• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
he, he, naše školstvo... Ratarko, koju si ti školu završio?

Industrijsko Obrtničku , smijer kovino-tokar .
 
Č

Čugi

Guest
Cena, godina, prvi utisci? Deluje fini na oko. Ubit će te Bobo zbog Thumbnails-a! :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Koje si rekao da je to godište ili nisi ?
Koliko sati ima i kako ide , da i si radio ili si se samo vozio po cesti ?
 
K

KRESO

Guest
pa ovako :82god , 10000 sati , cjena oko 11000, relativno očuvan, prvi dojmovi : pali ko mina , zvuk mu je prekrasan ide dosta dobro nije bilo gazde pa sam ga samo provozao !i da registriran je i ima ehr. :)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
MOj Lambo ima mjenjač sličan tome, jedino moj ima na glavnom mjenjaču 5 brzina a taj Same 6 pa tako meni onda ispada 60+60 brzina.

RATARKO
Zašto taj mjenjač nije dobar, pa to je jedan od najednostavnijih mjenjača, i već su dugo u upotrebi i trebali bi biti dosta usavršeni, ili ne?
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
O tom 40+40 od Same-a 200.

A o tome ? Pazi , rekao sam samo da su ovi powershift mjenjači bolji jer sam tako čuo od ljudi .
Recimo sada se takav powershift ugrađuje u Same Iron 200 gdje ima 18 full powershift brzina + 9 puzajučih i po mojem je taj mjenjač izdržljiviji od ovoga u Same Diamondu sa njegovih 40 brzina od kojih se 4 mjenjaju pod opterečenjem . Ništa drugo nisam htio , ja stvarno ne znam koliko su usavršili ili ne taj 40/40 mjenjač , samo znam da bi ovaj iz Same od 200 KS bio moj izbor .
 
Č

Čugi

Guest
Je li ovo fabrička kabina ili neki ručni rad?
Obrisan neispravan link.
 
B

branko

Guest
zvona kaže:
original nije iznad 80god


jos starije je to zvona, to je ispod '72 (favorit 10, 11 ili 12S ) i jos nedostaju ona donja poluvrata na kabini.
 
Č

Čugi

Guest
Stoji u oglasu da je 106 S '73 god.

Ovde se vide i poluvrata.
Obrisan neispravan link.
 
B

branko

Guest
moze bitionda je meni slika vjerojatno od malo novije 10x serije (1974 pa nadalje). moguce je da su mijenjali dizajn na sredini serije ili je to neki prelaz evo slike farmera 106 iz 1974 uokvirena ti je razlika

Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
a joj.vidim da mu je malo teško silokombajna vuči.....odakle ti ta slika?
vidio sam takvog fendta sa tom kabinom mislim da oko 75 ks bio...
 
B

branko

Guest
evo jos dokaza da je fendt bez obzira na starost nesto posebno :lol: :lol: :lol: :lol:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Malo slika da Ratarka živciram :D :D
Fendt-a 312
Izgleda da je plug lagan kad mu netrebaju utezi.


183765.jpg

183772.jpg

183786.jpg

183767.jpg
 
R

Ratarko

Guest
Da je to neki drugi traktor u pitanju onda bi me živciralo ali kada je Fendt ( najbolji traktor na svijetu ) onda mi je to normalno :mrgreen: ... ipak je zanimljivo da nema naprijed uteg . Bolje bi radio sa nekim utegom . Valjda nije ostalo love za njega :lol:
 
R

ROKI

Guest
Plug je po meni taman za njega. Čini mi se da solidno duboko ore.
 

Najnoviji postovi

Na vrh