• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

S

Sesva

Guest
Dobro sve stima , bumo vidjeli iduce godine , jedan od nas je u pravu , ipak vis mislim da si ti ali probat cemo !!

Sta bude bude !!

Btw. ko sve od vas dolazi na natjecanje , mislim na clanove foruma ???
 
B

Bobo

Guest
Natjecanja se odrzavaju u svakoj zupaniji posebno...

Na pozesko natjecanje sam ja isao kao gledatelj, nagodinu kao natjecatelj ;) i Clan foruma Joka je bio, te mozda jos neki, ali to ne znamo ;)

I tako, imas na stranici HZPSS datume kad se u tvojoj zupaniji odrzava, pa pogledaj ;)
 
S

Sesva

Guest
Bobo kaže:
Natjecanja se odrzavaju u svakoj zupaniji posebno...

Na pozesko natjecanje sam ja isao kao gledatelj, nagodinu kao natjecatelj ;) i Clan foruma Joka je bio, te mozda jos neki, ali to ne znamo ;)

I tako, imas na stranici HZPSS datume kad se u tvojoj zupaniji odrzava, pa pogledaj ;)


hvala , na informacijama !
 
B

Bobo

Guest
Drzavno natjecanje gdje dolaze po dva prva iz svake zupanije ce se ove godine odrzavati u Gudovcu, ne znam tocno datum...
 
S

Sesva

Guest
E ali kod oranja imas jos nesto , nije svaki plug stvoren za svaki traktor , npr mi sa svojim europardom po ovoj nasoj zemlji nismo mogli orat s IMT-ovim dvobraznim 14 cola , sve je bilo lose preokrenuto , zemlja slabo mjesana , a sad ide sve super !

Bobo trebas vidjet ovaj treci komad zemlje koji smo jucer orali , blatoooo , i jos je zemlja k tome ilovača tvda!!

Ajde posnimat cu sad sutra sva tri komada da vidite kako to izgleda sd kad je gotovo !
 
B

Bobo

Guest
Kako mi se cini da skrecemo s teme...

Po pitanju bolje preglednosti foruma, MOLIO bih te da ne pises po dva komentara ze redom u istom danu, nego ako imas sto dodati ili ispraviti posluzi se tipkom "UREDI" koja se nalazi u gornjem desnom uglu svakog tvojeg posta... Forum ce tako biti pregledniji, a nece svi morati citati tvoj "monolog"
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Bobo kaže:
Ocito je da ne znas saltati brzine na mehanickom mjenjacu. To nije problem do traktora, vec do tebe...

Kad saltas u visu, redosljed radnji je ovakav:
1. Stisnuti kvacilo
2. izbaciti u ler
3. pustiti kvacilo
4. ponovno ga stisnuti
5. ubaciti u visu brzinu
6. otpustiti kvacilo.

Ovo se dogodi u manje od dvije sekunde, a kad se ispraksas, nema vise ni k od krcanja.

Kad saltas u brzinu nize, izmedju koraka 3. i 4. dodas medjugas, tj dognes obrtaje motora kratkim pritiskom pedale gasa, kako bi uskladio okretaje motora i mjenjaca.

I samo mala napomena: Taj traktor ako je na tvornickim postavkama, NIKAKO ne ide 50km/h, vec eventualno 40, kao i svi ostali traktori koji su vecinom mehanicki, i nemaju naprijed kocnice, ovjes i jos kojekakve ceremonije. Belarusi nerjetko idu 50-ak km/h, ali je to samoubojstvo... na traktoru koji nema barem naprijed kocnice 40 km/h je sasvim dovoljno...


I, da... Za oranje ne pisi gluposti, jer u Pozegi bi u najmanju ruku MOZDA bili 3. jer se prva dva mijesta znaju na svakom natjecanju... Imamo dva vrlo dobra oraca, samo jedan iz protesta ove godine nije dosao, jer lane nisu suci bili fer (duga prica) S trobraznim plugom pogotovo kraj njih ne bi dobro prosao ;)...
Pa to saltanje je cijela procedura, ja vozim traktor a ne avion pa da mi treba tolika procedura oko saltanja. A za ovo oranje sam rekao onako figurativno da ti docaram koliko je stajer bolji od europarda, sto znaci da je bolji i u tanjiranju i u svemu drugom, a ne samo u oranju.
Za sve: Sta svi bezveze pricate ko bolje ore, cije je oranje ljepse, kako treba orati i da dalje ne nabrajam. Svako oranje je dobro jedino da nije bas neko fuserenje(plitko, neprevrnuta brazda, itd.). Njivu neoremo da bi bila lijepa vec da bi je uzorali.
A Bobo kad preko tvoga oranja natjeramo tanjirace niko nece znati kako si ti orao: dali si ti lijepo slagao brazde i jesu li sve brazde BILE pod spagu.

Tako da se svi bezveze zamarate oko tog oranja: BITNO JE DA SE NJIVA PREORE.......
I da, jos da dodam Europard ti ima napred kocnice `cisto da znas`
 
B

Bobo

Guest
Je, bitno je da se preore, ali ovaj mi tupi o natjecanju oraca, kako bi on tamo prasio turove, a nije ni punoljetan...

Ne volim kad netko tako pristupi neozbiljno, i kako misli da od njega bolji jednostavno ne postoji. Za nista drugo se ja ne bunim, nit sam u poziciji. U selu me ismijavaju jer plitko orem strnjake da slama viri van iz zemlje, i sta me briga, jer kako kazes samo poslije jednog traga tanjuracom vise nije bitno je li oranje bilo najbolje ili najgore, dodje se na isto po izgledu, a kvaliteta ce se prepoznati po urodu.

Za Europarda 824 sam se raspitivao, te mi je receno da nema kocnice i da ide max40, kao i svi ostali traktori koji imaju transportne brzine... Zato i pisem da ih nema, jer za drugacije nisam cuo, ali sad znam bolje... Tehnicki gledano, i moj 549 ima kocnice naprijed, ali kad ukljucim prednju vucu ;) ali to nije na IMT-u spomena vrijedno...
 
S

Sesva

Guest
Ranko kaže:
Bobo kaže:
Ocito je da ne znas saltati brzine na mehanickom mjenjacu. To nije problem do traktora, vec do tebe...

Kad saltas u visu, redosljed radnji je ovakav:
1. Stisnuti kvacilo
2. izbaciti u ler
3. pustiti kvacilo
4. ponovno ga stisnuti
5. ubaciti u visu brzinu
6. otpustiti kvacilo.

Ovo se dogodi u manje od dvije sekunde, a kad se ispraksas, nema vise ni k od krcanja.

Kad saltas u brzinu nize, izmedju koraka 3. i 4. dodas medjugas, tj dognes obrtaje motora kratkim pritiskom pedale gasa, kako bi uskladio okretaje motora i mjenjaca.

I samo mala napomena: Taj traktor ako je na tvornickim postavkama, NIKAKO ne ide 50km/h, vec eventualno 40, kao i svi ostali traktori koji su vecinom mehanicki, i nemaju naprijed kocnice, ovjes i jos kojekakve ceremonije. Belarusi nerjetko idu 50-ak km/h, ali je to samoubojstvo... na traktoru koji nema barem naprijed kocnice 40 km/h je sasvim dovoljno...


I, da... Za oranje ne pisi gluposti, jer u Pozegi bi u najmanju ruku MOZDA bili 3. jer se prva dva mijesta znaju na svakom natjecanju... Imamo dva vrlo dobra oraca, samo jedan iz protesta ove godine nije dosao, jer lane nisu suci bili fer (duga prica) S trobraznim plugom pogotovo kraj njih ne bi dobro prosao ;)...
Pa to saltanje je cijela procedura, ja vozim traktor a ne avion pa da mi treba tolika procedura oko saltanja. A za ovo oranje sam rekao onako figurativno da ti docaram koliko je stajer bolji od europarda, sto znaci da je bolji i u tanjiranju i u svemu drugom, a ne samo u oranju.
Za sve: Sta svi bezveze pricate ko bolje ore, cije je oranje ljepse, kako treba orati i da dalje ne nabrajam. Svako oranje je dobro jedino da nije bas neko fuserenje(plitko, neprevrnuta brazda, itd.). Njivu neoremo da bi bila lijepa vec da bi je uzorali.
A Bobo kad preko tvoga oranja natjeramo tanjirace niko nece znati kako si ti orao: dali si ti lijepo slagao brazde i jesu li sve brazde BILE pod spagu.

Tako da se svi bezveze zamarate oko tog oranja: BITNO JE DA SE NJIVA PREORE.......
I da, jos da dodam Europard ti ima napred kocnice `cisto da znas`


Napokon netko pametan , btw. Bobo pa kak su to radili ove Euroaprde da imaju i 804 i 824 , koja je razlika ??
btw. moj je 804
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Bobo kaže:
Za Europarda 824 sam se raspitivao, te mi je receno da nema kocnice i da ide max40, kao i svi ostali traktori koji imaju transportne brzine... Zato i pisem da ih nema, jer za drugacije nisam cuo, ali sad znam bolje... Tehnicki gledano, i moj 549 ima kocnice naprijed, ali kad ukljucim prednju vucu ;) ali to nije na IMT-u spomena vrijedno...
Pa da kad je upaljena prednja vuca. Tako je i na mom Europardu 454, kad radi prednja vuca rade i kocnice, mislim da je zato sto on nema kocnice na tockovima vec na kardanu prednje vuce.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kočnice na kardanu prednje vuče, hmm... :scratch Ne postoji li drugi izraz za ovo? :scratch
 
B

Bobo

Guest
@Ranko, samo ti po asfaltu vozi s ukljucenom prednjom vucom, pa pricaj okolo da imas kocnice naprijed, Tako mogu i ja na mom IMT-u, tako mogu i svi traktori... Za brzine do 50km/h kocenje mora biti automatski, a ne da ti ukljucujes prednju vucu po potrebi... Daj mi molim te poslikaj tu kocnicu na kardanu prednje vuce, jer ju ja na 824 nisam vidio, a na 454 POGOTOVO...

To sto prednji kotaci koce kad je prednaj vuca ukljucena je posredstvom reduktora prednje vuce i straznjeg diferencijala, posto vrtnja prednjih koraca ovisi o vrtnji zadnjih, ako zadnji vuku, vuku i prednji, ako zadnji koce, koce i prednji, ali to je daleko od pravih kocnica.

Nerijetki su traktori koji imaju automatsko paljenje prednje vuce cim se stisne kocnica, ali to nije mehanicko ukljucivanje, vec to kod njih radi elektronika, i kad koce, pogotovo pri vecim brzinama, krene zujati kao avion ;) To mozes cuti na starijim JD traktorima, a koliko znam da novi toliko ne zuje.

I taj traktor 50 km/h ne ide, jer bi se raspao, tocnije, niti jedan FOTON, JINMA, EUROPARD, EUROLEOPARD EUROWOLF i svi ostali... Kao i velika vecina istocnih traktora ;)


Ne znam koja je razlika izmedju 804 i 824, vise me kineski traktori toliko ne zanimaju... Vjerovatno je u pitanju snaga motora...
 
S

Sesva

Guest
nije snaga motora jer su oboje 82 KS i sve isto ????

neznam jer opce ima razlike ??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Bobo kaže:
@Ranko,
I taj traktor 50 km/h ne ide, jer bi se raspao, tocnije, niti jedan FOTON, JINMA, EUROPARD, EUROLEOPARD EUROWOLF i svi ostali... Kao i velika vecina istocnih traktora ;)


Ne znam koja je razlika izmedju 804 i 824, vise me kineski traktori toliko ne zanimaju... Vjerovatno je u pitanju snaga motora...
pa ovo je smijesno..
taj traktor ako postigne brzinu 35km/h je dobro...
vidio sam jedan kad je presao preko moje kuce..to je samo jako bucan traktor a ide kao IMT..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
vidio sam jedan kad je presao preko moje kuce..

Ima jedan 804 kod nas u susjednom selu, na satu mu piše 40 ali nejde toliko jer ga ja sa Same-om prestignem, ali ti kinezi idu brže od IMT- a, dokazano!!!
Taj je mene prestigao ko metak dok sam vozio 565, al sam mu se sa Sameom osvetio, hehehehehe :evil: :evil: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Jesi nasao usporedbu...IMT 565 dobro da ide i 30km/h, ako i ide, isti klinac kao i 539. Kinez je od njega svakako brzi, jer vjerovatno ima 40 km/h mjenjac, kao i IMT 569, 542, 549, 577 i ostali sa 10+2 mjenjacem...

Neka stane sa nekim 5 brzinskim IMT-om na crtu, pa ces vidjeti da ce u brzini biti podjednaki...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Bobo kaže:
Jesi nasao usporedbu...IMT 565 dobro da ide i 30km/h, ako i ide, isti klinac kao i 539. Kinez je od njega svakako brzi, jer vjerovatno ima 40 km/h mjenjac, kao i IMT 569, 542, 549, 577 i ostali sa 10+2 mjenjacem...

Neka stane sa nekim 5 brzinskim IMT-om na crtu, pa ces vidjeti da ce u brzini biti podjednaki...
pa nema tu traktora sta je 549..ako je kinez brzi od njega svaka mu dala. :x :lol:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ako je za vjerovati ladi samari ;) Odličan auto... nadam se i traktor... :|
 

Najnoviji postovi

Na vrh