi i nece, nek neko kaze zas ne radi ???

ISo sam na yuotube , uploudao ih i sto treba s onim kodom koji sam dobio napravit ???

Nek neko kaze da onda mogu ubacit videe ovdje !
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovako, imaš link
Evo ti za primjer
http://www.youtube.com/watch?v=bG9ni1rVS54

Vidi odvo poslije znaka jednako kaj sam podebljal, taj dio kopiraš od svojih videozapisa i označiš, i u prozoru za odgovor stisneš gore ikonu YOUTUBE

Ako neznaš to napravit daj samo kopiraj linkove ovdje budem ja to napravio.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Smiljan kaže:
Ranko kaže:
Imam Europard-a 454 45ks i nebi ih nikom preporucio. Mjenjac je prava katastrofa, moram ga saltati sa dvije ruke koliko je tvrd i ima los raspored brzina... Sve u svemu cista 0.
Cisto nacelno me zanima (a pred koji mjesec me i jako zanimalo), a opet mozda nekome drugome pomogne tvoje iskustvo. Dakle, vidim da imas i IMT539, kakav je Europard u odnosu na 539, posto spadaju u istu cjenovnu kategoriju? Samo (ako je to samo) te raspored brzina i tvrdoca smeta? Dali se tih 5-6ks vise osjete u radu? U cemu je 454 bolji, a u cemu slabiji od 539? (Gdje se moze :) zanemari vjerojatnu razliku u godinama izmedju ta dva traktora)
Europard je u odnosu na imt 539 bolji najvise zbog prednje vuce i zatvorenije kabine( a i jest tesko biti bolji od imt 539). Teh 6 KS razlike se i ne osjeti puno ali posto je Europard malo tezi i ima prednji vucu u svakom slicaju je u prednosti. Nema sta zanemarivati razliku u godinama Europard je samo godinu mladji posto smo proslo proljece kupili Imt, a ovo Europard. Za te pare uzmes fino i kupis Zetora 5245 i nebrines. On ti je 150 puta bolji od Europarda (Udobnija kapina, dihtovan kabina, bolji mjenjac, grijanje/hladjenje u kabini, tezi za skoro tonu i dalje da ne nabrajam)

Za Sesva taj Europard je ipak malo veci pa nije toliko los. Ali da moj Stajeru od 70ks i 1973g. ima prednju vucu zaoro bi on tog kineza dok bi reko keks i jos bi ti i svirnuo.
Tak oda je moj savjet ako hocete igracku ( i to da traje svega par dana) kupite kinesko, a ako hocete traktor kupite nesto evropsko.... 8)
A, jos samo da dodam, kuces goru stvar na traktoru od loseg mjenjaca...
 
S

Sesva

Guest
Ranko kaže:
Smiljan kaže:
Ranko kaže:
Imam Europard-a 454 45ks i nebi ih nikom preporucio. Mjenjac je prava katastrofa, moram ga saltati sa dvije ruke koliko je tvrd i ima los raspored brzina... Sve u svemu cista 0.
Cisto nacelno me zanima (a pred koji mjesec me i jako zanimalo), a opet mozda nekome drugome pomogne tvoje iskustvo. Dakle, vidim da imas i IMT539, kakav je Europard u odnosu na 539, posto spadaju u istu cjenovnu kategoriju? Samo (ako je to samo) te raspored brzina i tvrdoca smeta? Dali se tih 5-6ks vise osjete u radu? U cemu je 454 bolji, a u cemu slabiji od 539? (Gdje se moze :) zanemari vjerojatnu razliku u godinama izmedju ta dva traktora)
Europard je u odnosu na imt 539 bolji najvise zbog prednje vuce i zatvorenije kabine( a i jest tesko biti bolji od imt 539). Teh 6 KS razlike se i ne osjeti puno ali posto je Europard malo tezi i ima prednji vucu u svakom slicaju je u prednosti. Nema sta zanemarivati razliku u godinama Europard je samo godinu mladji posto smo proslo proljece kupili Imt, a ovo Europard. Za te pare uzmes fino i kupis Zetora 5245 i nebrines. On ti je 150 puta bolji od Europarda (Udobnija kapina, dihtovan kabina, bolji mjenjac, grijanje/hladjenje u kabini, tezi za skoro tonu i dalje da ne nabrajam)

Za Sesva taj Europard je ipak malo veci pa nije toliko los. Ali da moj Stajeru od 70ks i 1973g. ima prednju vucu zaoro bi on tog kineza dok bi reko keks i jos bi ti i svirnuo.
Tak oda je moj savjet ako hocete igracku ( i to da traje svega par dana) kupite kinesko, a ako hocete traktor kupite nesto evropsko.... 8)
A, jos samo da dodam, kuces goru stvar na traktoru od loseg mjenjaca...

ima puno istine u tome sto kazes , a najvise u mjenjacu , mjenjac je za ***** to sam kazem , ide mi full na zivce vozim ga i sad cu ja njemu pazit okretaje da mi ne zakrci , lol koja glupost , jebemeti takav mjenjac , jebe mi se ja ga derem kaj god ide a to je 50 km/h ako ne i koji kilometric vise , fakat ide super jedino taj mjenjac je u banani , a s Europardom da smo isli ja i stari na natjecanje u Požegu ili di je vec bilo prvo mjesto bi bilo nase sto posto , samo cekajte da stavim videe na strnicu dok otkrijem problem , pa cete vidjet kak se ore !
 
B

Bobo

Guest
Ocito je da ne znas saltati brzine na mehanickom mjenjacu. To nije problem do traktora, vec do tebe...

Kad saltas u visu, redosljed radnji je ovakav:
1. Stisnuti kvacilo
2. izbaciti u ler
3. pustiti kvacilo
4. ponovno ga stisnuti
5. ubaciti u visu brzinu
6. otpustiti kvacilo.

Ovo se dogodi u manje od dvije sekunde, a kad se ispraksas, nema vise ni k od krcanja.

Kad saltas u brzinu nize, izmedju koraka 3. i 4. dodas medjugas, tj dognes obrtaje motora kratkim pritiskom pedale gasa, kako bi uskladio okretaje motora i mjenjaca.

I samo mala napomena: Taj traktor ako je na tvornickim postavkama, NIKAKO ne ide 50km/h, vec eventualno 40, kao i svi ostali traktori koji su vecinom mehanicki, i nemaju naprijed kocnice, ovjes i jos kojekakve ceremonije. Belarusi nerjetko idu 50-ak km/h, ali je to samoubojstvo... na traktoru koji nema barem naprijed kocnice 40 km/h je sasvim dovoljno...


I, da... Za oranje ne pisi gluposti, jer u Pozegi bi u najmanju ruku MOZDA bili 3. jer se prva dva mijesta znaju na svakom natjecanju... Imamo dva vrlo dobra oraca, samo jedan iz protesta ove godine nije dosao, jer lane nisu suci bili fer (duga prica) S trobraznim plugom pogotovo kraj njih ne bi dobro prosao ;)...
 
S

Sesva

Guest
Da je mjenjac normalan normalno bi se i saltalo , ali ja ocu rec da ja njega saltam dobro kuzis , tak kak si i reko ali sta mozes si ti gluh , traktor nema mazalice na mjenjacu nit nis kaj se tice brzina i daj mi reci kako nebi krcal mjenjac ???

Sta se pravis pametan za oranje , samo kad stavim video gore vidjet ces kak se ore , a sad ak ima netko msn i zanima ga kako smo orali mogu mu poslat preko msn-a jer s youtube-a stavim ovdje i nis se ne vidi osim razmaka izemdu redova kao da je video tu a nemres ga gledat , neka greska ????

Znaci ko oce vidjet video kako oremo i kako to izgleda izorano neka se javi na msn ivan.992@hotmail.com
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
pa nemoj se praviti koda ores najbolje na svijetu..
pa sta nisi onda isao na natjecanja.. :?: :?:
stvarno si lik. :?:
 
S

Sesva

Guest
hehe iduce godine sigurno idemo ove nismo mogli jer eto takva je bila situacija a i nemamo bas para puno da sad idemo dolje i placamo vucnu sluzbu da vozi traktor dolje , osim ako smo ludi pa idemo s traktorom po cesti heeheh !

ma ne kazem da oremo najbolje na svijetu ali bilo je bolje nego onaj koji je bio na prvom mjestu s Hurlimanom i Kvernelandom , ono je em plitko em su brazde lose slozene , mislim nisu lose nego slablje od nasih !

Btw ti prije mene oces vidjet kak smo orali ili ne , ja ti mogu videe poslat ???
 
S

Sesva

Guest
Evo stavit cu videe ovdje , ak rade dobro ak ne kaj bi ja !

Video 1

[youtube:3fcu5mqu]phT2g2gDg3I[/youtube:3fcu5mqu]

Video 2

[youtube:3fcu5mqu]P1ve_xRAwhs[/youtube:3fcu5mqu]

Video 3

[youtube:3fcu5mqu]SHfnAg3EBjc[/youtube:3fcu5mqu]

Video 4

[youtube:3fcu5mqu]YY-ATZjQcYk[/youtube:3fcu5mqu]

Video 5

[youtube:3fcu5mqu][/youtube:3fcu5mqu]

Video 6

[youtube:3fcu5mqu]VnxzWWiZaog[/youtube:3fcu5mqu]
 
B

Bobo

Guest
Linkovi od filmica popravljeni, iako se na njima nista ne vidi...

Kao prvo, DA, ja tako saltam svog IMT-a jer se tako mehanicki mjenjaci saltaju... Ako vem ne speta da krce i da unistavate zupcanike, onda saltajte kao sinhronizirane mjenjace, i svi zadovoljni...

Sto se oranja tice... Ovo sto ti ores po vlaznome i po idealnim uvjetima, je druga prica, a kako vidim da imas vrlo laku zemlju koja se pod plugom vec rasipa... Sto se dubine na natjecanju tice, bila je zadana od 18-22cm, ti ori dublje, pa diskvalifikacija, a sto se decka s hurlimannom tice, trebas puno zganace jest da bi orao kao on... Za kverneland plug da ne valja i da dobro ne slaze brazdu moze reci samo onaj koji nema pojma sto je kverneland...

Samo se pojavi na natjecanju, i dodji orat po suhoj, ugazenoj zemlji sa dva popracna jarka, i ako izvuces super ravnu brazdu, ja ti platim rucak. Bio je ove godine kod nas traktor kao tvoj sa 3- braznim V&N plugom, pa je na njega morao stavljati utege, jer nije htio u zemlju koliko je ugazena i suha, a ne moram ti niti pisati da ga je jedva vukao na dubini od 18cm "dubini"...

Jedva cekam da nam posaljes sliku s natjecanja kad budes isao, jer ces se gadno iznenaditi. Samo pravilnik o natjecanju procitaj, pa ces vidjeti da to nije "samo tako"...
 
S

Sesva

Guest
Bobo kaže:
Linkovi od filmica popravljeni, iako se na njima nista ne vidi...

Kao prvo, DA, ja tako saltam svog IMT-a jer se tako mehanicki mjenjaci saltaju... Ako vem ne speta da krce i da unistavate zupcanike, onda saltajte kao sinhronizirane mjenjace, i svi zadovoljni...

Sto se oranja tice... Ovo sto ti ores po vlaznome i po idealnim uvjetima, je druga prica, a kako vidim da imas vrlo laku zemlju koja se pod plugom vec rasipa... Sto se dubine na natjecanju tice, bila je zadana od 18-22cm, ti ori dublje, pa diskvalifikacija, a sto se decka s hurlimannom tice, trebas puno zganace jest da bi orao kao on... Za kverneland plug da ne valja i da dobro ne slaze brazdu moze reci samo onaj koji nema pojma sto je kverneland...

Samo se pojavi na natjecanju, i dodji orat po suhoj, ugazenoj zemlji sa dva popracna jarka, i ako izvuces super ravnu brazdu, ja ti platim rucak. Bio je ove godine kod nas traktor kao tvoj sa 3- braznim V&N plugom, pa je na njega morao stavljati utege, jer nije htio u zemlju koliko je ugazena i suha, a ne moram ti niti pisati da ga je jedva vukao na dubini od 18cm "dubini"...

Jedva cekam da nam posaljes sliku s natjecanja kad budes isao, jer ces se gadno iznenaditi. Samo pravilnik o natjecanju procitaj, pa ces vidjeti da to nije "samo tako"...


Ahaaaa nisam znao da je zadana dubina , btw kaj sam reko da ne valja KVERNELAND , si lud to nisam napisao nigdje ????
 

Najnoviji postovi

Na vrh