• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Razbacuje kompost s jedne strane na drugu, kao da ore, da ona strana ispod dobije zraka i da sve skupa dobro zakuha.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel mi može koji član s foruma staviti slike nekuh fendtova polovnih koji se prodaju van hrvatske, da se mogu uvestu u hrvatsku, naime interesiraju me cijene posebno za neke fendtove 80 - 90 ks, starije linije, očuvani i garažirani, a u vrijednosti od nekih 10 - 12 000 eura!

Hvala!
 
D

dgeceg

Guest
jer bi ja na svog traktora FENDT 105 FARMER, jer bi se mogao ugraditi prvi pogon i gdje to rade i kolko to dođe otprilike?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko355 kaže:
da nebi možda prinove kod tebe bilo :scratch :scratch :roll:
Trenutno nebi bilo prinove, ali me interesiraju ti traktori!



Kakav je to fendt 105 bez prve vuče?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
pa vidim da te mnogo interesiraju mnogi traktori, u svakoj temi ispituješ, a sad ode OT, koji ti je traktor riknio??? sigurno 565???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Rođo, sve ti mene interesira. potpuni sam luđak za mašinama!!!!

Nije još riknul 565, ali više nije za teže poslove, mislim da je to dovoljno za sada reći! :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A čuj nebi mu bila na odmet, jer se već prilično naradio, ali kanim ga prodavati pa nekako mi se neće raditi gneralku, sad ga šparam dosta da čim više izdrži!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
zakon ima i utovarivača, nezna za prednju vuču na taj, ali vjerojatno postoji ta serija s pred vučom, mada bi neki pravi maher nju stavio i na njega :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Nekužim...sta bi to trebalo bit :?: zašto svi ovog fendta pomažu :?: šta onaj sa štoretom na kraju pokušava :?:
 
H

Hurlimann H-470A

Guest
pa sigurno zele da on i pobjedi....
mali fend ima 8 kW vishe... :D :D
 
D

dgeceg

Guest
da li netko zna gdje na traktoru fendt 105s ima neka poluga ili kaj već za kipanje prikolice?
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
Ako sa desne strane gdje ti je ručica za dizanje i spustanje poluga od hidraulika imaš samo jednu "kocku"onda nemaš sreče,moračeš još jednu naknadno ugraditi.Kad cu imati vremena poslati ću ti sliku kako ta druga "kocka" izgleda.U njemačkoj ti original košta 500 jura.Ali dobra je i zamjenska koja košta 200 jura.Pa ako imaš nekoga gore da ti donese mogu ti pomoći sa slikom i kataloškim brojem
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
Zaboravih:ako češ priključivati samo prikolicu moraš ugraditi i jedan izvod,a za neki drugi stroj koji zahtjeva i poseban povrat,npr,traktorski viličar i sl.onda još jedan.Izvod za ovaj povrat vjerojatno imaš i sad.
 
B

Branimir 105 s

Guest
dgeceg kaže:
da li netko zna gdje na traktoru fendt 105s ima neka poluga ili kaj već za kipanje prikolice?

Evo care odgovor na tvoj upit prek pp. Ne znam sad jel je to isto i na tvojem fendtu jer je moj "malo" stariji (74).

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Na prvoj slici su priključnice: lijevo su dvije povratne ili parne ili kak se već zovu, dok jedna daje ulje druga prima i obrnuto. Koriste se za dvoradne cilindre i hidromotore (utovarivači, omotači). Desno ispod priljučka za struju je jednoradna priključnica koja samo daje ulje a ono se vraća pod težinom tereta kojeg je predhodno dizalo. E upravo tu priključnicu ja koristim za kipanje prikolica.

Na drugoj slici je raspored polugica za hidraulika. Prva odozdola ona mala je normalno za hidraulik (trotočje). Nakon nje prema gore je prva velika za povratne priljučnice (one desno), a najgornja je za jednoradnu priključnicu (za prikolicu).
Jedna napomena i dvoradnu priključnicu možeš koristiti za jednoradne cilindre samo kod vračanja ulja polugu ne spuštaš do kraja da ulje ne krene prema van. Ja to primjerice koristim za rolo prešu kod koje pick up imam priključen preko jednoradne priključnice, a vrata komore koja su isto prek jednoranog cilindra prek dvoradne. Inače dvoradne priključnica ne fendtu ne može dugo držati jednoradni cilinder dignut pod opterećenjem nego ga polako pušta.

Znači kiper od prikolice kopčaš na desnu priključnicu i kipaš preko najgonje( najdesnije) ručice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh