• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Točnom,za stari F16 sam siguran,a mislim i noviji FH16(ovo 12 ili 16 znaci zapremina u tisucama kubika),dok je ovaj sadasnji motor što ide u FH16 je sasvim drugačiji,ima zupčanike odostraga i td.kako su brtvenje riješili,to mogu sutra saznati,Ratarko,zamisli cilindar zapremine 2,7 litra.

Za veliko čudo motor u FH 6 520 (u mome slučaju)i ne vibrira nešto posebno(sem malo u leru što svi Volvo pomalo klepeču)samo osjetiš u brdu spečifičnu buku,onako kao iz podruma,dok voziš pod konstatnom brzinom nikakve buke nema,tu je Volvo stvarno poradio,ali kako uspon počinje dolaze vibracije,kao da se upali drugi motor,nešto sto treba doživjeti.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Bobo kaže:
Ratarko kaže:
Da samo nešto pitam o Volovu FH serije , da li je on dolazio bez brtve glave motora , znači direktno na blok se stavljala glava , bez brtvila ? Jednom prije sam pričao sa ponosnim vlasnikom takvog Volvo kamiona koji je to isticao kao bitnu stvar , LOL , nešto kao kada ja trabunjam da je vario mjenjač najbolji na svijetu , ehh .

Ratarko, jesi li ti nesto pusio ili...?

Pa ne znam da postoji postupak obrade i takav materijal koji se daju u 0.00x mm potrefiti, pa da ne treba brtva...

Cisto sumnjam da je to istina sto ti je taj pricao...


Imaju brtve,ali ne kako ih ti i ja zamišljašljamo,nego je izgleda kao gumica,toliko velika kao prečnik cilindra.
 
R

Ratarko

Guest
Suljos evo malo o mirnoči motora :D

http://www.youtube.com/watch?v=2RUSDbDMHAs

a evo jedan jadnik koji to isto pokušava :lol:

http://youtube.com/watch?v=64w3SfnMwhc

Edit :

Evo malo da se vratimo na temu :D

Evo jedan jaaaako dobar traktor koji mi se sviđa.
Može se vidjeti da ima one nosače za zaštitu haube iako se isto tako vidi da su mu prednje gume malo starije od tih nosača i da bi one trebale prve udariti u recimo zid ali isto tako mogu proči ispod kamiona pri utovaru pa je onda super da ima te nosače za zaštitu haube .

133296.jpg

133297.jpg

133300.jpg


Uzeo sam slike sa : http://www.agrartechnik-im-einsatz.de/d ... ?page=home
...jako dobra stranica !
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Po meni pravi MF zastupnik bi trebao prodavati samo MF traktore a ne i Same koji se također prodaju kao alva . Previše posla , premalo ljudi imaju .
Oro Internationalu je još krajem prošle godine oduzeto zastupništvo Samea..
zasttupnik Samea je sada Messis..
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Pa zar MF (AGCO ) nije kupio Fendta a kasnije i Valtru ?
Po meni je MF bolji od Valtre kako to da je 13-to prase ?
Moj MF ima sve iste odnosno bolje komponente nago slična Valtra ?
pa upravo si si sam u tom postu odgovorio na to pitanje..
Fendtov mjenjač i sada finski motor i MF-ovi problemi su manje više nestali..
jedini način da MF ostane konkurentan je bio upravo da AGCO kupi Fendta i kasnije Valtru i onda njihov know-how i njihove komponente iskoristi za sklapanje MF-a..
da nije bilo toga MF bi kao brand totalno potonuo iako i sada još uvijek padaju njihovi prodajni rezultati bez obzira na AGCO akvizicije..
MF je po broju prodanih traktora daleko ispred i Fendta i Valtre ali su kvalitetom iza i jednog i drugog..
ti možeš seljaka jednom zahebat i prodat mu traktor koji mu nece dobro raditi ali drugi put češ mu ga teško ili nikako prodati..
 
B

Bobo

Guest
suljos kaže:
Imaju brtve,ali ne kako ih ti i ja zamišljašljamo,nego je izgleda kao gumica,toliko velika kao prečnik cilindra.

