• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
obnavlja kocnice na fnedtu 106 ls, princip rada je sa dikovima i lamelama koje se sire pomocu kuglica. Lijeva kocnica mi je preosjetljiva, kad traktor nije opterecen zablokira tocak na mali stisak. Gdje moze biti problme, dotrajale opruge, kuglice potrosene, ishabano leziste kuglica il neki drugi zazori
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
ja bih cekao da vidim tvoja iskustva, ja sam kocnice vec obnovio, i kad sam stavio nove obloge lamela, obradio diskove onda se pocelo ovo desavati. Ja mislim da je problem da usljed rotacije lamele na stisk kocnice lamela zhavati diskove i naglo ih rasiri do blokiranja (automatski), e sad sta bi trebalo da sprijeci ovo desavanje; nove opruge, ili su dotrajala lezista kuglica
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Rekel da da je prije ovo zadnje, ali to i ne bi trebal biti problem uočiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,805
Ležište kuglica nije neka mudrolija popraviti ako su ukopana.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Takav problem imam i ja na zetoru. Jedna ne hvata kak treba a druga svako malo zablokira. Osim pod teretom. Neko treba prvi krenuti i odgonetnuti problem 🤣
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Dado, ako ti na Zetoru imaš one "standardne" kočnice, onda ti ne bi trebalo biti ni slično kao kod njih.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Kakv standardne ? Misliš na doboše ? Nemaju ti to veći zetori. Lamele, diskovi, kuglice i te gluposti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ne. On ima eto iste takve ko na fendtu ili na imt-u. Uglavno, meni se baš ne sviđa. Barem da su u ulju mislim da bi bile bolje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Znaci i to su nove generacije sje*ale.

Meni na Ursusu taj sistem već drugu godinu radi bezprijekorno (kuc-kuc-kuc, ne urek'o se :D )
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nemru obične pakne s bubnjevima prenesti toliki kočni moment niti odvesti toliko topline kao ove s diskovima. Zato su ove teže serije imale diskove, tj. hidraulički upravljane mehaničke kočnice (s kuglicama).
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ovo je neki veliki traktor😳😳
Kome to treba kad ti treba lojtra za ulaz u kabinu 🤔🚜
Išel na plac po sir i vrhnje kad ova gromada ispred dućana.
Neki 939 model😳🤔
Normalno rekel sam gosponu koji ga vozi kaj ja imam, i kaj ja vozim, rekel je da se to nemre parit, reko znam raketa je ipak moć, sila bez granice😅al smo se na smijali ljepo.
















 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,805
Za k meši su druge marke traktora koje sad nebum imenoval, ali raketa baš i ne spada među njih ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh