• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav, danas sam išao gledati jedan Fendt serije 600, u posudi od vode ima crnog ulja (motorno ulje). Hladnjak ulja nije kod filtera ulja već je klasičan hladnjak, ispred hladnjaka vode. Na satu mu stoji cca 13000 sati. Kakva su iskustva s Fendtovima ? Dali je problem brtva, puknuta jedna od glava ? Ili pikse ?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
612 LSA, čujem da fendt često puta zna rastući dosjede pikse i zato zna puštati...
Ako je brtva glave ili glava ne može se vidjeti dok se ne skine... ?
Mislim da je dosta veliki rizik kupovina tog stroja ?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Jesam i nisam imao tih problema, radilo se o modelu 309 koji je imao perfektan motor. Trebam nešto manje za voćarstvo s pužnim brzinama a 309 ih nije imao i nešto malo veće od 309 za oranje i teže poslove...

Uopće ne znam dali se upuštati u tako nešto ili izbjeći takav stroj... Vidim da je serija 600 dosta robusnija s drugačijim reduktorima, motorom, sama kabina je i komande su dosta različite....
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Ma pitanje je koliki će to biti trošak na kraju, ukoliko nisu samo brtve to brzo dođe do 20000 kn...
Iako je traktor upalio na zub bez problema.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Makar ja uvijek kažem da ak je sve drugo ok a najbitnije getriba,onda je motor najmanji problem. Ak treba komplet generalku onda bude 20 000 kn i još više.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Code nebih seriju 500, čitam da su masni dijelovi za popravak (pogotovo mjenjač), a ovi na našem tržištu se prodaju jer su zreli za popravke (prošao sam cca 30 john deere i fendt traktora, i svi su katastrofa).

Serija 600 mi je bila privlačna zbog robusnih getriba i klasičnih mjenjača, ali vidim da je teško naći nešto dobro, bez da traži ulaganje od par tisuća EUR...

Uopće ne znam koju drugu marku odabrati (a da je barem 90 i neko godište) a da nije John i FENDT a da imaju relativno jednostavne mjenjače s malo struje i klasičan motor s klasičnom pumpom visokog pritiska - bosh pumpom (nebih pumpa diza motore na SDF grupaciji ili common rail).
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
To što si naveo onda možda fendt 600 LS, nema ni ehr.
Čista mehanika,traktor ko tenk..
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nisam baš upoznat s modelima ali svi su klasični mjenjači a i motori,ili traži fendta 600.
A do kolko para opće gledaš?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Nemam neki određeni limit do koliko para. Gledam kupiti nešto dobro.
Gledao sam svašta, od Fenda 610 LS do serije JD 6620. Ali nisam našao ništa da je kak treba.
Pogledao sam par komada 6910 (nebih navodio prodavača), užasni strojevi... Ne pale, voda šprica iz posude pod pritiskom, na satu manje od 10 000 a stanje koma....

Jedan 6620 sam pogledao ali stanje ne opravdava cijenu iako je traktor bio ok.

Zato i pitam za prijedloge...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858

Evo tenk;) mehanika,jedina elektronika je uključivanje prednje vuče..
6 cilindara..ako ne iskače iz druge brzine,u pravilu solidna kupnja...

Ili veći tenk,ali pošto je u njemačkoj vjerujem da otpada...

I najslabiji s klimom ako nije prodan
 
Posljednje uređivanje:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Hvala na preporuci ali nebih baš IHC, tražim nešto tipa FENDT 611 ili JD modeli 6510 i 6610 to bi mi bilo idealno.

Ali sve što je na tržištu je toliko loše da to nije normalno...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Imamo Fendta 612LS 120 KS. Radi bez greške. Na njemu je prednji utovarivač. Više koristimo utovarivač nego za oranje. Pre zadovoljni smo.
S 13 tisuća sati nije smio miješati ulje i vodu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh