• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

M

matija

Guest
bojance kaže:
Na takmicenju u oranju sledeci su rezultati
Preko 200 KW
Fendt 936..........................sa 7 plužnih tela......................izorao 79.4ha/24h
Claas Xerion 3300................sa 7 plužnih tela......................izorao 51.25ha/24h
Massey Ferguson 8480.........sa 6 plužnih tela......................izorao 55.49ha/24h
xerion=330 ks, 936=355 ks , 8480=315 ks...istina da fendt ima više ks od ostala dva traktora,ali razlika od 28 i 24 ha mi nije jasna.prije da je u igri neka greška.da nije 79 nego 59 :? :scratch
 
B

bojance

Guest
Nije greska .Gledao sam zvanicni izvestaj potpisan obrazac od komisije pise bas ovako a i svi su tamo komentarisali taj ucinak tako da je to sigurno tacno. Inace taj Fendt je vlasnistvo delta agrara naseg miskovica. jedino ako nije namestio pobedu salim se
 
Č

Čugi

Guest
bojance kaže:
Inace taj Fendt je vlasnistvo delta agrara naseg miskovica. jedino ako nije namestio pobedu salim se

Nema tu šta da se šališ, čovek namešta celu državu a neće obično takmičenje u oranju! Samo da ga vidim iza rešetaka! :evil:
 
V

VTZ

Guest
Razlika u izoranim hektarima (55% više) nekako mi izgleda puno prevelikom, jer u konjima nema baš tolike razlike.. Nešto tu ne štima...
 
B

bojance

Guest
E pa ako je Miskovicu bitno da namesti i pobedu u oranju onda smo stvarno debelo zaglibili.
 
P

Picek

Guest
Čugi kaže:
Marketing bato, on je uvoznik Fendt-a za Srbiju.
i Deutza ako se ne varam.. :mrgreen:
on je vaš Todorić :mrgreen:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
To je nemogtuče za fendta vi imate istu zemlju kao i u Baranji a ovdje za 8 odnosno 7 rH imaju učinak od 14ha i to sa 8br plug sa rešetk.glavama
 
Č

Čugi

Guest
Picek kaže:
Čugi kaže:
Marketing bato, on je uvoznik Fendt-a za Srbiju.
i Deutza ako se ne varam.. :mrgreen:
on je vaš Todorić :mrgreen:

Ne varaš se.... :x
 
K

KRESO

Guest
šta im nevalja :scratch
ja sam konkretno mislio na ona 615 lsa da je najboliji traktor ( barem meni) ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Gledaj Krešo imam jednoga poznanika koji je kupio Fendt-a mislim da je 716 ili 718vario TMS prije nekih 4-5god.Mislim da još u belju nisu stigli fendovi i čovjek ima riječi hvale za taj traktor.Imao je on prije JD i probali su orati on sa tim JD( ne znam koja serija ni koliko Ks) i jedan njegov seljanin sa fendom uglavnom isto ks isti plug isti dan, ista zemlja jedan pored drugoga.Fendt je u svemu prevladavao i bio bolji.Ubrzo je prodao JD i kupio prvoga Fendta nekih 150ks turbomatic i li več tako nekako,uglavnom dosta stariji traktor.
Ovo što sam pisao da Fendt nevalja to su riječi mogo njih koji rade samnom,od radnika do tehnologa.Osobno sam i vidjeo to recimo 930 + regent 5+5 i njemu je to ,, teško,, ne može jer proklizava,dok JD 8200 koji ima na sebi 17.18.000rh,neki i više ide sa regent 4+4
 

Najnoviji postovi

Na vrh