• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
... i pobjednik za najružniji traktor , jeeeee - Fendt :lol:
Svi su čudni .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ovaj srednji je dobar ima max 50ks i vuče premetnjaka a naprijed može staviti gajbu piva pa po potrebi i odspavat
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
ovaj srednji je dobar ima max 50ks i vuče premetnjaka a naprijed može staviti gajbu piva pa po potrebi i odspavat

E sada si me nešto podsjetio ...
Vidio sam da dosta tih evropljana nosi naprijed u kašikama kamenje koje kupe po njivi dok rade tako da je ova prikolica na Fendu dobro došla .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
još sam se nečeg sjetio za ovaj srednji Fendt, taj bi bio dobar za jednog iz mog sela ,koliki je mogao bi tri brazde vuči a ljen ko crna zemlja.On ti je jedne godine za traktor prikopčao jednoosovinsku prikolicu stavio unutra nekoliko vreča gnojiva te ženu i mamu i u prihranu pšenice.Lola vozi po žitu a nji dvje svaka na svoju stranu baca gnojivo.
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
još sam se nečeg sjetio za ovaj srednji Fendt, taj bi bio dobar za jednog iz mog sela ,koliki je mogao bi tri brazde vuči a ljen ko crna zemlja.On ti je jedne godine za traktor prikopčao jednoosovinsku prikolicu stavio unutra nekoliko vreča gnojiva te ženu i mamu i u prihranu pšenice.Lola vozi po žitu a nji dvje svaka na svoju stranu baca gnojivo.

Znam sada da ču opet navuči na sebe svakog vraga i po-koju prijetnju ali tko šalu ne razumije neka ne čita dalje ...

Pravi šokac ! :wink: :lol:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko kaže:
zvona kaže:
ovaj srednji je dobar ima max 50ks i vuče premetnjaka a naprijed može staviti gajbu piva pa po potrebi i odspavat

E sada si me nešto podsjetio ...
Vidio sam da dosta tih evropljana nosi naprijed u kašikama kamenje koje kupe po njivi dok rade tako da je ova prikolica na Fendu dobro došla .

Da li ste vidjeli gdje naprijed u gajbi vozi svinje, neznam gdje je ta slika?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma ja sam vidio..to je neki nnovi fend i na prednji hidraulik je stavio gajbu i svinje u nju da mu služe kao uteg pri oranju... :lol:
 
B

branko

Guest
na prednji hidraulik je stavio gajbu i svinje

pa tako smo ja i ivica prosli tjedan vozili moje odojke na prodaju, ja sam fergacom vukao karetu, a ivica jednu ogromnu karetu odostraga i naprijed gajbu s odojcima.
 
R

Ratarko

Guest
Picek - PMT kaže:
"uskoro" očekujte Fendt isključivo sa sisu-diesel motorima :D

Na koje misliš modele ?
Ne valjda sve serije ?

Kažu da nemaju više Deutz motora za seriju 9 te da im proivodne trake stoje , dobro ta vijest je makar mjesec dana stara ali ipak...
Deutz je valjda u banani ?
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Picek - PMT kaže:
"uskoro" očekujte Fendt isključivo sa sisu-diesel motorima :D

Na koje misliš modele ?
Ne valjda sve serije ?
ispočetka samo veči modeli ali s vremenom bi svi trebali biti..
takva je barem informacija od našeg Valtra area managera danas na sajmu u Novom Sadu..

Ratarko kaže:
Kažu da nemaju više Deutz motora za seriju 9 te da im proivodne trake stoje , dobro ta vijest je makar mjesec dana stara ali ipak...
Deutz je valjda u banani ?
ne znam točno zašto, ali zašto plačati motore kad imaš svoje...
 
B

branko

Guest
"uskoro" očekujte Fendt isključivo sa sisu-diesel motorima

to sam ja vec predvidio samo pod nickom frabrne ali je bobo spretumbal taj post nekud drugdje pa ga vise nemogu naci gdje je , u originalu je bio pod traktorski motori. jer bilo bi blesavo da brandovi iz agco grupacije ne koriste vlastite motore osim u slucajevima raznoraznih kooperacija tj. kad npr. carraro radi vinogradarske traktore za njih ili mf i sl.
 
R

Ratarko

Guest
branko kaže:
"uskoro" očekujte Fendt isključivo sa sisu-diesel motorima

to sam ja vec predvidio samo pod nickom frabrne ali je bobo spretumbal taj post nekud drugdje pa ga vise nemogu naci gdje je , u originalu je bio pod traktorski motori. jer bilo bi blesavo da brandovi iz agco grupacije ne koriste vlastite motore osim u slucajevima raznoraznih kooperacija tj. kad npr. carraro radi vinogradarske traktore za njih ili mf i sl.

Dobro ajde jadno pitanjce ako smijem ?

Da li če po tvojem Fendt serije 7 , 8 ili 9 biti jednako dobar sa SISU motorom kao i sa Deutz motorom ili daj bilo kakav stav o tome da vidim kako netko drugi diše po tome pitanju ?
 
B

branko

Guest
MWM motori su bili , jesu i ostace ZAKON za dizel motore, ma sto drugi mislili o tome, mada svaka firma koja radi motore (tu naravno ne mislim na imr vec na sisu , iveco, jd) moze napraviti kvalitetan motor ali opet MWM je MWM (mada sad pod drugim imenom)
 
R

Ratarko

Guest
branko kaže:
MWM motori su bili , jesu i ostace ZAKON za dizel motore, ma sto drugi mislili o tome, mada svaka firma koja radi motore (tu naravno ne mislim na imr vec na sisu , iveco, jd) moze napraviti kvalitetan motor ali opet MWM je MWM (mada sad pod drugim imenom)

Ajde dobro da makar netko misli o nečemu kao i ja ...
MWM je u stvari Deutz , jel tako , mislim Deutz več dva desetlječa ima večinski broj dionica tamo pa je valjda on šef ?
 
B

branko

Guest
deutz (ili tocnije firma klockner humbolt deutz - KHD) je vlasnik motoren werke manheim od 1985 ali je mwm bila samostalna sto se tice razvoja motora, negdje 1998 ili '99 g. je deutz ugasio ime mwm u europi (jos se motori pod time imenom proizvode u brazilu) . mwm su iskljucivo vodom hladjeni motori dok je khd proizvodio zracno hladjene motore. i na kraju samo jos da te malo davim kad je sdf kupio deutz on nije kupio i proizvodnju motora vec samo poljoprivredne mehanizacije, sad sdf ima oko 40 % vlasnistva nad deutz ag tj. bivsim khd - proizvodnja motora.
 
R

Ratarko

Guest
Ma ne daviš , volim znati te stvari , neke znam a neke i ne .
Ako se recimo stvarno dogodi da AGCO grupacija potpuno izbaci Deutz motore onda je to po meni prilično loša stvar za Fendta i njegov imidž ali isto tako vidim veliki plus za Deutz-Fahr traktore ako onda bude ekskluzivno koristio Deutz motore .

...ili sam nešto previdio u tome mozganju ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh