• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

europski fondovi

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
samo da pitam dali se da izvuci kakav novac jer se mi bavimo proizvodnjom glisnog humusa a sad bi trebali drobilicu i sita.ali je problem sto ih mislimo sami raditi dali se tu da sto ili mora biti sve crno na bijelo i dali treba imati opg? hvala
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
treba sve i još plus toga hrpica...
od sustava pdv-a, pozitivnog poslovanja u prošlim godinama, projekta, ponuda(nesmiš sam švasat stroj nego kupit gotov)...joj, neda mi se sve ni nabrajat...:madmana:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
samo da pitam dali se da izvuci kakav novac jer se mi bavimo proizvodnjom glisnog humusa a sad bi trebali drobilicu i sita.ali je problem sto ih mislimo sami raditi dali se tu da sto ili mora biti sve crno na bijelo i dali treba imati opg? hvala

bolje ti je ne pokušavati izvlačiti novac iz fondova to nebi trebala biti ogromna ivensticija a potrošit češ love i vremena da stim sredstvima sam to izfinanciraš..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
potrošit češ love i vremena

a da ti taj projek na kraju ne mora niti uspjet,jer preciziraju u centimetrima,a povrata love naravno da nema...
 
M

MOCO

Guest
ja sam davno meni sračuno da mi se neisplati tražit lovu iz eu fondova zbog papirologije, nakraju trebam i ja i familija godinama u štali danonoćno radit za tu silnu birokraciju i banke: NEĆU to nije za mene nego za neke velike igraće
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
znaci koliko sam shvatio pusti ih u pm bolje malo stisnut zube jer je tu papirologije i ostalih da ne kazem nepotrebnih gluposti ohoho hvala na pomoci
 
Z

zoky 285

Guest
jel opce tko u Hrvatskoj digo te eure poticaja,na tv stalno pričaju da su neki uspjeli povuc a ja bas nikog nepoznam pa ako je koji uvaženi clan uspio?
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
jel opce tko u Hrvatskoj digo te eure poticaja,na tv stalno pričaju da su neki uspjeli povuc a ja bas nikog nepoznam pa ako je koji uvaženi clan uspio?

tocno to kako kazes samo puno pricaju ovi nasi u saboru a kad treba dat onda stisnu pi..u
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
bilo nekad davno u emisiji plodovi zemlje mislim negdje u slavoniji napravio veliki objekt za tov svinja sa septičkom za gnoj sve po standardu ljepo je to izgledalo zanima me kak to sad funkcionira ,a mislim da je jedan za tov piliča u podravini ako se ne varam isto iskoristil ta sretstva daj bože da im se isplati..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je pojedinci su uspjeli uz nekih 70 kg.papira i nekoliko 100 000kn potrošenih domačih novaca i brdo živaca ali i jako veliki broj je to napravio ali su brižni birokrate malo pojebali propise i preciznost pa ljudima ostala samo muka i bol u glavi,kako kaže Moco ne isplati se za kancelarijske tvorevine trošiti i to malo što imamo da nam se smiluju evo njima :butthead::butthead: i srednji :toimonster::toimonster:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
čekajte da se u četvrtak obratim naciji na press konferenciji o eu fondovima, naravno kao glasnogovornik, bude novaca, bude projekata i budemo pomogli da se taj novac plasira pravim poljoprivrednicima.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
e ljudi ako se i Bogec baca u politiku onda smo na dnu septičke jame sa poljoprivredom ,ovo mora da je neka zajebancija i hočemo detaljno objašnjenje o kakovoj se spački radi ili ga možda kakva ljubav smantala iz Evrope,kad se stalno negdje klati izvan granica:weedman::weedman:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Lijepo vam je čovjek rekao,čekajte da se obrati u četvrtak pa ćete čut o čemu se radi. Do tad strpljenja samo.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
čekajte da se u četvrtak obratim naciji na press konferenciji o eu fondovima, naravno kao glasnogovornik, bude novaca, bude projekata i budemo pomogli da se taj novac plasira pravim poljoprivrednicima.