Tako vec da. To sam i ja negdje vidio. Ali opet kanali za ulje i vodu imaju svoje posebne brtve, tako da opet dodjes na isto...
 
Z

zgonja

Guest
Ratarko kaže:
@zgonja
Dobro je da daješ svoje mišljenje .
Vidim da motor u Fendt traktoru gledaš samo kao motor koji treba imati onoliko konjiskih snaga koliko piše na haubi te da se motor i mjenjač dobro slažu . Nisi se dotakao po meni najbolje stvari koju je Fendt nudi a to je najmanja potrošnja u klasi . Njegov najbolji prodajni adut je upravo ta ušteda u gorivu koju nudi u usporedbi sa drugim traktorima tijekom godina .

E vidi ovako, naravno da je potrošnja najvažnija stavka jer ja kao agronom pokušavam da što jeftinije proizvedem nešto da bih mogao kasnije da zaradim više, ja na faxu čak proračunavam koliko uštedim goriva na godišnjem nivou i gledam kako da smanjim broj prolaza kroz njivu u raznim obradama odnosno da kombinujem agregate radi manje prohoda pa smo tako došli do kombinovanih "mašina" kod kojih podrivaš, tanjiraš, spremaš za setvu i seješ u istom prohodu bez predhodne obrade i time uštediš i oko 100 litara goriva po hektaru (kod velikih traktora). Ali sumnjam da če Fendt da si dozvoli takav luksuz da poveča potrošnju a da je svestan da neče biti konkurentan na tržištu jer njih pre svega interesuje koliko če prodati traktora!
 
R

Ratarko

Guest
Picek - PMT kaže:
Ratarko kaže:
Po meni pravi MF zastupnik bi trebao prodavati samo MF traktore a ne i Same koji se također prodaju kao alva . Previše posla , premalo ljudi imaju .
Oro Internationalu je još krajem prošle godine oduzeto zastupništvo Samea..
zasttupnik Samea je sada Messis..

ORO još uvijek prodaje deset puta više Same traktora od Messisa .

MF je po broju prodanih traktora daleko ispred i Fendta i Valtre ali su kvalitetom iza i jednog i drugog..

Moj MF ima sve bolje komponente od Valtre iste klase , kako misliš onda da je kvalitetom iza nje , po čemu točno ?
Ima euro 4 motor , vario mjenjač , komforniju kabinu , više opreme nasuprot Valtri . Naravno da se ne govori da je pojava na cesti , dizajn je za čistu peticu . Dobro ne pomaže mu dizajn u oranju ali meni je bitan , drugim kupcima nije pa si ne kupe MF nego neki drugi traktor...
 
K

krx pozega

Guest
Ovo za motor sa glavom bez brtve je istina..možda mu zato i daju toliku garanciju...samo pesimističan sam da kad mu se skine glava jednom kako to poslije funkcionira..

Å to se tiče gazde moje firme spomenio sam ga isključivo zato jer zbilja kupuje rekao bi i nepotrebno...voli čovjek dobro kad ima para i to je to...ovih dana mu dolazi audi R8(molim ako netko nezna i ako ga zanima naravno, kako izgleda taj auto neka si pogleda...ala galardo)

U Požegi je prosječna plača 2000 kn
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Uzeču si malo slobode pa napisati i ovo,vi spominjete samo smanjenu potrošnju i td.malim uvidom i testove ja nisam to primjetio,evo par testova traktora sličnih snaga.


Prvo MF

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/MF7495_2004.pdf
Taj slovi za malog potrošača,zatim
Obrisan neispravan link.

to je sa starim Deutz motorom,ali na testu je u svemu bio bolji,i potrosnjom nego novi koji se sada ugradjiva.

Obratite pažnju na izmjerenu potrošnjukod JD koji slove z veliek potrošače,na testu nimalonisu bili veči potrošači.

JD slice snage i mjenjaca

Obrisan neispravan link.
Ovi sa klasicnim mjenjacima.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Ovaj je izvan konkurencije,ali slicnog mjenjaca.
http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren ... r_2005.pdf



Gdje se ovdje moze vidjeti manja potrosnja kod motora koji se ugradjiva u MF?
 
R

Ratarko

Guest
Suljos ja sam te testove vidio prije kupnje svoga MF-a , zanimalo me pa sam to posebno tražio .
Zašto kažeš za JD 7920 da je izvan konkurencije u odnosu na ove druge ?

Ovo tvoje zadnje pitanje nekako nisam razumio , kako misliš gdje se može vidjeti manja potrošnja SISU motora ? U odnosu na koji motor uspoređuješ MF-ovu potrošnju pa bi trebala biti manja ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja ne vjerujem tim testovima, ovo je izvan teme, kako može Lambo 100 ks 4 cilindra trošit 25 litara na sast, to nema smisla, ima rezervoar 140 litara znači s tom potošnjom bi radio samo 5.6 sati!
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ja ne vjerujem tim testovima, ovo je izvan teme, kako može Lambo 100 ks 4 cilindra trošit 25 litara na sast, to nema smisla, ima rezervoar 140 litara znači s tom potošnjom bi radio samo 5.6 sati!

Mario gdje si našao taj podatak za Lamba od 25 litara na sat ?
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ratarko kaže:
Suljos ja sam te testove vidio prije kupnje svoga MF-a , zanimalo me pa sam to posebno tražio .
Zašto kažeš za JD 7920 da je izvan konkurencije u odnosu na ove druge ?

Ovo tvoje zadnje pitanje nekako nisam razumio , kako misliš gdje se može vidjeti manja potrošnja SISU motora ? U odnosu na koji motor uspoređuješ MF-ovu potrošnju pa bi trebala biti manja ?

Mislio sam na sve,sem ovog što sam rekoa da je izvan konkurencije,pošto je jači,ali ima sličan mjenjač.
Da mislio sam na SISU motor,prijašnji motor "Deutz-a"je imao bolje pokazatelje,mislim na kočnicama(način kako se na traktoru mjeri snaga i potrošnja),ono,svuda se spominje da taj SISU motor troši malo,ali nigdje opipljivog dokaza,mogu shvatit za vario mjenjac,toje OK,on teoretski moze juriti preko 90 km/h pri največim obrtajima,dok je kod drugih traktora sa klasičnim mjenjačem največi obrtaji su pri 40-50 km/H i u trasportu manje troše.Jasnomi je da pri oranju brzina može biti konstantan a da obrtaji plivaju po potebi ,ili da brzina oscilira a obrtaji da budu konstantni,da su tu velike rezeve i sl.ali mene zanima potrošnja pri kW/h,to je mjerodavno

Ako ti vrijem dozvoli,pogledaj ovu stranicu koja ti je vjerovatno pznata,Å viceri su pedantni mnogo toga se može vidjeti,istina da nemaju bas sve testove,i nisu poredani po nazivu proizvodjača nego više po godistima

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Hmm , pa tu negdje i leži ona moja dvojba oko toga da če se Fendt sa SISU motorima prodavati jednako dobro kao i sa Deutz motorima danas ? Deutz motor u Fendt traktoru je najmanji potrošač goriva u odnosu na bilo koji drugi konkurentni traktor .

Svakako ču pogledati onu stranicu , nisam ju vidio do sada.

Edit :

Znao sam du ču nešto zaboraviti .
Onaj JD 7920 nije toliko izvan konkurencije u odnosu na moj MF 7495 , makar po KS , po obujmu motora da .
Evo pogledaj što kažu za MF 7495 , onaj 7495 sa dlg-test stranice je stari model , ovi novi su malo poboljšani .

http://www.masseyferguson.com/agco/mf/D ... e/7400.htm
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Krivo sam napisao, nije 25 nego 21.8 .
Obrisan neispravan link.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
mario kaže:
Krivo sam napisao, nije 25 nego 21.8 .
Obrisan neispravan link.

Prosjecna potrosnja ,mjereno u 6 tocaka je 14.2 litra.



21.8 litara,dobiveno je iz podatka da je specificna potrosnja 251 g/kWh,ti kada oreš,tada ne uzimaš od traktora punu snagu,nego onda kada dolazi do pada obrtaja zbog opterečenja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh