• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

K

krx pozega

Guest
Ma nije tako ratarko opet brkaš tog svog popišanog MF sa pravim traktorima...ko se ljuti.... :D :D :D
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ma nije tako ratarko opet brkaš tog svog popišanog MF sa pravim traktorima...ko se ljuti.... :D :D :D

Eeeej da vam jeeeeeee :lol: ali gaaa neeeemaaaa teeeeee :lol: :lol: :lol:
 
K

krx pozega

Guest
Ma šta če mi...kad ga vlastiti gazda popiša onda znamo da nevalja..pa onda popiša i druge zaljubljenike u taj "nesretni traktor"pa onda se čovjek zbilja zapita jel to čemu.. :wink: :D :D 8)
 
R

Ratarko

Guest
Eh pa ne pišam ja po svom MF-u , ne puno , ide mi na živce samo SISU motor za sada . Ma dobar je Massey , evo naš diler mi kaže da se prodaju sami od sebe , skoro nikakva reklama i marketing nisu potrebni . Kaže da su oni več prestali biti iznenađeni sa ljudima koji kao sa neba padaju kod njih u trgovinu i traže Masseya a oni znaju da nisu zaslužni za to , čak naprotiv jer imam osječaj da naš MF zastupnik uvelike koči prodaju MF-ova ali nije to moja briga nego njihova ... Po meni pravi MF zastupnik bi trebao prodavati samo MF traktore a ne i Same koji se također prodaju kao alva . Previše posla , premalo ljudi imaju .

Edit :

Evo link za excel izračun isplativost Fendt traktora , da baš ne bude sve izvan teme :oops:

Obrisan neispravan link.

Edit 2 :

Još je i ovo trebalo biti uz gornji link , za lakše razumijevanje .

Obrisan neispravan link.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Nisam razumio,znam ja to izračunati i bez Exel-a,nego gdje su vrijednosti drugih traktora?
 
R

Ratarko

Guest
suljos kaže:
Nisam razumio,znam ja to izračunati i bez Exel-a,nego gdje su vrijednosti drugih traktora?

Izračun je takav kakav je , nisam ga ja pravio ?
Ako tvoj dosadašnji traktor troši 2 litre dizela više po satu izračun je tu da ti pomogne oko odluke da li ti se isplati ili ne kupiti Fendt traktor sa obzirom na njegovu višu kupovnu cijenu i slično .
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ovdje je naveden primjer konjskih snaga i potrošnje,ako ispadne da drugi troše manje,onda če ova tablica biti kontra produktivna.
 
R

Ratarko

Guest
suljos kaže:
Ovdje je naveden primjer konjskih snaga i potrošnje,ako ispadne da drugi troše manje,onda če ova tablica biti kontra produktivna.

Ne razumijem te , pa ispasti če onako kako je .
Meni je reklo što me je zanimalo za moj MF nakon 10 godina eksploatacije traktora . Isto tako sam si izračunao i za Forda te za neostvareni san Fendta 818 .

Ako imaš bolji kalkulator samo ga daj :D
 
K

krx pozega

Guest
Danas sam slučajno razvezo priču sa kolegom koji ima svoje kamione i odnedavno je upotpunio svoj vozni park sa dva nova Volva...i priča mi kao da ima te neke sisu motore(ja šutim)i kaže da ima milijun km garanciju na njih samo da nije ništa čačkano po njima(znači ni pod koju cijenu otvarani)..ali Volvo je za nekih 20% skuplji kao :wink: 8) od konkurencije...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
krx pozega kaže:
Danas sam slučajno razvezo priču sa kolegom koji ima svoje kamione i odnedavno je upotpunio svoj vozni park sa dva nova Volva...i priča mi kao da ima te neke sisu motore(ja šutim)i kaže da ima milijun km garanciju na njih samo da nije ništa čačkano po njima(znači ni pod koju cijenu otvarani)..ali Volvo je za nekih 20% skuplji kao :wink: 8) od konkurencije...


Neznam na koju konkurenciju,Scanie su skuplje(barem u CH), Sisu radi maloseriske kamione sa kabionom od Renaulta,karakteristika im je sto ima izvedbu sa pet osovina kada je prazan tri podigne,jako zgodno zbog potrosnje guma,u ponudi ima Caterpillar C15,,mjecac na misice bez sinhrona,palija do bedara,stroj boli glava,ostali motori su od Volva(barem u CH).
 
J

Jadranko

Guest
branko to je istina
i ja sam cuo da je volvo prodao autoindustriju fordu.
a da je zadrzao kamionsku industriju sa
vlastitim motorima..
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Točno,uzeo je Renaulta i odma izbacio Macka a stavio svoje,i ono što je Reanult radio izbacio je CR i preradio u PD.Zanimljivo je(viste bas diskutovali svezi Fendt-a i motora od Deutz-a)da je Volvo poručio kod
Deutz paletu motora koja se ugradjiva u Volvo i Renault.

Ja neznam kako je to u HR,ali ovdje nitko ne kupuje kamione nego ih podiže od banke ili od samog Volva,vozi tri godine,najviše četiri(300.000-400.000 km) i za to vrijeme ima kompletan servis,uključujuči sve,od guma do brisača,prevoznik plača samo gorivo i osiguranje.Taman to vrijeme prodje ,dolazi nova euro norma i odma se prilagodi tj.zamjeni za drugi,inače,kamioni su moj svijet kojeg volim.
 
B

branko

Guest
@ jadranko

i jos si zaboravio samo spomenuti da je prije prodao proizvodnju poljprivredne mehanizacije valmetu (tj. danasnjoj valtri), a zadrzali su i proizvodnju brodskih motora (penta) i gradjevinskih strojeva i avioindustriju.


@ suljos

kod nas vecina ovih velikih (pevec, ralu) takodjer uzimaju kamione na lizing, ja znam jednog u mojoj blizini koji ima dvadesetak što petoosovinskih kipera , što prikolicara (isto kipera) i oni rade do 15 000 km mjesecno (tri puta dnevno za zagreb). ako je tko vozio po autoputu od zg prema vz vidio ih je sigurno ( smontara) ali nisam pitao bratica kako dugo ih drzi do zamjene (vecinom je u pitanju kilometraza a ne vremenski rok)
 
R

Ratarko

Guest
Ajde da i ja nešto kažem...
Bratič mi ima šest kamiona koji voze po evropi . Sada se raspitivao za nabavu nova četiri komada . Jedino mu je Renault obečao isporuku u dva do tri tjedna , ostali prodavači kamionskih marki do pola godine ne mogu isporučiti kamione . Kako bratič ima jedan tri godine Renault kamion sa prako 700.000 km mislim da če ih ponovo uzeti . Dobije tri godine garancije na Renault kamion a pokazali su se dobri , makar ovi što on ima .
 
K

krx pozega

Guest
E vidiš ja kažem da je renault največi krš od kamiona...i ne slažem se sa dečkima jer kolega ima čak trideset kamiona i kaže da je volvo najjači na tržištu,to i ja znam , al ovo za sisu motore sam jučer čuo.-..I nije istina da je scanija skuplja od volva to znam sigurno...pošto moj gazda kupuje najbolje(ČITAJ NAJSKUPLJE)a to je Volvo...iza nje MAN,a onda tu dolaze ostalo......a meni je poljoprivreda sporedna djelatnost,a iza nje dolaze auti a zatim kamioni...znači dečki vaša priča ne drži vodu...slobodno možemo u dubioze...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
krx pozega kaže:
E vidiš ja kažem da je renault največi krš od kamiona...i ne slažem se sa dečkima jer kolega ima čak trideset kamiona i kaže da je volvo najjači na tržištu,to i ja znam , al ovo za sisu motore sam jučer čuo.-..I nije istina da je scanija skuplja od volva to znam sigurno...pošto moj gazda kupuje najbolje(ČITAJ NAJSKUPLJE)a to je Volvo...iza nje MAN,a onda tu dolaze ostalo......a meni je poljoprivreda sporedna djelatnost,a iza nje dolaze auti a zatim kamioni...znači dečki vaša priča ne drži vodu...slobodno možemo u dubioze...

Neznam gdje živiš,govorim za CH,dali je Reno krš ili ne,to neželim reči,ali kupovina ili boolje reči uzimanianje vozila u vozni park ni je emotivna stvar,nego stvar ponude.Sugurno ste na auto cesti SB-ZG vidjeli kamione Reno od Turske firme Horoz,oni te kamione doslovce kupuju samo zato što im je Reno dao ugovor da voze dijelove koji se rade u Turskoj za EU i td.
Kontravezna firma Obrisan neispravan link. naručuje MAN-ove u paketu po 1000 jedinica i po cijeni ispod 50.000 eura,dok je tržišna mnogo viša,a Hrvatski prestavnik je tek nedavno uvezao toliko svih kamiona te marke u povjesti nove HR.Ništa manje kontraverzna firma
Obrisan neispravan link. kupuje u paketu po 2000 MB Actrosa(uključujuči sestrinsku firmu Somat iz Bugarske) i što mislite koliki je tu rabat,ili Hungarcamion sa DAF-ovima i sl.
Volvo je jedan ono sredji kamion,kamion koji je za svoje vrijeme( pojavom linije FH prije 15 godina)bio stedjiv i i stvarno kvalitetan,ali vozacu su dali takvu kabinu da je to sramota,dolaskom euro3 motora karte su se drugacije promjesale,a euro 4 norma je donekle stanje popravla.Nova serija Volva FH nije ni sličn prvoj seriji FH,mislim po kvaliteti,sve je to OK,automatski mjenjac, i td.ali nastali su i probelmi.Po meni je vozilo dobro ako je i vozaču u njemu dobro,a to je dobra kabina(opet zavisi zašto je vozilo namjenjeno),uporediti Volovo i DAF je grehota,ili MAN XXL,isitna je da je FH16 najači motor ali sve su to nijanse.Svakih par mjeseci se karte miješaju,a gazda ne kupuje kamion sebi,negi tebi i njega se netiče kakav je,nego koliko če iz njega izvuči tj.što dobiva u paketu,finasiranje,garancija....
 
R

Ratarko

Guest
@suljos
Zadnja rečenica ti je dobra , da gazda kupuje kamion za svoga vozača a ne za sebe . Odnosno kupuje ga on i za sebe ali samo utoliko što gleda na kojoj ponudi kamiona če najviše izvuči odnosno najmanje morati ulagati friškog kapitla u te 3 ili 4 godine dok ima taj kamion .
Tako je i moj bratič dobio najbolju ponudu za Renault kamione i nema tu priče da je Scania 100 puta bolja ako je neisplativija u tih 3 godine . Mora se priznati da je naš HR Renault trgovac jako dobar i bratič mi je nabrajo što sve dobije u te tri godine dok je garancija a dobjie pravu uslugu .

Da samo nešto pitam o Volovu FH serije , da li je on dolazio bez brtve glave motora , znači direktno na blok se stavljala glava , bez brtvila ? Jednom prije sam pričao sa ponosnim vlasnikom takvog Volvo kamiona koji je to isticao kao bitnu stvar , LOL , nešto kao kada ja trabunjam da je vario mjenjač najbolji na svijetu , ehh .
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
Da samo nešto pitam o Volovu FH serije , da li je on dolazio bez brtve glave motora , znači direktno na blok se stavljala glava , bez brtvila ? Jednom prije sam pričao sa ponosnim vlasnikom takvog Volvo kamiona koji je to isticao kao bitnu stvar , LOL , nešto kao kada ja trabunjam da je vario mjenjač najbolji na svijetu , ehh .

Ratarko, jesi li ti nesto pusio ili...?

Pa ne znam da postoji postupak obrade i takav materijal koji se daju u 0.00x mm potrefiti, pa da ne treba brtva...

Cisto sumnjam da je to istina sto ti je taj pricao...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Ratarko kaže:
Da samo nešto pitam o Volovu FH serije , da li je on dolazio bez brtve glave motora , znači direktno na blok se stavljala glava , bez brtvila ? Jednom prije sam pričao sa ponosnim vlasnikom takvog Volvo kamiona koji je to isticao kao bitnu stvar , LOL , nešto kao kada ja trabunjam da je vario mjenjač najbolji na svijetu , ehh .

Ratarko, jesi li ti nesto pusio ili...?

Pa ne znam da postoji postupak obrade i takav materijal koji se daju u 0.00x mm potrefiti, pa da ne treba brtva...

Cisto sumnjam da je to istina sto ti je taj pricao...

Eto sačekaj malo dok se suljos javi jel mislim da se on kuži u te stvari pa možda nešto naučiš kada meni ne vjeruješ .
A što se mene tiče ja sam to VIDIO , čovjek je digao kabinu i pokazao da nema brtve glave .

Naravno da je to bila velika stvar prije tih 15 godina kada je taj kamion bio novi . Velika preciznost i jako male tolerancije pri obradi , zasigurno .
 

Najnoviji postovi

Na vrh