čekat čemo
a eto več vidimo kako nam je u EU prelijepo, evo danas prelijep dan, gotovo da su ruže cvjetale koliko je grijalo(to nam je EU dala:prayer:)

a sutra, drugi dan sa EU, će nam i snijeg padati, čuli u EU komisiji da u HR fali snijega, i odmah žurno po Pusički poslali veče količine snijega, tako da se sutra možemo i sanjkati(treba hrvate malo nasanjkati:mrgreen:)

neznam raspored za srijedu ...

ali ako bogec kaže u četvrtak padaju pare i projekti:supz::supz::supz: ja vjerujem(nakon jučerašnjeg referenduma u sve vjerujem:scratch)

nemojte spremati lopate od utorka:mrgreen:

sam da mi mi je znati što je sa srijedom...
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
jel opce tko u hrvatskoj digo te eure poticaja,na tv stalno pričaju da su neki uspjeli povuc a ja bas nikog nepoznam pa ako je koji uvaženi clan uspio?

kao i sva poljoprivredna politika tako i ti fondovi su namjeljeni velikim tvrtkama koje su dosada jedine to iskoristavale.
Nevolim biti pesimista ali kad je to očigledno
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
čekat čemo
a eto več vidimo kako nam je u EU prelijepo, evo danas prelijep dan, gotovo da su ruže cvjetale koliko je grijalo(to nam je EU dala:prayer:)

a sutra, drugi dan sa EU, će nam i snijeg padati, čuli u EU komisiji da u HR fali snijega, i odmah žurno po Pusički poslali veče količine snijega, tako da se sutra možemo i sanjkati(treba hrvate malo nasanjkati:mrgreen:)

neznam raspored za srijedu ...

ali ako bogec kaže u četvrtak padaju pare i projekti:supz::supz::supz: ja vjerujem(nakon jučerašnjeg referenduma u sve vjerujem:scratch)

nemojte spremati lopate od utorka:mrgreen:

sam da mi mi je znati što je sa srijedom...

zahebali su nas opet nema ni s od snijega, više nevjerujem ni u taj četvrtak:gitarist:
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
http://www.google.hr/url?q=http://www.trbuhovica.hr/&sa=U&ei=PHkgT7LsHMeh-Qb_tpDEBA&ved=0CBAQFjAA&usg=AFQjCNEttFbJHEIvLMHxKKyRQfCH1jBWJQ
Prouči malo ovu udrugu skoro sve se financira iz raznoraznih evropskih fondova.
Žena je organizirala udrugu i kao što vidiš mobilizirala sve koji imaju bilo šta za pokazati i nešto znaju.Čak su i do Josipoviča došli.
Vjeruj mi cjela familija dobro živi od toga a i ostali koji rade na tim projektima nešto zarade.Samo treba ugrijati stolicu dok to ne krene a onda postane rutina.
 
O

odmahsad

Guest
Fondove EU državni službenici koriste za zaradu u fušu

U trenutku kad nije povučeno ni 2% od više od 200 milijuna eura, koliko se RH za poljoprivredu i ruralni razvoj od 2007. do 2012. nudi iz pretpristupnog fonda IPARD, neki djelatnici Agencije za plaćanja Ministarstva poljoprivrede loše rezultate popravljaju u fušu.

Za prave informacije zaposlenika Agencije, redom načelnika, voditelja ili direktora sektora koji su najodgovorniji za projekte i bolju iskoristivost novca IPARD-a, Marina Kukoča, Tatjane Malečić Pezelj, Ane Jurković i Jelene Tomić Jović, te voditeljice HBOR-ova Odjela za ekonomske analize projekata IPARD-a Marine Jurašin, očito treba platiti 6900 kuna plus PDV koliko stoji specijalistička edukacija u tvrtki za savjetovanje Poslovna učinkovitost,

zamjenica ministra poljoprivrede Snježana Španjol,

Nitko od najavljenih “predavača” nije imao odobrenje niti ga je tražio od nadležnih, kaže ona, što se ne može tolerirati i povlači i određene sankcije. U teškoj situaciji u kojoj su poljoprivredni proizvođači u RH, te s obzirom na velik broj institucija zaduženih za pristupne fondove, koje su na državnom proračunu, takvo je ponašanje nedopustivo, tvrdi ona. To više što je najveći razlog za malu iskorištenost i odbijanje dosta ugovorenih projekata IPARD-a upravo komplicirana administrativna procedura Agencije za plaćanja. Podsjetimo, zbog lošeg poslovanja i zatečenog nereda, jedan od prvih poteza novog ministra Tihomira Jakovine bio je smjena dotadašnje ravnateljice te agencije Anice Lucević.

http://www.vecernji.hr/vijesti/fondove-eu-drzavni-sluzbenici-koriste-zaradu-fusu-clanak-388131.
 

Najnoviji postovi

Na vrh