• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

R

ROKI

Guest
Kolko kila i koji raspored kila ima 8200? U tom je kvaka. I ja sam neki dan stao gledao Fendt-ove 924 kako nemogu orati sa 5 brazdi Regentom, a sa 4 idu jedva. Orali su repište. Mislim da im fale oni tegovi u zadnjim gumama i veći teg na prednjoj hidraulici.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
e vidiš prvi nedostatak nema utega na zadnjim felgama a tamo bi trebali biti,jer to dodatana oprema kada kupuješ traktor
 
R

ROKI

Guest
E zato sam ja odma, kad sam kupovao i traktor, naručio tegove za zadnje felge. ;)
 
Z

zrine892

Guest
zvona kaže:
Nove Zrine , 716,930,936
mislim da cu morati reci da si u pravu....pričao mi je bratić...pa gledaj samo kod vas sta se dogadalo kad se repa vadila...bolji je JD od fendta...jel tako? :scratch :scratch
 
R

Ratarko

Guest
Daj malo obrazložite svoje pisanje zrine i zvona ?
Kako meni potencijalnom Fendt kupcu može na bilo koji način pomoći vaše pisanje ??
Naravno da želim znati zašto je 17.000 sati rabljeni JD 8200 bolji od novog Fendta 930 ???
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ratarko i meni se fendt sviđa pogotovo kada sam prvi puta sjeo i vozio 716 TMS vario i volio bi ga imati u dvorištu.E sada je pitanje opreme toga trakora,tamo ni jedan nema utege u zadnjom felgama i to je vjerojatno to što oni vrlo brzo prokližu ispod sebe i ostaju.Drugo kod JD oni imaju te utege u felgama i oni iako su na izdisaju obilaze fendove koji su i preko 100ks jači od JD. Sada da mehanizatori naruče utegu u zadnje felge možda bi se ti isti traktori drugačije pokazali i ponašali.Napisao sam onaj post o onome poznaniku koji za fendt-a ima samo riječi hvale. Dali si ti dobio utege u MF u zadnjim felgama. I na onome ujakovom ursusu u zadnjim felgama se nalaze utezi
 
R

Ratarko

Guest
Ne . Nisam niti naručio utege za zadnje felge za MF-a .
Kasnije sam tražio ponudu od ORE za zadnje utege od 400 kg u svaku felgu ali bili su mi papreno skupi tako da mi je donekle jasno zašto ih vaši Fendt-ovi također nemaju .

Da se vratim na Fendt-a .
Vaše osmice kažeš imaju tegove u felgama , koliko bi to bilo kilograma ?
Novi Fendt-ovi koje vi imate su traktori od +10.000 kg svaki od njih !
Dakle nema Fendt-a devetke ispod 10 tona solo , bez utega u felgama !
Osmice JD koje vi imate su vjerojatno sa svojim tegovima podjednako teški kao i Fendt 930 bez njih tako da i tu ne vidim neke velike prednosti na strani JD-a . Fendt-ovi devetke imaju malo veći osovinski razmak što im također pomaže u teškim uvjetima oranja o kojima si pisao .

Ono što ja mislim je to da ste tražili previše od svojih Fendt-ova .?.
Oni jesu novi traktori sa 300 KS ali u teškim uvjetima oranja to ne važe puno .
Vidio si da je JOSIP1 radio sa tri brazde i 200 KS traktorom kada zavladaju nemogući uvjeti za rad .
Po mojem iskustvu za jednu brazdu od 16 cola treba oko 70 KS na teškoj zemlji i u takvim teškim uvjetima oranja .
Isto smatram da je takve dane najbolje presjediti kod kuće ( ako je ikako ostvarivo ) i nastaviti sa radom kada se uvjeti poboljšaju .
 
J

JOSIP.1

Guest
to je jedan veliki nedostatak velikih traktora, sto da bi ispunio svoj potencijal mora raditi u idealnim uvjetima,ako nisu, ima velike gubitke, npr na istoj tabli jednako oru john deer neka osmica 250 ks s 4 brazde, petu je skinuo, nemoze vuci, kao kraj njega mali john deer 135 ks s 3 brazde ide bez problema, malo dalje od mene, pricaju mi ljudi sto rade s njima, ista stvar se meni dogodila na masseyu, sa 200 ks jedva mi je isao sa 3 br, a da sam na malog 4370 115 ks skinuo trecu br sa tog trobr pluga, garantiram da bi sa 2 br isao bolje nego veliki s 3.
znaci mali ide bolje s 57 ks/br nego veliki s 67 ks/br???
kako vi to objasnjavate??? gdje je tu logika???

izgleda da puno konja veliki traktori trose na vlastito kretanje, a ako je ono otezano s puno proklizavanja gubici snage su veliki, a kada je tlo uvjetno onda im ucinak dolazi do izrazaja. neznam.

ja bas nisam pobornik prevelike tezine traktora, mislim da sire gume rjesavaju taj problem i donekle smanje proklizavanje, ide moj mf s 5 br u dobrim uvjetima bez problema nikakvi utezi mu ne trebaju, a nije bs pretezak nekih 8t, rasirim plug do kraja na 20 coli, a ovo sto se dogodilo s tim blatom samo me podsjeca na to da se poorat mora na vrijeme a ne ovako mrljat, skidat brazde i utege stavljat, to je prisilno oranje i unistavanje tla.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
A kako objasniti ovo ista tabla igrači su Fendt 930 sa regent 5+5 I JD 8200( kojem je rađena generalka i sada ima preko dobro preko 15.000rs) sa regentom 4+4 brazde su jednako podešene na oba pluga 40cm zahvat.Te plugove su koristili ti isti JD 8200 prije odnosno i sada .I JD ode a 930 zastaje
 
Z

zrine892

Guest
ocito je fendt lagan...a ima snage a nema tezinu...dok JD je nesto tezi i bolje mu snaga se prenosi na kotačima...
recimo JD 6310 i fendt 416 ima velike razlike..ma da su to skoro iste snage traktori ali JD 6310 je bolji od fendta 416...ako grijesim nek vam zvona kaze...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Trebalo bi postaviti utege u felge možda bi onda fendt bio bolji,ovako je JD bolji.Sada se ja ne sječam za onoga poznanika dali je on imao utege u felgama.
 
B

Bobo

Guest
Mislim da raspodjela tezine naprijed/nazad jako djeluje na rad traktora.

Treba naci podatak kako je JD rasporedjen, a kako Fendt...
 
Z

zrine892

Guest
Bobo kaže:
Mislim da raspodjela tezine naprijed/nazad jako djeluje na rad traktora.

Treba naci podatak kako je JD rasporedjen, a kako Fendt...

i nije samo u temo stvar raspodjelu težine....
 
K

krx pozega

Guest
Bojim se da nije stvar samo u tegovima na zadnjim točkovima...
...nego Zvona daj ti nama reci nešto o nihovoj potrošnji za usporediti...to me jako zanima...ako itko vodi računa o tome
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Bojim se da nije stvar samo u tegovima na zadnjim točkovima...
...nego Zvona daj ti nama reci nešto o nihovoj potrošnji za usporediti...to me jako zanima...ako itko vodi računa o tome

Mislim da i nije toliko do utega jer svaki Fend-t serije 9 ima više od 10 tona a rekao bih da niti jedan od njih ne ore bez prednjeg tega koji je za taj traktor optimalne težine od 1.5 tona i više . Dakle kilograma su imali dovoljno za 5 brazdi koje su vukli - moje mišljenje !!! Gume širokih profila su ima svima još nove ... dakle ripne su također tu ! Motori im sada daju najveći output , razrađeni su ! Svu potrebnu elektroniku koja ih stavlja dvije ili tri generacije ispred JD 8200 ( kojega zvona spominje ga obilazi Fendt-ove ) imaju u serijskoj opremi ! Što više napisati ?

Ono što je najbitnije u cijeloj priči je naravno pre mala stručnost operatera ili ti traktoriste .
Ne mislim da su ti ljudi neznalice jer svaki od njih ima puno iskustva ( bio sam sa tim ljudima , po nekoliko desetljeća iskustva imaju ) u radu sa traktorima ... Ono što im fali je iskustvo na FENDT-U NAJNOVIJE SERIJE 9 !!! Od njih stotinu samo ih je šačica bila na nekom tečaju a bez toga ne da NE IDE DALJE nego ne ide nikako . Zar je uopće potrebno spominjati problem koji je zvona spomenuo da Fendt-ovi ne mogu šlajdrat/proklizavati ??? Naravno da mogu ali po defaultu ne žele jer znaju da to nije produktivo . E upravo ta činjenica da ti traktori nešto znaju je to što ih u rukama nedovoljno stručnih osoba čini lošima i to jako lošima ... lošijima od traktora JD 8200 koji je iz prošlog tisućljeća kao i njegovi operateri ...

Dalje , kako uopće razgovarati o potrošnji traktora koji nije ugođen za posao koji radi ?
Kome bi takvi podatci bili od koristi ?

Eto malo mog razmišljanja po toj tematici .
Slobodno se uključite i ostali da ne bude napisno samo moje mišljenje jer to opet nikome ne koristi .
 
M

matija

Guest
:blackeye:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh