• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

K

KRESO

Guest
PA MOŽEÅ  MI POSLATI JER NIKAD NIJE OD VIÅ KA IMATI ˝JOKER ZOVI˝ :p
 
B

branko

Guest
Re:

KRESO kaže:
OVAJ JE KAK SAM JA NAÅ AO NA NETU 150ks ,A LIK KOJI GA PRODAJE VELI 165ks .
SVIĐA MI SE PA ONO AK NETKO NEŠTA ZNA ? ,DA NE KUPIM MAČKA U VREĆI! :roll:


evo ti provjerenih podataka

79- 84 - 150 ks
84 - 87 - 180 ks
87 - 93 - 185 ks

motor je isti samo je nabrijavan, a to da li ces ti kupiti macka u vreci ne ovisi o fendtu kao firmi a naravno ni o modelu vec iskljucivo o radnim satima i kvaliteti odrzavanja.
 
K

KRESO

Guest
ETO TAK SAM I JA NAÅ AO DA JE 150ks , TRAKTOR IMA 10000 sati JA MISLIM DA MOŽE JOÅ  TOLIKO AKO JE ODRŽAVAN.
 
B

branko

Guest
ne znam da li si vidio prijasnje postove u ovoj temi ali pogledaj par slika od jednog 615 Obrisan neispravan link.
 
K

KRESO

Guest
JESAM VEĆ SAM OČI OSTAVIO NA ONOM OBNOVLJENOM FENDTU PREJE..N MI JE!
 
Č

Čugi

Guest
To mi je odmah bilo najsumnjivije, a opet izgleda očuvano kao da nije mnogo radio, a možda je i prefarban! :idea:
 
Z

zrine892

Guest
ROKI kaže:
Krešo kolega moj ima Fendta 615 i sad mu je stavio potpuno novi motor jer je stari nastradao i mogu ti reći da je traktor odličan. Kod mene je nedavno poorao 40 ha sa 4x14" OLT okretač i to na 40 cm. Traktor nema KAPI dima i to može i Ratarko potvrditi! Star je, ali ide super.

Zrine mislim da smo ja i moj kolega (taj što ima Fendt-a 615) bili kod tog tipa u Boćkinci (mislim da se zove Dominko) i tad je imao Fendt-a 614 ali je bio dobro izradjen. Tip radi usluge i sredjuje i prodaje traktore i kombajne.
tako je da....zove se dominko..njegov sin ide sa mnom u razred samo sto je drugi smjer...on super zna traktore raditi...dobar covjek i sve hoće....
 
R

Ratarko

Guest
ÄŒugi kaže:
To mi je odmah bilo najsumnjivije, a opet izgleda očuvano kao da nije mnogo radio, a možda je i prefarban! :idea:

Definitivno prefarban , jer ako nije onda odmah pišu litanije u oglasu kako je to nešto neviđeno , neki najbolji traktor i te fore ali ni tome ne vjeruj . Ako se uzme da mu trebaju nove gume i da ga moraš dotegliti do Srbije to ti je min. 35.000 € za traktor od 15 godina starosti , ima i boljih ponuda , nema veze što je to Fendt .
 
Č

Čugi

Guest
Ma znam da je to puno, ja sam ovaj stavio onako, čitajući ono što je KRESO pisao. Ne bih ja za njega takvog nikada dao te pare, ja sam nanišanio na Forterru 9641, oko 30000 je kod mene.
 
R

Ratarko

Guest
ÄŒugi kaže:
Ma znam da je to puno, ja sam ovaj stavio onako, čitajući ono što je KRESO pisao. Ne bih ja za njega takvog nikada dao te pare, ja sam nanišanio na Forterru 9641, oko 30000 je kod mene.

Pazi ona cijena je neto , na nju još ide porez koji je kod vas u Srbiji i carina ako ju imate kao i popratni troškovi kojih uvijek ima + sve nove gume bez kojih bi bilo ludost raditi sa 185 KS traktorom .

Evo jedan na brzinu za puno manje love a stanje je tko-tako ..

Obrisan neispravan link.

A za tu lovu bi ja kupio ovaj , čuo sam dobre stvari o njemu !

Obrisan neispravan link.
 
S

sapat

Guest
ja kad bi kupovao tako star traktor, onda bih vjerovatno kupio neki u potpunosti repariran, normalno sa garancijom i da je reparatura napravljena u ovlaštenom servisu...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
SAME zbilja nije preskup.

A za tu lovu bi ja kupio ovaj , čuo sam dobre stvari o njemu !

Koje su to dobre stvari?
 
R

Ratarko

Guest
Recimo ima dobar mjenjač , jednostavan i klasičan powershift mjenjač sa 18 brzina , bez onih filozofiranja 45/45 i te fore , ti mjenjači nisu toliko dugotrajni .
 
R

ROKI

Guest
Ratarko a sam si rekao kako bi volio imati taj mjenjač (45/45) na svom hurliju! Kako sad to?
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Ratarko a sam si rekao kako bi volio imati taj mjenjač (45/45) na svom hurliju! Kako sad to?

Da , svakako bi htio imati neki bolji mjenjač u svome Hurliju od ovoga kojega sada imam . Bio bih zadovoljan sa opcijom HI/LO a da mi i ostane ovaj mjenjač kojeg imam ...U svakom slučaju mali traktor ne može na taj način polomiti te kompliciranije mjenjače kao što ih može veliki traktor.

Ovdje se priča o traktoru od 200 KS a ne 85 KS , mjenjač 40/40 sa opcijom od 4 puta promjene brzine pod opterečenjem koji se ugrađuje u ostale velike Sama traktore je nespretnije riješenje od ovoga klasičnog powershifta . To je po pričanju ljudi , ja naravno nemam osobno iskustvo . Kažu da je kod Same Diamond najslabija karika upravo njegov 40/40 mjenjač .
 
R

ROKI

Guest
Tanjurao sam sa SAME SILVER 130 iz poljoprivredne škole Sl. Brod. Nečini se loš traktor i traktoristi kažu da su zadovoljni samo što oni neznaju koristiti taj traktor na pravi način i to uz tolike stručnjake (profesore) u toj školi! Kažu da je mjenjač 72x72, ali ja to nisam provjeravao no znam da ima tri stupnja HI-LO i sinhronizirani reverzer. Oni sa njim vuku 3-brazdni ravnjak VN 950, sjetvospremač IMT 2.7 m i vučenu tanjuraču OLT Kupa 32! To su sve mali strojevi za tu traktorčinu. No da se vratim mjenjaču. Kad sam sjeo u traktor pitam u koju brzinu da ubacim i na kolko gasa da ga stavim, a bajo kaže: Gurni reverzer naprijed,već je u brzini, a gas do daske. Ja krenio kad ono traktor ide sporo, a dere se ko sam vrag! :shock: Oni neznaju niti pravu brzinu odabrati uz tolike stupnjeve prijenosa u mjenjaču. Predložim ja da se tanjura sa višim stupnjem prijenosa i manjim gasom jer traktor ima brdo snage za takvu tanjuraču i gorivo će se uštedjeti, a oni kažu: Samo deri, je*eš gorivo, neplaćamo ga mi!!! Eto struke i nauke na djelu. Pa da imaju Vario mjenjač oni bi se pogubili i opet bi radili kako netreba jer po njihovom ako se motor nedere i nevrišti u punom gasu to nije posao za njih.
 
R

Ratarko

Guest
Eto vidiš :( ... a riječ je o poljoprivrednoj školi , mjestu gdje bi mladi ljudi trebali steći nako znanje za bavljenje ovim našim poslom . Ti mladi ljudi da se ovdje pojave na forumu bi trebali nama davati savjete i učiti nas teoriju o strojevima i slično , da li bi to bilo tako sada se pitam i sam ? Eto , pokvario si mi dan , bolje da to nisam znao :cry: :cry: :cry:
 
S

sapat

Guest
Ratarko kaže:
Eto vidiš :( ... a riječ je o poljoprivrednoj školi , mjestu gdje bi mladi ljudi trebali steći nako znanje za bavljenje ovim našim poslom . Ti mladi ljudi da se ovdje pojave na forumu bi trebali nama davati savjete i učiti nas teoriju o strojevima i slično , da li bi to bilo tako sada se pitam i sam ? Eto , pokvario si mi dan , bolje da to nisam znao :cry: :cry: :cry:
he, he, naše školstvo... Ratarko, koju si ti školu završio?
 

Najnoviji postovi

Na vrh