• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

B

branko

Guest
jesi, ali ne u mome "mozganju" vec u onome sto vrti svijet (money, money, money) a i ovo sto si ti napisao imidz fendta tako da ni sam vrag sa sigurnoscu nemoze znati sto ce biti
 
R

robert

Guest
taj deutz iliti mwm sad se pravi u kini.u zadruzi su kupili nove motore za 155 i 185 ks '97 i '98god,a i kolega je kupio novi motor za fena,svi su iz kine(morali su pousisivati rizu iz njih)ha ha ha :lol:
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Ma ne daviš , volim znati te stvari , neke znam a neke i ne .
Ako se recimo stvarno dogodi da AGCO grupacija potpuno izbaci Deutz motore onda je to po meni prilično loša stvar za Fendta i njegov imidž ali isto tako vidim veliki plus za Deutz-Fahr traktore ako onda bude ekskluzivno koristio Deutz motore .

...ili sam nešto previdio u tome mozganju ?
ja ratarko imam osječaj da čak i da tebi u radu rikne Deutz da bi ti i dalje Deutza branio i tvrdio kako je najbolji..
u redu je braniti svoje ali uvijek postoji bolje..
inače jedan kupac naše Valtre ovih dana kupio Đurin-Deutzov novi kombajn, na putu kuči je novi kombajn riknuo..
nije ni do kuče došao..
nitko nije imun na takve stvari..
 
R

Ratarko

Guest
Picek - PMT kaže:
Ratarko kaže:
Ma ne daviš , volim znati te stvari , neke znam a neke i ne .
Ako se recimo stvarno dogodi da AGCO grupacija potpuno izbaci Deutz motore onda je to po meni prilično loša stvar za Fendta i njegov imidž ali isto tako vidim veliki plus za Deutz-Fahr traktore ako onda bude ekskluzivno koristio Deutz motore .

...ili sam nešto previdio u tome mozganju ?
ja ratarko imam osječaj da čak i da tebi u radu rikne Deutz da bi ti i dalje Deutza branio i tvrdio kako je najbolji..
u redu je braniti svoje ali uvijek postoji bolje..
inače jedan kupac naše Valtre ovih dana kupio Đurin-Deutzov novi kombajn, na putu kuči je novi kombajn riknuo..
nije ni do kuče došao..
nitko nije imun na takve stvari..


Totalno je nebitno za bilo koga ono što ja osječam prema Deutz motoru ili ono što ti osječaš da ja osječam prema Deutzu . Ti i ja bi trebali ostati izvan svih jednadžbi . To što ja cijenim Deutza se nikako ne može zvati da ja branim svoje kada ja nemam niti jednu Deutz dionicu odnosno nikada nisam imao Deutz traktor .

Na drugu stranu ti imaš interesa ocrniti Deutza ako tako želiš .

Ovdje nije bila riječ o tome da li se Deutz motor kvari ili ne . Govorili smo o činjenici da je Deutz odustao od isporuke motora Fendtu te kakav če to utjecaj imati na budučnost i Fendt klijentelu .

O tome sigurno možeš više reči jer je Fendt vjerojatno drugi traktor u AGCO kuči , nekako mislim da je Massey broj jedan odnosno da AGCO ustvari i predstavlja upravo Massey Ferguson ali to je samo moje mišljenje , možeš i o tome kučnom uređenju reči malo više ako želiš , mene zanima ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Picek pa normalono je da i ti braniš Valtru kad od nje živiš.Čuj zašto ne stavite negdje slike onih rabljenih traktora što prodajete ( pročitao sam u agroglasu da imate)
 
R

robert

Guest
u sustini ovo jeste pravi fendt- :lol: 8)
Obrisan neispravan link.
 
M

marko

Guest
Pa picek kakve to ima veze nakon koliko je riknuo motor na tom nazovimo đuri; ja mislim da to nema nikakve veze i da uopče ne dovodi kvalitetu motora u pitnje več tko ga sklapa i gdje je pogriješno u sklapanju ne tog motora več tog kombajna! tri kombajna nova kupili su rusi prošle godine i ti su kombajni poslani vlakom u rusiju i kad su otvorili vagon kombajni su doslovno pukli po pola nisu bili dobro zavareni kakva glupa stvar; je počela bacati ljagu na taj kombajn koji jako poštujem kao i te motore!
 
R

Ratarko

Guest
Marko , zašto su pukli ?
Zbog velike hladnoče koje je tamo bila , nešto kao što se Hitlerovim tenkovima događalo u WW2 ?
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Na drugu stranu ti imaš interesa ocrniti Deutza ako tako želiš .
ja bih imao interesa svakako, ali mi nije cilj ocrniti konkurenciju kako bih hvalio svoje..
ja mogu napisati istinitu činjenicu kao što sam napisao neki dan da je 7-8 Deutzovih traktora bilo na popravku..
ali pored toga neču napisati kupite Valtru umjesto Deutza..

radi se o tome da si ti u startu rekao da če promjena motora imati negativan odjek kod kupaca Fendta..
a rekao si to bez da si naveo ijedan razlog zašto..
isto tako si naveo kako več sada imaš nekoliko zamjerki na Sisu-diesel motor na svom MF-u ali nisi naveo kakve su to zamjerke..


Ratarko kaže:
Ovdje nije bila riječ o tome da li se Deutz motor kvari ili ne . Govorili smo o činjenici da je Deutz odustao od isporuke motora Fendtu te kakav če to utjecaj imati na budučnost i Fendt klijentelu .
brkaš kruške i jabuke i opet sebi tumačiš onako kako tebi paše..
nije Deutz odustao od isporuke Fendtu, nego je Fendt odustao od kupovine Deutzovih motora..
ali si ti valjda pročitao između redaka..


Ratarko kaže:
O tome sigurno možeš više reči jer je Fendt vjerojatno drugi traktor u AGCO kuči , nekako mislim da je Massey broj jedan odnosno da AGCO ustvari i predstavlja upravo Massey Ferguson ali to je samo moje mišljenje , možeš i o tome kučnom uređenju reči malo više ako želiš , mene zanima ?
Fendt je apsolutno prvi traktor u grupaciji, opčenito je Fendt prvi svjetski traktor (moje osobno mišljenje) međutim Fendt nije traktor za svakoga i ne može si ga svatko priuštiti..
u AGCO korporaciji Valtra je druga a MF zbog svih problema u zadnjih 10-15 godina dolazi tek kao treči i ustvari ima status 13-og praseta..
 
P

Picek

Guest
zvona kaže:
Picek pa normalono je da i ti braniš Valtru kad od nje živiš.
nažalost daleko od toga, mi od Valtre još uvijek ne živimo..
mi Valtru još uvijek prodajemo ispod cijene jer je to jedini način da budemo koliko toliko konkurentni drugima..
a ni to ne pomaže previše, ali s vremenom bi trebalo..
kad se sve zbroji i oduzme u principu nama naš Valtra program još uvijek stvara trošak..
a u ovom konkretnom slučaju nisam branio Valtru kao traktor u cjelini jer o tome nije niti bilo riječi nego Sisudiesel motor kao takav..
zvona kaže:
Čuj zašto ne stavite negdje slike onih rabljenih traktora što prodajete ( pročitao sam u agroglasu da imate)
vidjeti ču što mogu napraviti po tome, nemam slike trenutno kod sebe ali bih trebao sljedeči tjedan opet iči u Bizovac/Osijek pa ču ih poslikati i staviti na forum ako nekoga zanima..
ti rabljeni traktori inače nisu Valtre,
 
P

Picek

Guest
marko kaže:
Pa picek kakve to ima veze nakon koliko je riknuo motor na tom nazovimo đuri; ja mislim da to nema nikakve veze i da uopče ne dovodi kvalitetu motora u pitnje več tko ga sklapa i gdje je pogriješno u sklapanju ne tog motora več tog kombajna! tri kombajna nova kupili su rusi prošle godine i ti su kombajni poslani vlakom u rusiju i kad su otvorili vagon kombajni su doslovno pukli po pola nisu bili dobro zavareni kakva glupa stvar; je počela bacati ljagu na taj kombajn koji jako poštujem kao i te motore!
jel kombajn u sastavu SDF korporacije?
jest..
dali se kombajn prodaje pod imenom Deutz Fahr?
da, prodaje..
pa onda naravno da ima veze dali je novi kombajn uspio proči 2km nakon preuzimanja ili nije uspio proči 2km nakon preuzimanja?
Deutz Fahr kombajne proizvodi samo kod nas, nemaju tvornicu više nigdje drugdje..
dakle trebalo bi se proizvoditi po nekome standardu koji nije došao sam od sebe nego koji je uspostavljen nakon godina rada..
a onda kada nešto rikne onda ja neču psovati Marku Maruliču koji ga je sastavljao nego ču psovati cijelu korporaciju koja prodaje takav kombajn?
jel tako?
naravno ovaj kombajn je bio samo nesretni primjer, pogotovo jer ga je nažalost uzeo čovjek kojega mi poznajemo jer je kupac našeg traktora..
ali kad ti se nešto tako dogodi onda ne braniš nikoga osim svojih interesa..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Picek kažeš da su ti rabljeni u Bizovcu pa prolazio sam tamo ali nisam vidio ništa rabljeno tamo
 
R

Ratarko

Guest
@Picek - PMT
radi se o tome da si ti u startu rekao da če promjena motora imati negativan odjek kod kupaca Fendta..
a rekao si to bez da si naveo ijedan razlog zašto..
isto tako si naveo kako več sada imaš nekoliko zamjerki na Sisu-diesel motor na svom MF-u ali nisi naveo kakve su to zamjerke..

Pa za razloge me nitko nije niti pitao , rekao sam svoje mišljenje o Fendtu i o tome kako ga ja vidim kada bude imao SISU motor . To je moje mišljenje , ne drugih ljudi , otkud bih znao kako drugi ljudi misle ali sam pitao ovdje da makar vidim kako dišu ljudi na forumu .

Zamjerke za SISU dizel motor u momjem MF traktoru postoje , tako sam i rekao . Mogao bih u ovim ranim trenutcima uhodavanja motora govoriti samo o jednoj ali u ovoj temi ne .

brkaš kruške i jabuke i opet sebi tumačiš onako kako tebi paše..
nije Deutz odustao od isporuke Fendtu, nego je Fendt odustao od kupovine Deutzovih motora..
ali si ti valjda pročitao između redaka..

Pa tumačim si kako najbolje mogu.
Ako proizvodna traka Fendta 9 stoji mjesec dana bez isporučenih Deutz motora onda je to loše po meni ako več imaju svoje SISU motore što ih ne ugrade . No dobro to što ja tumačim drugačije od tebe je normalno jer nam nisi dao puno informacija osim što si rekao da neče više biti Fendta sa Deutz motorom . Ove ostale informaciej sam pokupio na njemačkom forumu .

Fendt je apsolutno prvi traktor u grupaciji, opčenito je Fendt prvi svjetski traktor (moje osobno mišljenje) međutim Fendt nije traktor za svakoga i ne može si ga svatko priuštiti..
u AGCO korporaciji Valtra je druga a MF zbog svih problema u zadnjih 10-15 godina dolazi tek kao treči i ustvari ima status 13-og praseta..

Pa zar MF (AGCO ) nije kupio Fendta a kasnije i Valtru ?
Po meni je MF bolji od Valtre kako to da je 13-to prase ?
Moj MF ima sve iste odnosno bolje komponente nago slična Valtra ?

MF je imao problema dok AGCO nije kupio Fendta odnosno dok nisu dobili u kuču Vario mjenjač i dok nisu razvili svoj Dyna 4 i 6 mjenjač . Koliko ja znam MF je imao problema samo sa mjenjačima ali u zadnjih 4-5 godina toga više nema . Istinu si rekao da je MF bio u banani ali to je sve prošlo svršeno vrijeme od onoga trenutka kada im se Fendt pridružio a i Valtra .
 
P

Picek

Guest
zvona kaže:
Picek kažeš da su ti rabljeni u Bizovcu pa prolazio sam tamo ali nisam vidio ništa rabljeno tamo
nisu u Bizovcu, na carinskom skladištu u Osijeku su..
 
Z

zgonja

Guest
e pa ovako, vidim da ste baš počeli da raspravljate o traktorima žestoko. postavlja se pitanje šta jedobar traktor? Dobar traktor je onaj koji za veličinu mog poseda može da učini što više poslova, znači da ima najmanje 1500 RS godišnje.
Fendt neče izgubiti klijente jer bez obzira koji motori bili oni moraju da ostvare nazivnu sliu vuče, jer kad kupuješ traktor ti gledaš koliko jak traktor trebaš, a da bi to ostvario motor i menjač moraju da budu u idealnom odnosu.
Å to se tiče Valtre imam samo reči hvale za nju, Valtra je jedina napravila traktor 4x2 i 4x4 ali "ZGLOBNI". I kao takva sigurno nema epitet lošijeg traktora čak i ima sve veče šanse da ugrozi JD i Fendta i to je sasvim realna situacija.
A što se tice AGCO največu proizvodnju ima MF od preko 70 000 traktora godišnje, a Fendt ima 10 000 i MF učestvuje u zaradi koja je oko 2 500 000 000 dolara sa 60% ( čisto poređenja radi JD ima zaradu od 8 000 000 000 dolara)
rado bih učestvovao u ovom forumu mnogo više ali stvarno nemam mnogo vremena zbog faxa, rekao sam da ču okačiti slike preseka vario ali jednostavno ne stižem, pokušaču sa drugarom da napravim sajt pa da tamo stavim i filmove da možete da vidite o svim traktorima, ja filmove dobijam od profana na faxu, imam i slika sa sajma u Novom Sadu od juče ali moram da ih doteram u red malo, tako da imam šta da vam prikažem.
ako vas nešto interesuje posebno pustite mi poruku na profil a ja ču odgovoriti kad budem mogao.
 
R

Ratarko

Guest
@zgonja
Dobro je da daješ svoje mišljenje .
Vidim da motor u Fendt traktoru gledaš samo kao motor koji treba imati onoliko konjiskih snaga koliko piše na haubi te da se motor i mjenjač dobro slažu . Nisi se dotakao po meni najbolje stvari koju je Fendt nudi a to je najmanja potrošnja u klasi . Njegov najbolji prodajni adut je upravo ta ušteda u gorivu koju nudi u usporedbi sa drugim traktorima tijekom godina .
Jedna njihova poznata krilatica glasi ( ugrubo moj prijevod na HR ) - TKO RAČUNA NA CENT , TAJ VOZI FENDT !
Na njihovoj stranici sam pronašao dobar excel izračun o isplativosti Fendt traktora u odnosu na konkurenciju , najbitnija stavka je tu opet gorivo ali i vario mjenjač mora se priznati .

Po meni če morati proči dosta godina da se SISU motor koji se bude ugrađivao u Fendt pokaže vrijednim naslijednikom .

Na drugoj strani izgleda da sam ja jedan od rijetkih sretnika .Kako ?
Pa lijepo , ja več danas imam SISU motor i Fendt vario mjenjač , znači idem ispred svih , kao što je jednom rečeno - ja sam Jura iz 25 stolječaaaa ! BUUUM ! Jel gledao tko taj crtič sa Zekoslav Mrkvom ?
:D
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Daj stavi link od EXCELA.

Hmmm , nema više toga izračuna Fendt na stranicama ili ga ne znam pronači :?
Ustvari možda su se več priredili za SISU motore pa su to maknuli :wink: :lol:

Vidi ja to imam u excel formatu i još jedan dokument u pdf. formatu pa ti meni reci kako da ti to pošaljem ?
Probao sam na PM i email preko foruma ali ne vidim opciju da stavim attachment ?
Veliko je 84 KB .
 
B

Bobo

Guest
Idi na Obrisan neispravan link. i tamo podigni file na njihov server. kad se file digne, dobijes link koji kopiras na forum i svi mogu putem tog linka skinuti fajlove koje si ti tamo stavio. registracija nije potrebna.

Tako sam i ja stavio onaj filmic kad ganjam 539...
 

Najnoviji postovi

Na vrh