• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
Profi??!! Danas naručiš traktor sa opremom kakvom želiš!! (neznam za novije serije) ali bih usporedio dva traktora iste konjske snage različite serije:
fendt 611 (115 ks)
fendt 311 (115 ks)
Koji je profi ???Oba dva traktora super !!! Motor skoro isti ili isti,getribe potpuno različite,zadnji kraj traktora neusporediv-611 robusniji i čvršće napravljen, 311 finiji i elegantniji!!
Na gospodarstvu od 400 ha za mene bi 611 bio profi ,311 ne !
Oprema stoji ali profi je za mene i izdržljivost!!

sve što si napiso je apsolutno točno 611 je profi isto tako je 818 u odnosu 615lsa
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
sve što si napiso je apsolutno točno 611 je profi isto tako je 818 u odnosu 615lsa

Znači, netko tko ima 10 ha vinograda i hoće "profi" Fendta mora kupiti seriju 900, jer je jača, masivnija, robusnija. Serija 200 je onak za hobi.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Znači, netko tko ima 10 ha vinograda i hoće "profi" Fendta mora kupiti seriju 900, jer je jača, masivnija, robusnija. Serija 200 je onak za hobi.
Onaj ko ima 10 ha vinograda neće "profi" fenda jer mu je preskup kao i meni da kupim Fendta 936 PROFI za 30 rali zemlje( kak bi to bilo dobro)!!!!
Jesi li ti kad (možda) vidio stroj na kojem piše PROFI (rolobalirku, prikolicu..)!!!???
Malo se posavjetuj pa nas sve prosvijetli!!! Vjerujem da i od serije 200 ima profi modela al ne za 10 ha nego 110 ha!!! (za 10 ha je tomovinković super )!!!
I molim te daj se nauči razlikovati kruške i jabuke- moža ti je tema malo prekomplicirana (probaj pod Vladimirec,Yanmar...)
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Prestanite s glupim izjavama..

PROFI???????

Pa tako ste ko mala djeca u vrtiču,
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Prestanite s glupim izjavama..

PROFI???????

Pa tako ste ko mala djeca u vrtiču,

Imaš pravo - tema uopće nema nikakvih korisnih informacija i argumenat-samo ne volim kad ljudi pišu o Fendtu a vidjeli su ga u prolazu ili u katalogu !!??
Traktor koji je profi- mjenjaju se samo vozači , gasi se par puta na godinu i to sve mora podnositi barem do 10 000 -15 000rs (naravno uz dobar servis i "pametne vozače" ...)!!!
Ujedno se ispričavam kolega "koko" ako sam bio pregrub !!! (Postoji opcija obriši ...)
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Onaj ko ima 10 ha vinograda neće "profi" fenda jer mu je preskup kao i meni da kupim Fendta 936 PROFI za 30 rali zemlje( kak bi to bilo dobro)!!!!
Jesi li ti kad (možda) vidio stroj na kojem piše PROFI (rolobalirku, prikolicu..)!!!???
Malo se posavjetuj pa nas sve prosvijetli!!! Vjerujem da i od serije 200 ima profi modela al ne za 10 ha nego 110 ha!!! (za 10 ha je tomovinković super )!!!
I molim te daj se nauči razlikovati kruške i jabuke- moža ti je tema malo prekomplicirana (probaj pod Vladimirec,Yanmar...)


Ovo što pišeš je jednostavno hrpa bullshita. Daj ti nas prosvijetli pa nabroji neke razlike "profi" i običnih Fendtova, pogotovo serije niže od 700. Može i kakav link ili nešto.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Ovo što pišeš je jednostavno hrpa bullshita. Daj ti nas prosvijetli pa nabroji neke razlike "profi" i običnih Fendtova, pogotovo serije niže od 700. Može i kakav link ili nešto.
Molim te daj ti napiši nešto konkretno u vezi profi strojeva , a ne svaki komentar izobličiti!!! Neznam koji dio poruka ti nije jasan ??? DAJ VEĆ JEDNOM NEKE ARGUMENTE DA DOKAŽEŠ TO ŠTO NAPIŠEŠ ....!!!???
Ja pišem iz iskustva o seriji 300 i 600 !!! pokušaj ti !!!
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Svaki Fendt je "profi" u smislu da je sam vrh traktorske ponude. Ti miješaš serije strojeva i onda kažeš da je 600 profi jer je jači, masivniji itd. Pa naravno da je kad je viša kategorija i namijenjen za različitu upotrebu i različite priključke, što nikako ne znači da će raditi duže od traktora manje serije, naravno ako se oba koriste s priključcima koji su namijenjeni za njih, a ne kako ti pišeš 400 hektara za seriju 300.

Nadalje, pišeš kako se "profi" traktor ne gasi, samo mijenja vozače,... Da se pomalo u nešto razumiješ, znao bi da je takav režim rada za stroj puno pogodniji (ako vozači nisu stoka) i da će i daleko jeftiniji strojevi od Fendta izdržati navedeni broj sati u takvom režimu korištenja.

Između ostalog, uvodiš u priču balirke i sl. i pitaš jel sam vidio da na njima piše profi, to je nešto drugo, ovdje se priča o Fendt traktorima. Pokaži mi na kojem Fendtu piše Profi,a na kojem ne (traktori iste serije) i navedi razlike. Kod novih serija, razlika je u opremi, i to serije 700, 800 i 900 koje jedino postoje u Profi i Profi Plus inačicama. Nauči se razlikovati klase strojeva i koji stroj je namijenjen za
koju površinu zemlje i koje priključke.

Ako misliš da će ljudi koji uslužno obrađuju zemlju (koji spadaju u profesionalce u smislu da koriste strojeve optimalno, znači da im se strojevi isplaćuju) kupiti traktor više serije radije nego traktor iste snage, a niže serije, varaš se. Gleda se na potrošnju, troškove održavanja, i ako traktor niže serije može udovoljiti zahtjevima da se obradi određena površina u optimalnom roku, uzima se manji traktor. Tako bi trebali razmišljati i poljoprivrednici pri nabavi opreme.

I da, birtijske priče "ovo je profi, ovo nije" zadrži za sebe i svoje društvo.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Kolega "koko" previše si toga napisao za osobu koja se ne bavi poljoprivredom ili se bavi hobi poljoprivredom !!! jako dobro pratim svaki tvoj post od onoga da je "vario bezveze" pa do sad !!! Serije 900 imaju POWER, PROFI I PROFI PLUS ako još to neznaš i razlikuju se u opremi (kompjuter,mjenjač, veći broj priključaka itd ) !! Nemoj pisati gluposti o režimu jer očito nisi radio cijeli dan ( a kamoli 5 dana ) sa traktorom pod turažom i opterećenjem-malo si pobrkao neke stvari..!!!!! istina da je bolje za traktor da radi svaki dan ali ne pod opterećenjem i turažom .. A KAD BI TAKAV REŽIM RADA ( cjelodnevna turaža i opterećenje) IZDRŽAVALA VEĆINA TRAKTORA DO 10 000 RS - FENDT,JOHN DEERE.... BI BILI TOTALNO NEISPLATIVI!!! ljudi koji rade uslužno uvijek će izabrati traktor jače izvedbe (dugotrajniji) jer treba gledati i dugoročno- o potrošnji bi se dalo diskutirati.. !!!!
Ovdje ima mlađih i ambicioznih ljudi koji vole poljoprivredu pa ih nemoj zavaravati krivim informacijama( to zadrži za sebe ) a kad budeš svaki dan aktivno u poljoprivredi i na traktoru onda ćemo se raspravljati...!!![/QUOTE]:D

Lijepi pozdrav !!!

....mislim da bi bilo dosta ovog prepucavanja....:?
 
Posljednje uređivanje:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Koliko traktora moze izdrzati da radi non stop pokazuje jedan primjer. Kod nas u blizini na jednoj velikoj farmi covjek ima 5-6 John Deere-a mozda i vise neznam stvarno koliko tacno, nisu one stare tipe vec one malo novije pa sve do naj novijih. I ove godine kada su radili silazu samo su se soferi mjenjali, znaci traktori su non stop radili i neki dan mi prica covjek da mu je pricao jedan sto radi na farmi da je od ovih JD sto su radili na silazi samo jedan ostao u pogonu, tako da nije za svakoga da radi non stop, od nekih ostane samo stop :mrgreen:.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Za sve ljubitelje Fendt traktora: [YT]http://www.youtube.com/watch?v=C0BYjnmzOnI&feature=feedrec_grec_index[/YT]
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
radim sa fendtom starim 30 godina, tako da ovu temu vise ni ne posjecujem, sumnjam da i vecina vas ima nesto ovako, tako da smatram da je tema bzvz, ovo sto sad pisete tek za nekih 30 ak godina cemo imati priliku koristiti, bar vecina nas.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Samo mala ispravka, post u kojem sam napisao da je "vario bezveze" je cijeli bio sarkastičan i krivo je shvaćen, nađi ga pa pročitaj opet u kojem je kontekstu8)

Slažem se da je prepucavanja dosta jer samo zagađujemo forum, a ionako pričamo o strojevima koje gotovo nitko nema niti će imati tako skoro, kao što kaže kolega sa zastarjelom getribom:partyman:
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Samo mala ispravka, post u kojem sam napisao da je "vario bezveze" je cijeli bio sarkastičan i krivo je shvaćen, nađi ga pa pročitaj opet u kojem je kontekstu8)

Slažem se da je prepucavanja dosta jer samo zagađujemo forum, a ionako pričamo o strojevima koje gotovo nitko nema niti će imati tako skoro, kao što kaže kolega sa zastarjelom getribom:partyman:

Imaš pravo - takvi strojevi će doći kod nas za 20 god!!! Ja isto radim sa fendtom starim 27 god i jednim 35 god i izvrsno služe za moje potrebe bez ikakvog većeg kvara...!!! Lijepi pozdrav i možda se sretnemo kad na Bistrici ( negdje u bašči...ili kod Miličkog)!!!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dobro je što je ova rasprava završila u finom okruženju,meni osobno FENDT je prvi a svi drugi su traktori, koji služe svi samo je bitan onaj koji vozi određeni stroj moj prijatelj koji mi je silirao kupio je prije mjesec dana iz njemačke,osobno 716,ljudi moji kao da sjedite u šatlu za mjesec,sve je ok jedino me jedva uspio kompjuter vagnuti da namjesti sjedalo, on bude definitivno iskoristio taj stroj jer ima oko 100 rali samo bude još morao proučavati njegovu knjižicu bar godinu dana:partyman:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ko nebi volio jedan ovakav a pogotovo onaj koji počinje s 9 al to mogu kupiti samo ona 3 sta su milijunasi poljoprivrednici... a ja osobno volim tako pogledati, makar znam da cu uvijek samo gledati... jako lijepi traktori i kompjuteri :)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Nije bas da ih nema, mislim da Ratarko ima jednoga :scratch
Valjalo bi da je na forumu da nam docara iz prve ruke :D
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=g9t_yfdQ-EA&feature=related[/YT]
Svašta majka (švabo) rodi :prayer::prayer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
...
Svašta majka (švabo) rodi :prayer::prayer:

Neznam kaj si štel s tim reći, no Turner turning gear je talijanski patent i proizvod. Na slici je na njemačkom traktoru i nikaj više.
 

Najnoviji postovi

Na vrh