• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

B

Bobo

Guest
Pa, ja sam jos prije pola godine stavio istu takvu sliku, samo u boji da se vidi kud ide tok snage u kom slucaju...

Mene zanima kako to izgleda zapravo, a ne shematski, to smo, vjerujem, svi vidjeli...


Svaka ti cast na trudu, ali kasnis malo...
 
Z

zgonja

Guest
e kom mene je fora što ja imam dosta toga ali u PDF fajlu i nema šanse da ga izčupaš ovu sam slučajno našao, a kako god pokušam da izčupam nešto iz PDF-a slika je totalno loša posle i skoro se ništa ne vidi nekako je zaštičena od vađenja a nemam pojma kako jer to profani čuvaju ko oči u glavi a nemam pojma zašto! pokušaču još nešto da izvedem. imam filmove Valtre i Fendta ali su veliki da ih kačim na net sve preko 100 MB i puštaju 10 jezika u isto vreme ako ih ne puštaš u prezentaciji a dobri su filmovi! pokušavam nešto da smuvam ali mi slabo ide a i nemm toliko vremena ipak je ispitni rok sada!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Imaš tipku "Print screen" i kad nju stisneš onda se kopira to što je trenutno na ekranu, onda ideš u Paint zalijepiš sliku i spremiš!
 
Z

zgonja

Guest
ma znam ja to ali je slika fuš u paintu onda extra je loša ništa se ne razaznaje!
 
R

Ratarko

Guest
Fendt 412 Vario , toliko je dobar da boli oči kada ga se dugo gleda .

Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
imas pravo !!!!!!
strasno dobar traktor,,ma sta dobar !!!!
**** O D L I C A N *****
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Ratarko kada si bio u Remont servisu u B.Manastiru

Danas i prije dva dana , zašto ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pa pitam jer sam prepoznao onu zgradu iza Fenda.Sta te navelo na dolazis u Baranju
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Pa pitam jer sam prepoznao onu zgradu iza Fenda.Sta te navelo na dolazis u Baranju

Tražio sam punudu za Tehnostroj prikolicu a oni su uvoznici između ostalih .
Da sam makar i prije sa njima surađivao a ne sa Agro Gromom . Sada bi imao Fendt a ne MF . Sposobna je to firma , za sada samo riječi pohvale .
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ratarko kaže:
zvona kaže:
Pa pitam jer sam prepoznao onu zgradu iza Fenda.Sta te navelo na dolazis u Baranju

Tražio sam punudu za Tehnostroj prikolicu a oni su uvoznici između ostalih .
Da sam makar i prije sa njima surađivao a ne sa Agro Gromom . Sada bi imao Fendt a ne MF . Sposobna je to firma , za sada samo riječi pohvale .
Joj,dasam ostao tamo radit,sada bi bi radio na vrhunskim traktorima.
Trebao si otici posve gore do strojne obrade,da vidis sto se sve radi.U moje vrije su doslovce radili sve,strojna obrada svih dijelova motora,kombajna ,kompresora,ma ti su ljudi cuda radili,a u fusu su im specijalnost bile,sprice za meso sa nazubljenom letvom.
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Tražio sam punudu za Tehnostroj prikolicu a oni su uvoznici između ostalih .
Da sam makar i prije sa njima surađivao a ne sa Agro Gromom . Sada bi imao Fendt a ne MF . Sposobna je to firma , za sada samo riječi pohvale .
slažem se da su sposobni..
na sajmu Pampas u trečem mjesecu su imali između ostalog i dvije Valtre na sajmu koje su dobili od slovenskog zastupnika (koji je btw. dobio po prstima od finaca zbog toga) jedna je bila polovna A serija sa cca 5000 radnih sati i cijenu su joj dali cca 35000 €..
nova dođe manje..
a imali su i T seriju, ne znam koji točno model.. cijenu su dali 18000 € više od naše prodajne cijene...
a i način na koji su preuzeli Fendta od Groma :roll: ...
nemam ništa protiv njih, samo ne volim Agrokor u cjelini :twisted:
 
K

krx pozega

Guest
Koliko košta sad taj fend 412 i šta on ima od opreme recimo što drugi možda nemaju ili šta ti ga ja zna šta...

Molim za odgovor pošto ja nikad nisam ni sjedio u Fendu..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Mozda jesu sposobni ali cijene onih polovnih traktora je stvarno previse,obilazio sam ja njih nekoliko puta i kada sam sve slozio na papir izadje jeftinije novi traktor
 
R

Ratarko

Guest
@krx pozega - Fend 412 Vario bi imao cijenu od 85-90.000 € bez poreza . Da , dobro sam napisao .
Taj traktor se zove Fendt i to je to što ga čini posebnim .
Kada se iz dodatne opreme izabere TMS onda je to tek Fendt kakvog bi ja htio , bez TMS-a nije isplativa kupnja ( ako i sa njim jer ima strašnu osnovnu cijenu ) .

@Picek - PMT
- dok sam bio tamo stigao im je jedan kamion sa tri Fendta i dvije Valtre ! Valtre su otišle negdje za Brod ako sam dobro razumio ? A što se tiče Agrokora mogu samo reči da je on to što njih čini sposobnim kako god mi mišljenje imali o njemu .

@zvona - istina , cijene polovnih su im velike ali kada bi se odlučio za jednog siguran sam da bi cijena išla dole .

@suljos - drži se ti CHF valute a kada se vratiš na praznike povremeno ih obiđi u Belju , to je bolja varijanta
8)
 
K

krx pozega

Guest
Znači tolike pare za 130ks..čuo sam kao da imaju veliki opseg snage,makar ovi stariji...ovaj novi mora da je ljuta zvjerka...taj traktor bogami za te pare nesmije da stoji...

Ratarko šta mu je to TMS?...ti si svejedno trebao iči na fenda... ;)
 
R

Ratarko

Guest
TMS ili Traktor-Management-System , on u kombinaciji sa Vario mjenjačem izvlači u svakom trenutku najviše iz traktora . Recimo zadaš traktoru da ore na 2.000 okretaja motora na dubinu od 25 cm i traktor če u svakom dijeliču sekunde iči najbrže/najbolje što može . Tako nešto ima i moj MF ali ne toliko napredno . Radi se o tome da u kombinaciji sa vario mjenjačem takvi traktori izvlače max. moguče . Ako je u bilo kojem djeliču sekunda postojala mogučnost da traktor ubrza za 0.1 km/h pri oranju on če to i učiniti dok kod klasičnih mjenjača to nije moguče jer je iduča brzina u pravilu 1 km/h brža od one kojom se trenutno ore .

To bi bilo ugrubo o TMS-u ali on je puno složeniji nego li sam ja to objasnio jer je povezan preko CAN-Bus kontrolera sa svakom komponentom traktora .
 

Najnoviji postovi

Na vrh