• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

baskowsky

Novi član
Tu od
1 Ožu 2016
Poruka
27
danas probo Fendt-a 514C malo sjetvo-spremačem da vidim kako ide i došo sam sad kući i da vidim jel mi baca ulje u ekspanzionu posudu i otvorim i normalno ima ulje gornji sloj...pa me zanima šta raditi sada da ne bi napravio veću štetu...i dimi mi, uskoro ću video postaviti, samo da upload-am na youtube..

evo ga video https://www.youtube.com/watch?v=SWxuecpZh90&feature=youtu.be

vidi se da baš dimi
 
Posljednje uređivanje:

tomo22

Novi član
Tu od
3 Sij 2016
Poruka
9
Ošla ti gumica na cilindru i mješa ulje i vodu. To ti nije za voziti.. Za taj dim bi rekel da je voda, ili koja glava ili brtva glave. U svakom slučaju loše za tebe.
 
Posljednje uređivanje:

baskowsky

Novi član
Tu od
1 Ožu 2016
Poruka
27
na iberlauf mi isparava i zna kapnuti voda dok sam radio pa stanem i zađem da vidim i vidim kapi vode...kolko me košta da to sredim?
 

tomo22

Novi član
Tu od
3 Sij 2016
Poruka
9
Gumice su relativno jeftine ali motor moras raskomadati. E sad ovisi kakvi su klipi i karike pa ne bi bilo loše prekarikati kad bude motor raskopan.
 

baskowsky

Novi član
Tu od
1 Ožu 2016
Poruka
27
a eto dešava se...inače sam takve sreće da kad nešto polovno kupim nikad se ne proveselim nego uvijek neki kvarovi..
 

valentin20

Novi član
Tu od
16 Ožu 2016
Poruka
26
meni tak dimi kad se upali ali jos jace kad se zgrije onda ne
dok je zgrijan na ler i dodas ful gas ko plavkast neizgara gorivo valjd

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Gumice na cilindrima bi mogle propustit samo..
A to lako vidiš,ako voda u kileru fali,a nivo ulje se povečava,i ulje je bjelkasto..

Motor se mora rastavit cijeli,i za daljni rad motora najbolje zamijenit sklopove(cilindar,klip,karike),da poslije nema brige oko toga..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Često je to povezano s puknutom piksom (tak je prijatelju bilo na FF 104). Pripasali su piksu od velikoga Ursusa (fi 95mm).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
meni tak dimi kad se upali ali jos jace kad se zgrije onda ne
dok je zgrijan na ler i dodas ful gas ko plavkast neizgara gorivo valjd

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
plavi dim je od ulja , i n može biti od goriva .

također onaj video , da li nestaje voda iz hladnjaka?


Ako su gumice propustile ne može ulje ulaziti u sistem hlađenja jer je pritisak u sistemu veči od sustava gdje je ulje , dakle može samo voda u ulje ...i onda je kako kažu emulzija u karteru , i vidi se vrlo brzo

Ulje može ulaziti u sustav hlađenja ali samo ako proušta negdje u djelu gdje je ulje pod pritiskom , odnosno podmazivanja .


ako je pukla piksa, glava ili otišla grtva , zabodi nos u kiler ,....moraš osjetiti naftu a ne ulje .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kako naftu? Mjenjali smo brtvu glave na kadettu benzincu i brusili glavu i4 ispalo je da je bilo 3 brusenje a brtva za prvo. Išao je taj opel ko zmaj jedno dvije godine dok nije počela ulaziti voda u cilindre a i ulje u vodu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Dečki, pišete bez glave i repa. Pripazite malo!
 

valentin20

Novi član
Tu od
16 Ožu 2016
Poruka
26
meni se bas osjeti kak smrdi gorivo kako neizgara dobro gorivo

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
a eto dešava se...inače sam takve sreće da kad nešto polovno kupim nikad se ne proveselim nego uvijek neki kvarovi..
Ako ti je ulje u rashladnoj tekućini može biti pumpa o vode. Kakvo ti je ulje? Po ovom bijelom dimu voda ulazi negdje u cilindre. Možda je brtva glave pošla. Mora se otvarati motor. Ja znam da ti je pun kufer. Koliko ima sati? Gdje si ga kupio? Jer po svemu kao da ga je netko pregrijao. Što je čudno. Moraš brzo djelovati da ne nastane veća šteta.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

valentin20

Novi član
Tu od
16 Ožu 2016
Poruka
26
poceo je dimit kaj je otiso u iber turazu do tada nista nije dimio

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

baskowsky

Novi član
Tu od
1 Ožu 2016
Poruka
27
Ako ti je ulje u rashladnoj tekućini može biti pumpa o vode. Kakvo ti je ulje? Po ovom bijelom dimu voda ulazi negdje u cilindre. Možda je brtva glave pošla. Mora se otvarati motor. Ja znam da ti je pun kufer. Koliko ima sati? Gdje si ga kupio? Jer po svemu kao da ga je netko pregrijao. Što je čudno. Moraš brzo djelovati da ne nastane veća šteta.

Sent from my XT1092 using Tapatalk


pa evo jučer sam isto baš s njim radio tj pripremao za sjetvu nekih 3-4 sata, ulje mi je dosta dobro, smrdi na garež, i kad sa došo kući utero sam u halu i vidim onako neki svijetlo plavkasti dim dok je radio u leru......na satu piše 12050 radnih sati, kupio sam ga u Čemernici Lonjskoj udaljena 4 kilometra od Kloštar Ivanića, a to je kod Ivanić grada...
 

Najnoviji postovi

Na vrh