• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Prve serije 307 ls i lsa bi trebale imati 78 ks, ove novije valjda 80 i više.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
imal ga je velečasni, vozil se s njim od župnog dvora do crkve i natrag ;)

moj izgleda da je ko iz dučana, svaka sitnica na njemu radi, a ima 9500sati...tak da...nema fendta staroga iznad 5 godina a da ima ispod 7-8000 sati, nije isplativ za manje sate
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Evo rješenja da se ne ljuljaju grane od hidraulike kod Fendta, kada se vozi korpa puna drva. Ovo još moram testirati s punim teretom.







Već sam pojačao gornji priključak za top link. Još ću pojačati dio korpe s vrha u dno po dijagonali radi težine.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
kaj nemaš španere s druge strane poluga,ako nemaš zakaj ih nisi tam napravil
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Da to i meni nije jasno,trebas imati lance i spanere s druge strane tj. izmedu kotaca i poluga.Tak imaju svi traktori,neznam zakaj tvoj nema?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Ima fendt španere, ali ne ko ostali traktori, nemam sad sliku. Uglavnom poluga i u polugu ulazi druga narezana pluga koja se mora svaki put dok hoćeš nešto našpanati odvojiti od podiznih pluga i našarafiti ili odšarafiti. Na podizne pluge ide kroz rupu klin i osigurač.



Znači, narančasti krug, tu ide kroz podiznu polugu, plavi krug okrugli poluga koja ima navoj i našarafi se ili odšarafi u ovu četvrtastu, koliko želiš. Žuti krug ima još mogućnost da odblokiraš poluge prilikom kopčanja ako treba bolje raširiti poluge. Kad se zakopča priključak opet se blokira i ako su španeri našpanani dobro, sve stoji na mjestu.

Drugi par opanaka je što velika većina traktora iz vana dolazi sa zavarenim navojem jer je pukao.
 
Posljednje uređivanje:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Da to i meni nije jasno,trebas imati lance i spanere s druge strane tj. izmedu kotaca i poluga.Tak imaju svi traktori,neznam zakaj tvoj nema?

Pa nema ni moj case ima samo na lijevoj strani jednu kuglu i to je to na desnoj poluzi nema nis
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
To su kruti španeri za brzo kopčanje,i imaju ručicu za odblokiranje, tako da možeš pomicati lijevo desno.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ima i moj te vanjske španere i namješteni su tvornički i tako orem. Ne želim ih micati. Ovi unutarnji mi služe samo za fiksiranje korpe kad prevozim drva i vodu.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Čuo sam da stari ruski traktori imaju unutar španere pa sam zvao njihov servis i poslali su mi ih. 120 kN komad.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Pa nije FENDT rus jaaaaoooo .
Dobri nisi razumio. Ja prevodim upute za rad s njemačkog za Fendta i mislim da je traktor ruski. Ponovo pročitaj zašto s trebao te španere i kako sam ih našao.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Aha, pitam jer imam jedan takav, pa bi uzeo još tri takva ista da stavim na IMT-e.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Dobri nisi razumio. Ja prevodim upute za rad s njemačkog za Fendta i mislim da je traktor ruski. Ponovo pročitaj zašto s trebao te španere i kako sam ih našao.

Pa i nije ti to baš ekonomično , pa naj nisi razradil stabilizatore jedan ti je dosta ako ga dobro složiš .
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
E sad ti je jasno. Ne želim dirati tvorničke postavke a ovo stavim i dignem za tri minute i radi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh